Új hozzászólás Aktív témák

  • Tegrinator

    csendes tag

    Üdv!
    Új asztali gépet szeretnék vásárolni, ehhez kérnék tanácsot/javaslatot/útbaigazítást!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játék, film, esetleg videószerkesztés, stream
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - (most csak egy laptopom van)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház, táp, alaplap, videókártya, processzor, processzorhűtő, memória(RAM), HDD, SSD, dvd író/olvasó
    4. Mennyi a kereted rá?
    420k HuF +/-20k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    1920 x 1080

    Egyéni preferenciák: Intel, Nvidia

    Első hozzászólásom még csak, de egy ideje olvasgatom a PH!-t, a szerzett információk függvényében (is) kezd körvonalazódni a következő konfig:
    Asus Z170-E alaplap
    Intel Core i7-6700 processzor (nonK, nem szeretnék tuningolni)
    Scythe Ashura SCASR-1000 processzor hűtő
    Kingston 2x8GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/16 memória
    MSI GTX970 4GB DDR5 GTX 970 4GD5T OC videokártya
    Samsung 250GB EVO Basic MZ-75E250B/EU SSD meghajtó
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
    Thermaltake 730W Smart SE SPS-730M tápegység
    Zalman Z11 Plus HF1 számítógép ház

    Leginkább táp, illetve ház kérdésben szeretném a tapasztaltabbak segítségét kérni, szerintem mindkettővel
    kicsit "fölélőttem", az lenne a kérdés kell-e ekkora és ilyen jól szellőző ház(ha a végleteket nézzük, lehet hogy akarok majd a panelban 40 fokban is pl GTA5-el játszani magas grafon), illetve kell-e ekkora teljesítményű táp?(azt olvastam alacsony kihasználtságon gyengébb a hatásfoka).
    Bendgate: nem fog meghajolni az ashura alatt az alaplap? (nem terveztem offroadozni géppel a csomagtartóban, meg persze fekve szállítanám)illetve kell-e, elég-e 6700 alá az ashura? gondolkodtam egy minimál vizen is (pl. Cooler Master Seidon 120V), de nem vennék, ha felesleges.
    Ha esetleg a többi alkatrészre vonatkozóan is lenne javaslatotok, szívesen fogadom. :)
    Szerk.: Kolink Aviatort néztem még háznak, az kissebb is, tetszetősebb is, csak nem tudom szellőzik-e rendesen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák