Új hozzászólás Aktív témák

  • PitkyePadvan

    tag

    Sziasztok!

    Előszőr is a kötelező körök :) :
    -A PC elég sok mindenre kell: játékra, programozásra, videóvágásra, renderelésre is kellene.
    -Jelenleg semmilyen alkatrésszel nem rendelkezem, teljesen a nulláról indulok (eddig laptopot használtam)
    -Proci, Proci hűtő, RAM, Alap, Videókártya, Tápegység, SSD, HDD, Ház kellene
    -A keret rá 300k-350k
    -A monitort a gép után veszem meg, de 1920 x 1080-as felbontásút szeretnék venni HDMI csatlakozóval.

    Egy kicsit bővebb infó:
    Egy olyan PC-t szeretnék venni amit jó sokáig bírná és a későbbiekben jól tudom fejleszteni, esetleg nem egy videókártya cserével hanem egy új berakásával. Lényeg a lényeg a végén valami ilyesmi build-re jutottam:

    Proci: Intel Skylake Core i5-6600K
    Proci hűtő: Cooler Master Hyper 212 EVO
    RAM: Kingston 16GB (2x8GB) DDR4
    Alap: ASUS Z170 Alaplap
    Videókártya: GeForce GTX 1070
    Tápegység: Corsair CX750W
    SSD: Samsung 850 EVO
    HDD: Toshiba 3TB 64MB 7200rpm
    Ház: NZXT Source S340

    A legnagyobb fejtörést az okozza hogy érdemes-e +30-40k-t arra áldoznom hogy a procit tudjam-e tuningolni.
    A második legnagyobbat az hogy egyeltalán 6. generációs procit vegyek-e.
    A harmadikat az hogy miért ne inkább egy ilyen buildet állítsak össze:
    Proci: Intel Core i5 4690 / 4690k
    RAM: DDR3 2x8gb
    Alap: B85M / ASUS Z97-PRO
    Videókártya: RX480 8gb
    Tápegység: FSP Hexa+ / Corsair CX750W
    SSD: Samsung 850 EVO
    HDD: Toshiba 3TB 64MB 7200rpm
    Ház: NZXT Source S340

    Ez olyan 250k-300k lenne ami szuper, itt ugye az rx 480-ból tennék be +1-et később és itt is megvan a lehetősége egy kicsit a proci felpörgetésének. De itt nem tudom hogy a proci elég erős-e ahhoz hogy bírja majd a terhelést. És itt abban sem vagyok biztos hogy a 4. generációs cpu-val meddig fogom majd bírni.

    Ha választanák az utóbbi build-re hajlanék ami sokkal olcsóbb. Csak a prociban nem vagyok biztos...
    Ha esetleg találnátok nekem egy arany középutat vagy javítanátok az általam kitalált builden megköszönném :D

    Üdv: László

Új hozzászólás Aktív témák