Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 80hun

    addikt

    válasz jaanoo89 #94087 üzenetére

    “Időjárásállóság: Én bíznék egy zoom-ban is ha ráírják, mert gari időben kiderül, hogy bírja-e és ha az objektív ázik be, visszaviszem, hogy nézzék át.”
    Beázásra nincs semmilyen garancia csakis a vizálló kompakt gépeikre.
    Tehát ha beazik/beparásodik/stb pl egy E-M1x+300/4 és tönkremegy mert beázott/párásoditt akkor vagy fizeted a javítást (ha javitható) vagy papirnehezék lesz belöle.

    Ez minden gyártónál igy van nincs garanicia beázásra cserélhető obis gépeknél. Sőt még a porra sem :)

    Az ipx1 meg nem sokmindent bír hivatalosan.

  • Throme

    veterán

    válasz jaanoo89 #94087 üzenetére

    Mikor még a 220volt nem hazai garival árulta a portékáját, sikerült egy nikon obit vennem náluk. A szervizben néztek, hogy ennek más a garipapírja, de bevették bevizsgálásra. Hozzáteszem az itthoni és a "szürke" ugyanúgy 1 év ennél a gyártónál (kicsit le vannak maradva).
    Aztán jött a kálváriám, de ezt már említettem itt is dióhéjban, a fent megnevezett boltból meg már semmit nem veszek (3 napos cseregarim volt, amivel kitörölhettem a hátsóm).

    Szóval ez szervize válogatja, hogy mit fogad el.

    Online helyről, pláne külföldről nem merek vásárolni, mert ha nem jó a termék, akkor macera sz intézése.

    A beázás - ahogy itt írták is - az nem garanciális probléma, nem fogják ingyen javítani.
    Ezzel is vigyázni kell - szerintem - mert lehet vitázni arról, hogy az most elégtelen cseppállóság, vagy beázás...
    Tükrös vázam ilyen időjárásálló, meg az egyik zoom obim is, de ettől függetlenül csepegő esőben is inkább elrakom védett helyre.

Új hozzászólás Aktív témák