Új hozzászólás Aktív témák

  • F-ECT$

    titán

    Hosszú lesz, de köszi ha elolvasod :)

    A sztori röviden: 1995-2016 között aktívan játszottam a PC-n, de aztán a mobilos játékok és a Playstation átvette a helyét. Az akkori gépem fejlesztését így abbahagytam (Asrock H97M Pro4 | Intel i5-4590 | Corsair 2x4 GB DDR3 | Sapphire R9 280X Vapor-X | WD Blue 3D 500 GB SSD | WD Red 1 TB HDD | Corsair Carbide 300R | FSP 550W Raider), de sajnos úgy tűnik, hogy kezdi kicsit megadni magát. Az asztali gép maradt nálam az ügyintézős gép, mert kényelmesebb azon dolgozni, mint mobilon vagy laptopon. Viszont lassan venni kellene valamit, és itt jönnek a gondok, nem tudom, hogy mi kellene nekem :D Alapvetően 3 irányban tudom elképzelni a továbbiakat:

    I. Veszek egy alap ügyintézős gépet, a monitor (Dell P2314H - FHD, 60 Hz), a billentyűzet, egér maradna hozzá.

    1. Mire fogod használni a gépet? Netezés, streamek nézése, office.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Semmi.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Teljes gép, perifériák nélkül.
    4. Mennyi a kereted rá? Passz, 150k körül kijön ez?
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? FHD@60 Hz, DVI-D, VGA, DisplayPort.

    II. Veszek valamilyen jó ár/érték arányú gépet + monitort, amivel a mai single játékokkal el tudok játszani 1440p@60 fps-sel.

    1. Mire fogod használni a gépet? Netezés, streamek nézése, office + mai játékok 1440p@60 fps céllal.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Semmi.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Teljes gép + monitor.
    4. Mennyi a kereted rá? Passz, 400-500k körül kijön ez?
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? Új monitor lenne.

    (Zárójelben kérdezem, hogy a mai laptopok kb hány %-kal drágábbak hasonló teljesítmény esetén, mint egy asztali gép? Működhet az, hogy laptopot veszek és dokkolóval használom? - Ez lenne a harmadik irány.)

    Szóval egyelőre kis iránymutatást szeretnék, hogy az I és II esetén jól lőttem-e be az árkategóriát, miben érdemes gondolkozni, esetleg mit olvassak el. Illetve, hogy működhet-e a laptopos irány, vagy az inkább felejtős.

    Dive ever, work never.

Új hozzászólás Aktív témák