Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magyarc

    tag

    Sziasztok!

    Egy upgrade miatt felszabadult i5-9600K processzorhoz keresnék mATX alaplapot lehetőleg 30eFt alatt. Elfekvő alkatrészekből lenne összerakva a gép, így egyelőre 2133MHz RAM menne bele, ezért B365 chipsetre gondoltam. Overclock nemigen jönne szóba egyébként sem, mivel 24/7-ben számolna a gép így a stabilitás fontos. A linux kompatibilitáson kívül semmi egyéb extra igény nincs. Egyelőre Antec One, később Cooler Master N200 házba lenne szerelve. Bár eddig sose volt dolgom Asrock alaplappal, de a jó VRM design végett az ASRock B365M Pro4, Pro4-F és Phantom Gaming 4 alaplapokat néztem ki eddig.

    BUÉK!

    magyarc

  • magyarc

    tag

    válasz zsolt19900 #99277 üzenetére

    Ha valamit rosszul írnék gondolom majd kijavítanak a tapasztaltabbak.
    Intel processzorból csak a K végződésűeket lehet "túlhúzni". Én ezzel ugyan nem szoktam foglalkozni, mégis használok K-s processzort. Például az i5-9600 65W TDP specifikációjú processzor alapfrekvenciája 3,1GHz, míg a 95W-os 9600K 3,7GHz-es.
    Praktikusan ha nem Z-s chipset van az alaplapon, akkor a K-s processzort sem lehet tuningolni és a RAM is legfeljebb 2666MHz-en fog futni. De vannak nagyon jó, alacsony késleltetésű 2666MHz-es RAM-ok, amik gyakorlatban pár százalékkel lasabbak csak mint a 3200+ MHz-es tuning RAM-ok. És itt lenne egy megjegyzésem, szerintem nagyon rossz ötlet 1db 16Gb RAM-ot tenni a gépbe, mivel ekkor csak single channel módban fog futni. Mindenképpen párban érdemes venni a RAM-okat. A legeslegolcsóbb lapok kivételével 4 memória foglalat van, így később is lehet még bővíteni a gépet. (Sokan nem foglalkoznak vele, de lehet ún. dual rank modulokat is kapni, amik általában jobban teljesítenek, mint a single rank modulok, a tomshardware.com oldalon található több single/dual rank RAM összehasonlítása.)
    Én például egy i5-9600K processzorhoz B365 chipsetes alaplapot akarok venni, így nem lesz se overclock, se 2666+ MHz RAM frekvencia. Egy Z390 chipsetes alaplap bő 10e forinttal drágább lenne és egyelőre régi 2133MHz-s RAM-okkal fogom használni.

  • magyarc

    tag

    válasz pecccccccca #99285 üzenetére

    Köszönöm a segítő szándékot! A helyzet az, hogy a munkámhoz lenne a gép, de mivel a munkahelyemen kizárólag közbeszerzésen keresztül lehet vásárolni, így a processzor kölcsönadása mellett az alaplap árát is zsebből fizetem. Ilyenkor valahogy sporólós üzemmódra kapcsolok. Mivel egyhetes futások lesznek a gépen (régi tapasztalatok alapján) kerülöm a túlhúzást. A régi 2133-as memóriák talán 5-6 százalékkal lehetnek lasabbak, mintha újat vennék 25e forintért. A jelenlegi i7-6700k procis gépem számítási kapacitása így egy alaplap vásárlásával 140%-kal nő meg becslésem szerint. Ha 25 helyett 35eFt-ot költenék a lapra, akkor se lenne több a kapacitás. Ha netán az ITM is úgy akarja, majd lesz egy kétszer gyorsabb gépem úgy 3-6 hónap múlva. Addig viszont jó lesz ez is.

  • magyarc

    tag

    válasz zsolt19900 #99292 üzenetére

    Ha netán tényleg több ventilátor kell, akkor az Arctic PWM PST ventilátoraiban van beépített elosztó: https://www.arctic.de/en/F12-PWM-PST/AFACO-120P0-GBA01
    De ha fix fordulatszám kell, lehet, hogy az Artic Silent ventilátorai jók lennének.
    https://www.arctic.de/en/F12-Silent/ACFAN00027A
    https://www.arctic.de/en/P12-Silent/ACFAN00130A
    A H410M S2H egyébként azon olcsóbb alaplapok egyike, amin csak 2 memória foglalat van. A kétcsatornás mód miatt javasolt két modullal így betelik, később nem lesz bővíthető. Persze ha 2db 8Gb modul kerül bele, akkor valószínűleg nem is kell majd bővíteni. De egy Gigabyte B460M DS3H alaplap 3-4e forinttal lenne csak drágább.

Új hozzászólás Aktív témák