Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gratzner

    tag

    Sziasztok!

    Már annyiszor kérdezték, hogy kellemetlen, de a szempontjaim miatt mégis rákérdezek...
    Platformot váltok és nem tetszik a lap helyzet... :/

    Asrock Z170 Extreme 4 méltó AM4-es utódját keresem, sima 1600-hoz egyelőre, 2. gen-es Ryzen-eknél nem szeretnék majd új lapot venni megint.

    Gondolom a Z170-et kb az X370 kategóriával kellene összehasonlítanom, hogy kb. hasonló elvárásaim lehessenek, mert valahogy ezek a B350-es lapok annyira nyekenyókának tűnnek... Az X370-ek közül pedig amik közelítik az elvárt minőséget, bőven 50 de inkább 60 fölött találom. Ennyivel drágább ez a platform? (mondjuk FX-hez is megérték a drágább lapok emlékszem)

    Lehet, hogy túlgondolom a dolgot, de nagyon tetszett ez az Extreme 4 újan 38-ért a maga tudásával és minőségével, nem is csalódtam benne. Minden simán ment vele pöccre. Egy 6100-at 1 perc volt beállítani 4.4-re és stabil volt mindig, 6700-at is frankón emelte, és mindig hűvös maradt.

    Na mindegy, lényeg és elvárások:
    - 1600-at alapon, illetve egy profillal 3,7-en járatni stabilan (több nem kell)
    - későbbiekben a következő gen. Ryzenek közül valamit vennék még ebbe a lapba
    - egy darabig tuti hogy 2x8 2666-os Fury megy bele, később gondolom már mind tudja kezelni majd a magasabb frekiket, úgyhogy ez most nem hiszem hogy tényező lenne
    - ATX méret fontos
    - későbbiekre elképzelhető hogy jól jönne alaplapi DP kimenet, de ez csak hab lenne a tortán
    - a hang minősége csak akkor zavar, ha tényleg ótvar, szóval semmi extra elvárás
    - se SLI, se CF nem kell, színek sem kellenek

    Nem szívesen írok árat, mert 30-nak is örülnék, de 50-et is fizetek ha a fentieknek megfelelő, szerethető lapot kapok.

    Még annyi, hogy kb ahogy olvasgattam, egy ab351 gaming3 is megfelelne, vagy 350-es fatality k4, vagy tomahawk, de nem nyúlok ezekkel mellé egy kis spórolás miatt vajon?

    Köszönöm előre is a segítséget, infókat, még a leoltást is elviselem ha fölösleges a rugózásom :D

    [ Szerkesztve ]

  • gratzner

    tag

    válasz wowpegazus #82473 üzenetére

    Köszi szépen.
    Bár ugye írtam, hogy jövőbeni upgrade-nél nem szeretnék lapot cserélni, ez a dilemma alapja. És ha abból indulok ki, hogy FX -> i3 -> i7 -> R5 1600 -> Lehet a következő R7 lesz, vagy mittudom én hogy fogják hívni, de visszafelé nem fogok haladni szerintem magszámban, illetve erőben sem.
    Mindegy, asszem most benevezek egy ajánlott 350-esre, és max mégis csere lesz ha kiderül hogy az kevés lenne valamire. Úgyis hajtja az embert a vágy állandóan, legalább hozzá lehet majd nyúlni megint a konfighoz kicsit :p
    Köszi még egyszer a javaslatot!

  • gratzner

    tag

    Sziasztok!

    Megerősítést/ellenérveket/tanácsokat szeretnék kérni.
    Adott egy új gép összeállításának terve. Használat: virtuális gépek futtatása, újabb játékok kipróbálása, kis képszerkesztés, a többi tevékenység elhanyagolható erőforrás igényű.
    Mindenképpen AM4 alapokon, ami fix:
    r5 1600
    16 GB 3200-as ram
    RX 570
    a többi sallang nem lényeg most.
    B350 és X370 közt vacillálok. Előbbiből a Strix B350-F Gaming a kiválasztott, felszereltségét tekintve nekem elegendő, amit tud.
    Nagy kérdés, ha az r5 kevés lenne idővel, vagy hamar, és váltok pl 1800x-re, vagy valami 2x szériára (ha jól tudom a lap még támogatni fogja ezeket is), érdemes lenne X370-be fektetnem? Beleférne a keretbe egy Fatal1ty X370 Professional Gaming, vagy Taichi, vagy valami hasonló szépség, viszont mint említettem felszereltségileg elég jelenleg a b350-es Asus is. Illetve ha nem indokolt (bármivel), akkor nem költök feleslegesen...

    Remélem érthető a dilemmám és tudtok segíteni, amit előre is köszönök szépen.

Új hozzászólás Aktív témák