Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz lugosi #98109 üzenetére

    A mit tudnak a telefonok az csak csúcs szegmensben igaz úgy-ahogy, nekem egy 50 ezerért vett Redmi 9-em van, hát köszönő viszonyban sincs az UWA obijával készült kép minőségben még az Oly vázsapka obijával sem. Feleségem Samsung A51-ének egy fokkal talán jobb az UWA kamerája, de attól sem vagyok elájulva.

    Nekem nem a fő hobbim a fotózás, csak túrázás mellé fotózgatok, ezzel szerintem nem vagyok egyedül, és beférek vele a kezdő szegmensbe, de nem felel meg az igényeimnek a telefon. Az UWA személyesen nekem hasznos lenne, viszont ami majdnem minden túrázónak vagy turistának, utazónak igénye, az a kis zoomos kitobikon túl a nagy átfogású objektív (nem feltétlenül csak ez), amit semelyik telefon sem tud helyettesíteni, a periszkópikus telefon kamerák esetleg részben pótolhatják ezt, de azért erős kétségeim vannak ezzel kapcsolatban. Ebben a szegmensben nincsen lényegi különbség az APS-C és a MFT szenzorméret között, nem ez alapján fognak választani a userek, hanem ár, objektiv kínálat, gépek, obik kezelhetősége, ergonómiája, szimpátia, stb., stb. alapján. A MFT még előnyben is lehetne a kisebb méretei miatt, és olcsóbb is lehetne a kisebb szenzor miatt, de utóbbi sajnos egyre kevésbé igaz. Viszont még ha összességében csökken is a teljes piac mérete, azzal hogy DSLR->MILC váltásnál a Canon és a Nikon elhanyagolja az APS-C szegmenst, pont hogy lenne piaci rés, ahová be lehetne törni.

  • Throme

    veterán

    válasz lugosi #98109 üzenetére

    Szerintem a kitobi és budget kategóriában a dslr olcsóbb.

    Ha nézzük a 14-42 (14-45), 12-32 kitobikat és teljes áron (nem kitben, hanem szólóban megvásárolva), összevetve a 18-55 APS-C kitekkel (ugyanúgy szólóban), akkor mft >= 100k huf > dslr.
    Nem túl korrekt módon ideveszem a 3rd party-t , akkor kb 80k huf egy 18-200 VC tami. Amíg lehetett kapni N18-105 obit, addig az is kb 80k huf volt, míg egy P12-60 kb 125k körül volt (most 156k).
    Az mft 14-140/150 obik is rendre drágábbak, mint a 3rd party 18-200, de még a nikon 18-200 obiknál.
    Nagylátóról ne is beszéljünk, még a canikon sajátmárkás is olcsóbb az itteni budget 9-18 obinál.
    Talán a teléknél rendben vagyunk.

    Persze lehet arról vitázni, hogy melyik jobb képminőségre, de szerintem ezek a belépő kategóriás lencsék, akik ezeket használják nem biztos, hogy látnak különbséget.
    Esetleg pixelkukkolva, de úgy sem biztos.

    Szerintem az mft előnye a méret/súly és az, hogy belépő keresős vázak több funkcióval rendelkeznek, mint egy belépő dslr.
    Nekem másod rendszernek indult az mft nikon dslr mellett (D5k , D7100), de itt ragadtam.
    Egyedül a szenzor hiányzik, viszont akkor oda a méret/súly előny.

Új hozzászólás Aktív témák