Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Cathfaern #39079 üzenetére

    ...én fogadást mernék kötni, hogy ha normális tempóval elkezdenék kísérletezni (nem kifutok a zebrára), hogy zombimód megyek, aztán lelépek a zebrára, mert "az autós olyan sebességgel közelítheti csak meg, hogy meg tudjon állni és eleget tudjon tenni elsőbbségadási kötelezettségének", nem jutnék messzire (szerintem max 3-4 zebránál próbálkozhatnék, de az is lehet hogy már az elsőn elcsapnak) :D történt már olyan is, hogy 2sávos úton a túloldalt megállt a sor, 2. tagja rendőr volt, aztán előttem a másik sávban így is áthúztak még páran padlógázzal :U inkább ez a gyakori... ha rajtam múlik és kocsiban ülök, már messzebbről lassítok, hogy lássa a szándékomat a gyalogos, átsétál előttem és megállnom sem kell: visszarakom 2be és haladhatok is tovább...lehet szerintem normálisan közlekedni úgy, hogy halad is az ember és meg is adja az elsőbbséget, akinek kell

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • MaciG

    addikt

    válasz Cathfaern #39079 üzenetére

    Pontosan leírja ugye, hogy a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. De ez minden kereszteződésre igaz ahol elsőbbségadási kötelezettségünk van.

    " De. Gyakorlatban mivel te jóval erősebb (és jóval kevésbé sérülékeny) vagy, ezért a gyalogost erőteljesen elbátorítod, ha nem látja rajtad, hogy lassítani fogsz." Az élet az ilyen. Ha én személyautóval vagyok és egy kamion nem adja meg nem az elsőbbséget (hasonlóan ahogy ahogy a személyautós nem adja meg a gyalogosnak a zebrán), de én tudok lassítani, hogy elkerüljem az ütközést akkor nem fogok nekimenni direkt, hogy megmutassam, hogy itt igenis nekem van elsőbbségem.

    Miért is nem szabad előfordulni annak hogy csikorgó fékekkel álljon meg? Az a lényeg, hogy megállt a zebra előtt, hogy elengedje a gyalogost. Ha pedig valaki hátulról beledurran akkor ott ő nem tartott megfelelő követési távolságot.

    [ Szerkesztve ]

    BANZAII

  • Solad

    őstag

    válasz Cathfaern #39079 üzenetére

    Emlékeim szerint az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti hirtelen sebesség- illetve irányváltoztatásra az elsőbbségi joggal bíró járművet. Ezen analógiát a gyalogosra alklmazva bőven belefér amit MaciG irt. Megjegyzem, engem nem húztak meg miatta anno a forgalmi vizsgán, kb 3 méterrel mehettem el a zebrán lévő gyalogos előtt.

    No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Új hozzászólás Aktív témák