Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Studi

    addikt

    válasz eeXaa #101250 üzenetére

    milyen jellegű remegés van a 14-140-el? Milyen helyzetekben jön elő?

  • Allien

    veterán

    válasz eeXaa #101250 üzenetére

    Pont van ilyen kombóm, de, nem használom videóra... ;] Ami szerintem bekavar, az egy természetes dolog. Abból adódik (adódhat), hogy minél kisebb a látószög, azaz minél nagyobb telét használsz, annál stabilabban KELL tartanod, mindegy, mit tud kompenzálni a váz+obi kombó! A marketing egy dolog, mindegy, mit hazudik, mert, EGYÉNI probléma is van ám! Én pl jártam lövészetre, sokkal stabilabban (is) meg tudom fogni a cuccot, és magamat is be tudom rakni hulla merevségbe függőlegesen IS! ;] A feleségem, az első kameránknál, ami egy bridge gép volt, egy képet se tudott bemozdulás nélkül megcsinálni, full jó fényviszonyok mellet! Miért? Mert rosszul fogta meg a kamerát! Sokára, de, hüvelykújját alá rakta, és máris bestabilizálta. Az volt a baj, hogy amikor megnyomta az expó gombot, azzal meg is billentette a kamerát. :DDD Hiába mondják, hogy akár 5 fényértéket is kompenzálni tud. Ja. Csak, a körülmények leírása még 3 oldal lenne... ;) Tehát, a 140mm véget, ami ugye 280mm (!!!) kitartani nehezebb, mint a 60mm (eff 120mm). Tesztelni kell, hogyan tudod kitartani azt a kamerát gimball nélkül! Kellenek hozzá segédeszközök szerintem akkor is. Ok, mondom, nem videózok, de, ettől még az alap ugyan az (kedvenc optikám a panalieca 100-400mm)... Ninja járás, kamera stabil tartása, ezeket ki kell tapasztalni. Nyakpántot pl kifeszíted, segít kitartani az expót. Rig beszerzése, jobb fogantyú fellrakása, két kézzel tartás, sok-sok trükk van erre, hogy, ne csak arra a marketing dumára alapozz, amit ugye dual ois-ként emlegetnek! :K

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák