Új hozzászólás Aktív témák

  • Bobo_07

    csendes tag

    Sziasztok!
    Új gép vásárlásán állok és nem tudom, hogy milyen processzor lenne az idális, hátha tudnátok segíteni. Egy "bivalyerős" i3-4030U-s laptopot fogok leváltani, ennél bármi jobb élményt tudna nyújtani :D
    Jelenleg az i7 7700-en gondolkodok(i5-7500 már kiesett a szimpla 4 mag miatt,meg a 7700k épp nem súroli a 100e-t),de nem tudom hogy érdemes lenne megvárni a i5-8xxx procikat(az i7-8xxx gondolom 100e fölött lesznek). Elsősorban nem játszani szeretnék,de amikkal játszok azokhoz nem kell bivalyerős gép mint pl. Warthunder,Dota. Sulihoz használnám a gépet leginkább programozáshoz, ezért a Ryzenek is kiestek mivel az Android Studioban nem a legjobb barátok az emulatorral. Mivel a sulihoz kéne nem tudom hogy érdemes lenne e megvárni (oktober-novembert?).Esetleg lehet sejteni hogy egy 8 szálas i7-hez képest "sokkal" erősebb lenne a 6 magos i5? Meg ugye bár akkor ahhoz más alaplap kell, azoknak lehet tudni esetleg hogy mennyibe fognak kerülni,mert nem szívesen néznék ki 40e ft-s alaplapot.Továbbá a használt piacot melőznem,mert azt szeretném hogy minél több ideig helyt álljon.
    Jelenlegi állás, ha Kaby Lake-es lenne:
    Ház: Zalman R1
    Táp: Zalman 600w ZM600
    CPU: ?
    Alaplap: Asus Prime B250M-A
    Ram: 2x4gb HyperX Fury Black 2400mhz
    VGA: MSI GT1030
    HDD: WD 1TB

    Remélem, hogy tudtok segíteni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák