Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madbot91

    csendes tag

    Sziasztok!
    Laptopról szeretnék váltani PC-re, próbáltam összeállítani egy konfigot de sok dologról nincs elegendő ismeretem, így kérnék ajánlást.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Általános otthoni felhasználás és játék, főleg singelplayer (pl CP 2077, RDR 2, SW Jedi: Survivor), meg egy-két multiplayer fps
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nincs lényegében semmi, laptopból max egy Kingston KC3000 1TB ssd-t tudnék kimenteni.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden.
    4. Mennyi a kereted rá?
    650-700K
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    (Dell S2721DGFA) 1440p, 165Hz, HDMI, DP
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Csak új termékek érdekelnek.
    GPU-ból egy 4070 ti-t céloztam meg, viszont az nem biztos, hogy belefér a keretbe, meg lehet, hogy nem is hasznánám ki, így egy 4070 is megfelelne.
    CPU terén nem döntöttem Intel v AMD között, jövőbeli fejlesztések miatt hajlok az AMD fele, R7 7800X3D-t egy sima 4070 mellé sok helyen overkill-nek írják le, így R7 7700-at szemeltem ki.
    Alaplap esetében MSI MAG X670E TOMAHAWK-ot néztem ki, de alaplapoknál már csak sötétben tapogatózok.
    Táp esetén eddig a befutó Seasonic FOCUS GX-750W (mindenképp valami halkabb modellt szeretnék).
    RAM-ból amit néztem G.Skill Trident Z5 Neo 2x16G 6000Mhz/CL30.
    Hűtésre ötletem sincs egyelőre.
    Házat még nem néztem, de különösebb elvárásaim nincsenek.
    Gyártók/márkák terén nem nagyon van preferencia, RGB nem elvárás, nem is hátrány.

    Ár/érték arányban ha valamelyik kiszemelt komponens helyett van jobb, azt is szívesen veszem.

    Köszi előre is :)

Új hozzászólás Aktív témák