Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amol

    addikt

    válasz brd #6088 üzenetére

    eddig mindig igyekeztem tenni az ellen, hogy nagyon "fájjon" a büntetés.
    Igen, ezzel csak az a baj hogy nem ez a dolgok normális menete. Ilyen felfogás mellett valóban értelmetlen bármilyen szigorítás.
    Egyébként a szavaidból valóban azt vettem ki hogy így közlekedsz.

    Az, hogy az én haladási sebességem, vagy a dinamikus vezetésem csak (vagyis nem zavarja, nem veszélyezteti, nem tartja fel, figyelj a kiemelésre!) bosszant másokat, kb. leszarom (már bocsánat). Járjon pszichiáterhez, ha ilyen lelki problémákkal küzd valaki.
    Ha nem zavar, nem veszélyeztet, nem tart fel csak például bosszant valakit hogy cikázol az valóban más. Különben hallottál már defenzív vezetésről? Nem rossz.

    De miért is ne szelektálhatnék? A szabályokra (különösen a közlekedési szabályokra) elsősorban azért van szükség, hogy az emberek egy közös tevékenységben megfelelően cselekedjenek. Aki a szabályok nélkül is képes (lenne) megfelelően cselekedni, annak a tetteit nem sokban változtatja meg a szabályok megléte/nemléte.
    Ez arra nem ad magyarázatot hogy mi hatalmaz fel a szelektálásra..

    De látod, ezt írtam az elején, kár írogatnunk egymásnak, számodra 2 kategória létezik, és engem nem abba soroltál, mint magadat. A világ nem fekete-fehér, van szürke is, sőt gyönyörű színek is.
    Pont mostanában írtam hogy ha mindenki gyorsabban megy a kelleténél de ezen kívül más szabályt nem sért, azzal kiegyezek. Ez már egyből nem csak két kategória. Te melyik színt képviseled? ;]

    #6089: Na az biztos :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák