Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oceanearth

    őstag

    Sziasztok!

    Most találtam rá erre a topikra. Mint a felsőoktatás aktív résztvevőjeként. Az elvileg egyik legjobb magyar egyetemen tanulok, hál istennek még osztatlan képzésbe: Bár már az utolsó mohikánnak számít a mi évfolyamunk.
    Mögöttünk már csak a BSC kullog. Én örülök ennek az egésznek, mert az már most biztos, hogy egy BSC-s soha nem lesz az ellenfelem a munkapiacon, mert olyan hülyék, hogy azt nehéz leírni. Legalábbis nálunk a BME-n. Kereshetjük az okokat, hogy miért. Ugyanazok a tanárok tanítják őket mint minket, ugyanazt ill. kicsit kevesebbet is tanulnak, mint mi, mégis több mint 1 jeggyel rosszabb az évfolyam átlag, mögöttünk 2-vel már ez több mint 1,5 jegy. Nincs köztünk csak 1-2 év és ilyen óriásiak a különbségek. Szerintem mindenki leszűrheti a tanulságokat, de legalábbis a MI szakunkon, nem a tanárok a hibásak, sőt inkább ők isszák meg az egész levét. Csak egy példát hagy említsek. 2 éve mikroökonómiából megbukott az évfolyam több mint a fele. Pedig nem változott gyakorlatilag semmi, se a tanárok, se a tananyag, se a könyv, semmi. Sztem, ami ennek az oka lehet, hogy bejött a népbutítás. Fentebb nagyon dolgoznak azon, hogy el legyen sorvasztva az oktatási rendszer, csakúgy mint Amerikában. (mondjuk ott legalább a tehetségest kiemelik és figyelnek rá). Szóval ez szerintem sikerült. A másik a szülők, akik nem törődnek, vagy nem volt idejük törődni a gyerekkel, mert azon fáradoztak, hogy céget alapíthassanak Szlovákiában és a 25 milliós kocsit, így meg tudják venni 22-ért, haleluja, a megspórolt 3 millió felét meg elköltjük anyuka szilikonjaira, 1 misiért veszünk kocsit a gyereknek, aki vagy meghal, vagy nem, mert vezetni azt nem tud, csak ész nélkül nyomni a gázt, 500ezret meg eldrogozik, eliszik, elbulizik a hajógyárin.
    Szerintem itt tartunk most, az ország egyik legjobb egyetemén egy felkapott szakán.

    Üdv

  • oceanearth

    őstag

    válasz philoxenia #265 üzenetére

    450 pont volt most a ponthatár. Nem tudom ez magasnak számít-e, én még nem ebben a rendszerben érettségiztem.
    Nálunk a ponthatár 140 volt, akkor 144 volt a max.

    [ Szerkesztve ]

  • oceanearth

    őstag

    válasz S.P.Q.R. #264 üzenetére

    Igen a gyakorlati képzés hiánya óriási hiba, még én is keveslem, pedig elvileg az én szakom az "gyakorlatiasnak" számít a BME-n, összevetve a többi szakkal.
    Mondjuk ezt nálunk megoldja a többség úgy, hogy dolgozik a suli mellett.

    Az elmaradt tananyaggal mi szerencsére nem szembesülünk, viszonylag up to date-ek a tanárok, amennyire ez elvárható tőlük, de halottam én is híreket pl. közlekről, meg gépészről, hogy olyan tanárok tanítanak, akiknek már rég otthon lenne a helye.
    Számomra az is meglepő, hogy az eredményeket nem neten tudod megtekinteni, nálunk ez alap a GTK-n, haverom közlekes, ő rendszeresen jár be a kifüggesztett eredményt megnézni.
    Tiszta vicc, XXI. század, ott a net.

    Nem, 20-22 évesen már nincsenek nagy hatással, de a tinédzser korukban nagyon is. Ha akkor elengedték őket, akkor már nincs visszaút. Szerintem.

    Igen a régi rendszer sokkal jobb volt, ebben is egyetértünk. :)
    De ez van, örüljünk, hogy még a régibe vagyunk(ill. nem tudom, hogy te benne vagy-e még).
    Azt mondjuk elég szörnyű látni, hogy milyen lesz az utánunk következő generáció, az értelmiség.

  • oceanearth

    őstag

    válasz philoxenia #267 üzenetére

    Sajnos ez csak egy részre igaz. Mármint, aki bejut és szenved. Nálunk is rengeteg ember jutott be államira és elkezdett lábat lógatni, majd szépen el is csúszott. Sokan vannak akiket már több féléve nem láttam, ők vszínű fel is adták már.
    A kiválasztó rendszer tényleg rossz, de sajnos én nem látok esélyt arra, hogy jó irányban változzon, sőt...

    Tényleg van egy olyan réteg, aki ha bejut igyekszik, de ez lassan már a kisebbség lesz. Most ezt olyan 50-60%-ra saccolom. A többi csak sodródik az árral és előbb-vagy utóbb kihullik.
    Egyébként az is egy vicc, hogy el nem tudjátok képzelni milyen marha nehéz kirúgatni magad az egyetemről. Gyakorlatilag tényleg csak azt rúgják ki, aki 4-5 évig 1x sem megy az egyetem közelébe, de 10 évig talán egy sánta vak, sündisznó is elhúzná, mondjuk diplomát nem biztos, hogy kapna. :)

    [ Szerkesztve ]

  • oceanearth

    őstag

    Még 1 gondolat.

    Én óriási hibának tartom még azt is, hogy elképesztő méreteket ölt a túlképzés. Annyi felesleges egyetem, kar, szak és tudomány van, mint még soha. Az andragógia és a szabad bölcsész képzés korában kicsit el kéne gondolkodni, hogy ezek mennyire szükségesek. Szerintem semennyire. A felső oktatásban tanulók kb. 30-40%-a sokkal jobban járna, ha inkább elmenne ívhegesztőnek, vagy CNC esztergályosnak, asztalosnak, villanyszerelőnek, kőművesnek, vagy ácsnak, mert bizony ez mind-mind hiányszakma és egy csomót le se írtam.
    Vagy nézzük meg az újsághirdetéseket, valahol kiemelik, hogy feltétel diploma, de "GDF-es, ZSKF-es diplomát nem fogadjuk el"
    Az ezen az intézményekben tanulók mit várnak az élettől?

Új hozzászólás Aktív témák