Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deicide

    veterán

    válasz amol #6069 üzenetére

    a szabályok betartása egyéni dolog, kinek mit bir el a lelkiismerete, de a következményekkel is meg kell barátkozni, ha rajtakapják. Azért vannak olyan szabályok, amiket Te sem biztos hogy betartanál, pl ha Székesfehérváron laknál és nap mint nap át kellene menned egy olyan vasuti átjárón, ahol 20 éve nem járt vonat, biztos hogy 30al döcögnél át rajta?

    [ Szerkesztve ]

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • dragonfx

    veterán

    válasz amol #6069 üzenetére

    Rosszulgondlod szerintem.
    Azértnem állítottakmeg mert kevés a rendőrne mond azt hogy 2.4esmocival nemnyomod....akkor minek neked az?
    Nem zavar senki,max.majd alkalmazkodik ha előtte csíráskodott és nem ment.Én miattam még senki nem volt feltartva a forgalomban.aki ennyire luzer és elrántja fezessen otthon momo-val need4speedet ne az uton foglalja az így is szükős helyet.Ott van reset itt nincs go faster.....
    Azért szelektál mert tudod szabad országban élünk ha ez nem tünt volna eddig fel...

    "Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

  • brd

    nagyúr

    válasz amol #6069 üzenetére

    A szoktam jelen esetben azt jelenti: eddig mindig igyekeztem tenni az ellen, hogy nagyon "fájjon" a büntetés.

    Annak tudatában hogy úgyis megúszod a büntetést, szabálytalankodsz.

    Nem csak megúszni lehet, hanem csökkenteni is a büntetést, de egyébként sem sokszor volt ilyen, igyekszem erre is figyelni, pl. közismert helyen úgy haladok, hogy ne lehessen belekötni.

    Mi alapján gondolod, hogy én síneken előznék, vagy hogy láthatóan bizonytalan autóst ijesztgetnék??? Vagy nem értem, miért nekem írod a példákat...
    Az, hogy az én haladási sebességem, vagy a dinamikus vezetésem csak (vagyis nem zavarja, nem veszélyezteti, nem tartja fel, figyelj a kiemelésre!) bosszant másokat, kb. leszarom (már bocsánat). Járjon pszichiáterhez, ha ilyen lelki problémákkal küzd valaki. :W

    Na erre vagyok kíváncsi, hogy mi alapján ítéled meg hogy neked melyik szabályokat kell betartani és melyeket nem. Egyáltalán hogy képzeled hogy szelektálhatsz?

    Mondjuk használom a fejem, nem olyan nehéz az. ;) De miért is ne szelektálhatnék? A szabályokra (különösen a közlekedési szabályokra) elsősorban azért van szükség, hogy az emberek egy közös tevékenységben megfelelően cselekedjenek. Aki a szabályok nélkül is képes (lenne) megfelelően cselekedni, annak a tetteit nem sokban változtatja meg a szabályok megléte/nemléte.
    Mondok egy szélsőséges példát: az emberölést, vagy pl. a lopást ugye bünteti a törvény. Nos, nekem a szabálytól/büntetéstől függetlenül eszembe nem jutna embert ölni (jól felfogott ok nélkül, pl. önvédelem), vagy más személy javait eltulajdonítani, mert tudom, hogy a civilizált élethez ez hozzátartozik, vagyis számomra mindegy, hogy van-e ilyen törvény, vagy nincs.
    Ugyanez a közlekedésben: pl. ha tudom, hogy egy adott úton veszélyes lehet bizonyos sebesség felett közlekedni, a korlátozástól függetlenül nem teszem (vagy akkor sem, ha éppen nem tudom, hogy az adott úton lehet-e gyorsabban haladni). Ahol viszont értelmetlennek látom a korlátozást, mert pl. van egy kinthagyott tábla, vagy az adott szakasz nem igényli (jól belátható, még az út melletti szakasz is, és jó minőségű az út, és mást nem zavarok, veszélyeztetek stb.), ott nem látom értelmét a népesség átlagos képességéhez igazított korlát betartásának.

    De látod, ezt írtam az elején, kár írogatnunk egymásnak, számodra 2 kategória létezik, és engem nem abba soroltál, mint magadat. A világ nem fekete-fehér, van szürke is, sőt gyönyörű színek is. ;)

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák