Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jattila48

    aktív tag

    válasz z123456z #99852 üzenetére

    Nekem speciel egyik sem. Amúgy sem hiszek ebben, hogy a jövőben az egyik vagy a másik lesz értékálóbb. Ha majd nem lesz elég egy 10900K, vagy feltétlenül kelleni fog a PCIe4, akkor úgyis komplett cserélni kell az egész cuccott, táppal, házzal, SSD-vel memóriával, stb. Egyébként sem értem, hogy mi a fenéért kellene 1-2 évenként konfigot cserélni, akárcsak valamelyik darabját is. Ki és mi kényszerít erre? Szerintem ez egy mánia. Mi az amire most elég egy konfig, 2 év múlva pedig már elavult? Amikor ilyeneket olvasok, hogy a nagymamának kellene valami belépő szintű konfig, amin épp hogy csak netezik, megnézegeti az unokái fényképeit, és tárolja a sütemény receptjeit, arra vajon elég-e a i3 10100 4 magos 8 threades processzor 16 GB rammal és 2 TB SSD-vel? Pár éve a "hardcore" userek a fél kezüket adták volna egy ilyen konfigért, akkor most miről beszélünk? Na de befejeztem a dühöngést, mindenki úgy b*a el a pénzét, ahogy akarja. Végülis a tajvanai gyártósori munkásoknak is meg kell élni valamiből, a világnak "haladni" kell, termeljünk minél több szemetet, míg bele nem fulladunk...

    „Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

Új hozzászólás Aktív témák