Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lefty

    addikt

    válasz MrChris #103112 üzenetére

    Igen, nekem is meg szoknom kell, de amugy tenyleg elkepesztöen kezre all :) De hiaba hizott meg a G9 vaza, obiban meg mindig tavol vagyunk a FF-töl, meretben es sulyban is. Emiatt en tovabbra is szeretem a rendszert (nem mellesleg az mft jobb dynamic range-el bir, kevesebb zajjal).

    lugosi: neked akkor mi az elsödleges rendszered? nem kell ilyen borusnak lenni, 2022-ben frissitett az OM Systems is, a Pana G9II-vel tavaly, tovabba 2021 es 2022-ben is jelentek meg uj mft obik, es igy is mar egy baromi szeles tarhaza van az mft obiknak, jo elerhetö kamerakkal. Egyedöl a GX9-nek kellene egy rendes utod es annyi, azert 1-2 evente mar itt nem lehet ujra feltalalni a kereket.

    [ Szerkesztve ]

  • Throme

    veterán

    válasz MrChris #103112 üzenetére

    Én is mindig ide lyukadok ki, mikor véletlenül FF felé kezdek nézegetni a neten.
    Váz árakban az EM5mk3/OM5 árából már lehetne FF vázat venni, csak azok még ott a belépő kategóriának felelnek meg, van olyan funkció - pl pro-capture - ami hiányzik belőlük és nincs bennük képstabilizátor.
    Szeretem, ha a fixeket is megfogja a gép :) . Az obikban meg mindig ki kell fizetni a stabilizátort is.
    .. El is érkeztünk az obikhoz. Brutál drágák az FF obik.
    A fényerőtlen is 300k körül mozog, míg a komolyabbak 400-től felfelé. Oké van néhány kivétel...
    Ekv 24mm - 600mm lefedése egy vagyon lenne még budget FF obikból is.
    Ahogy látom az FF vázasok is sűrűn nézegetnek 3rd party felé.

    Szóval obiknál véget ér a történet.
    A zaj miatt nézelődök néha FF felé, bár mióta én is felhagytam a pixel kukkolásból - ahogy #103107 forceberg is írja - egyre kevésbé érdekes az FF.
    (bár ilyenkor jöhet a másik tábor, hogy oké, akkor miért nem elég egy jobb kamerás mobilteló?! zoom-ot leszámítva mi a különbség?) .
    Viszont egy budget 75-300 kisebb, könynebb, mint a N70-300 VRII obim.
    (mondjuk egyszer megcsinálok egy összehasonlítást, hogy oly MFT 20MP és ekv. 600mm vs nikon APS-C 24MP ekv. 450mm ).
    (ha jól számolok, akkor MFT 20MP-en a nikon ekv. 450mm lenne olyan ekv 540mm, ha digitális nagyítást nézek, aztán lehet belezavarodtam a számok bűvöletébe :) )

    Marad a meglévő MFT.
    APS-C-zni meg elő tudom venni a Nikon tükröst.

Új hozzászólás Aktív témák