Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • palfitom

    félisten

    válasz zsolt19900 #99277 üzenetére

    Szia,

    Jó helyen vagy az asztali gépesben, ott folytassuk!

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • magyarc

    tag

    válasz zsolt19900 #99277 üzenetére

    Ha valamit rosszul írnék gondolom majd kijavítanak a tapasztaltabbak.
    Intel processzorból csak a K végződésűeket lehet "túlhúzni". Én ezzel ugyan nem szoktam foglalkozni, mégis használok K-s processzort. Például az i5-9600 65W TDP specifikációjú processzor alapfrekvenciája 3,1GHz, míg a 95W-os 9600K 3,7GHz-es.
    Praktikusan ha nem Z-s chipset van az alaplapon, akkor a K-s processzort sem lehet tuningolni és a RAM is legfeljebb 2666MHz-en fog futni. De vannak nagyon jó, alacsony késleltetésű 2666MHz-es RAM-ok, amik gyakorlatban pár százalékkel lasabbak csak mint a 3200+ MHz-es tuning RAM-ok. És itt lenne egy megjegyzésem, szerintem nagyon rossz ötlet 1db 16Gb RAM-ot tenni a gépbe, mivel ekkor csak single channel módban fog futni. Mindenképpen párban érdemes venni a RAM-okat. A legeslegolcsóbb lapok kivételével 4 memória foglalat van, így később is lehet még bővíteni a gépet. (Sokan nem foglalkoznak vele, de lehet ún. dual rank modulokat is kapni, amik általában jobban teljesítenek, mint a single rank modulok, a tomshardware.com oldalon található több single/dual rank RAM összehasonlítása.)
    Én például egy i5-9600K processzorhoz B365 chipsetes alaplapot akarok venni, így nem lesz se overclock, se 2666+ MHz RAM frekvencia. Egy Z390 chipsetes alaplap bő 10e forinttal drágább lenne és egyelőre régi 2133MHz-s RAM-okkal fogom használni.

Új hozzászólás Aktív témák