Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jim bcs

    MODERÁTOR

    válasz s3toraph #39601 üzenetére

    "Olyan lap kell ami nincs butítva. Az LE, SG ezek mik egyes lapok nevében, nem pont erre utalnak véletlenül?" :K de ráhibáztál

    ahogy írtad újításnak pont elegendő lenne az FM1, ebben is és az FM2-ben is vannak olyan dolgok amiket nem fogsz kihasználni, csak néhány újításban tér el a 2 lap, de a legborzasztóbb az egészben hogy a proci csak az adott laphoz jó ,szerintem elég az FM1 mert valamire készül az amd ezzel a kutyulással lehet jövőre FM3-FM4 lesz vagy ki tudja mi, szerintem vegyél FM1-et és meglátjuk jövőre hol áll meg foglalat terén az amd ha úgy néz majd ki hogy lehet rá alapozni több generációra akkor lesz majd érdemes egy komolyabb lapot venni és egy jó procit bele :) (ez az én végleges véleményem aztán dönts szíved szerint)

    [ Szerkesztve ]

    Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz s3toraph #39601 üzenetére

    "Merő kiváncsiságból, FM2-nek milyen konkrét, érezhető előnye lenne FM1-hez képest?"
    Lap terén főleg a későbbi fejleszthetőség hiszen az FM1 végül is "halott" platform nem érkezik bele CPU pénzspórolás tekintetében nem igazán kifizetődő hiszen ha fejleszteni akarsz az új lappal kell kezdeni ami ugye + költség ... (mondjuk foglalaton belül is van erősebb a A6-3620-nél ..).
    APU terén meg egyértelmű hogy az Trinity jobb minden tekintetben ...... kivéve persze az ár :)
    [link]
    (#39603) ViZion
    :K Mi a baj a Hexa-val? Szerintem az árában ugyancsak jó táp. És nem csak szerintem tápajánló táblázat vzsryl és coolpet -től. Ok voltak hibás ventivel szerelt darabok .....

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

  • jim bcs

    MODERÁTOR

    válasz s3toraph #39601 üzenetére

    Nagyon úgy néz ki mégis érdemes elgondolkodni az FM2-n mert ezen hír alapján egy következő generáció is szóba jöhet benne és akkor ne FM1-et vegyél. :K

    A jelek szerint az AMD „Vishera” kódnévre hallgató FX processzorai sokáig forgalomban lesznek, ugyanis a vállalat 2013 folyamán egyáltalán nem tervezi őket nyugdíjba küldeni.

    A kiszivárgott belsős dokumentum alapján úgy tűnik, hogy míg a Brazos Platform utódja a Kabini APU személyében, a Trinity APU utódja pedig a Richland személyében érkezik, addig a „Vishera” kódnévre hallgató FX processzorok esetében jövőre nem érkezik utód. A négy-, hat és nyolcmagos processzorokat tartalmazó „Vishera” család nemrégiben debütált, ám tagjai sokáig velünk maradhatnak.

    Korábban, a „Zambezi” FX processzorok megjelenése után az elemzők úgy gondolták, hogy az AMD évente dob majd piacra új mikro-architektúrára alapozó FX sorozatú központi egységeket annak érdekében, hogy az Intel „Tick-Tock” típusú termékfejlesztési stratégiájával lépést tarthasson.

    Ugyan nem az FX sorozatú processzorokhoz kapcsolódik, de mindenképpen érdekesség, hogy a fentiek értelmében a Richland ugyanúgy Socket FM2-es processzorfoglalatot alkalmaz, mint elődje, a Trinity, így esély mutatkozik arra, hogy a jelenlegi Socket FM2-es alaplapokban BIOS frissítés után működhetnek majd az új APU-k.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #39601 üzenetére

    bluyoo : Szűkös a keret, ezért nem lesz nagyobb APU, úgy akarom összehozni, hogy a lapom + procim eladom, ezek árából pedig visszajöjjön az új lap + APU ára, vagy csak keveset kelljen rádobni. VGA-t eladva, abból meg új ház lesz véve. Aztán a mostani házat eladom, ahhoz meg addigra lehet tudok hozzátenni hogy legyen pénz új VGA-ra. Vagy félreteszem gyűjteni majd egy másik upgrade-re FM2-re vagy s1155-re, de ezt még én sem tudom, majd akkor meglátjuk. Szóval így átforgatnám az pénzt. Ahogy én leszűrtem a teszteket olvasgatva, ez a 3620 megveri az e8400 teljesítményben, ez nekem elég is egyenlőre. Nem kell a legizmosabb FM1 APU. Amiket írtam, mire lesz használva, szerintem elég lesz. Eredetileg AM3+ lett volna, csak sokba jött volna ki egy 4 magos összeállítás + VGA (legalább 40K), és FM1 maradt, mert most egyenlőre elég lesz az IGP is és így olcsóbb a történet. Persze a fejlesztés során valószínűleg rákölteném azt a pluszt, ami most kellene FM2-höz, viszont most erre nincs keret, később meg lesz, szóval lehet 5-6e-et bukok majd rajta, de ha ezt nem akarom akkor meg várhatok még 1-2 hónapot mire azt a plusz pénzt kispórolom. Már megrendeltem a 3620-at, remélem jól döntöttem (ez úgy is kiderül idővel).

    jim bcs: Inkább kivárok vele, hadd jöjjenek ki az új hardverek, egyrészt, mint mondtad, hogy lássuk, hol áll meg ténylegesen a foglalatváltogatás, másrészt, hogy a jelenleg kapható FM2-es termékek árát hadd nyomják lejjebb majd egy kicsit az újdonságok.

    Köszönöm mindkettőtöknek! :C :R

    Egy dupla kérdésem még van az előző hsz-emből: márkából Asus vagy Asrock, melyik mennyire megbízható szerintetek? Illetve, 55-ös vagy 75-ös lapot vegyek, mivel jobb egy 75-ös (ez szokták ajánlani, azért kérdezem)?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák