Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz avl #71427 üzenetére

    A fix Államkötvények EHM értéke nem hasonlítható össze egy az egyben a PMÁP kamataival. Írtam róla többször. Emiatt aki nem néz/számol utána, az majd meglepődik, amikor kamatfizetés történik. Ez nem bankbetét.

  • julius666

    addikt

    válasz avl #71427 üzenetére

    Ha infla lejjebb megy akkor vélhetően a kamatok is követni fogják idővel. Azt ne felejtsd el, hogy a hülye PMÁP baromi nagy késéssel követi az inflát, szóval ha mondjuk jövő év folyamán javulnának az inflációs kilátások, a PMÁP még fél-egy évig fizeti a "jó" kamatot az idei infla után. Ha idő előtt ugrasz át pont azt a hozamot skippeled, ami miatt a papírt eredetileg vetted... (ÉS még rá is fizetsz, 1%-ot vagy többet, ha szemétkedni kezd az államkincstár).

    A kötvénypiac pedig a jövőt árazza, ha megneszeli a kamatcsökkentést azt előre beárazza, szóval a másodpiacos jó vételekről valszeg már lemaradsz, ha próbálnál még a PMÁP-ban ücsörögni.

    Ezzel szemben ha megveszel egy hosszabb lejáratú papírt 8% kamatra ez esetben a csökkenő kamatkörnyezet neked nagyon-nagyon jó, a papír eladásával azonnal realizálhatod az eredetileg jövőbe várt hozam nagy részét... Ezt erősen kiemelném, mert a Lex Icon által hangoztatott (alapvetően igaz) kellemetlen hozam időeloszlásnak a másik oldalán azért ott van ez is. A 8% éves hozamból simán lehet első évben 10-20%, lejárattól és kamatkörnyezet-változástól függően. Vagy épp kevesebb, ha tovább menetelünk felfelé. Bár ha a jelenlegi kamatkörnyezet évekig kitart/növekedik akkor a forint befektetéseket könnyen lehet amúgy is megette a fene, a kötvény árfolyam lesz a legkisebb probléma...

    Tartósan, 3+ éven át magas/növekvő infla/kamatkörnyezet -> PMÁP
    Egyéb szcenáriókban szerintem már jobban jár az ember a "sima" államkötvényekkel (csak nagyon figyelni kell, hogy 2019 utániak legyenek, vagy TBSZ-re venni).

    Disclaimer: a saját PMÁP-jaimat még nem adtam el, de ha felmennek a kamatok 10% környékére el fogok már rajta igen komolyan gondolkozni. Viszont már hónapok óta nem raktam PMÁP-ba pénzt, minden forint megtak (ez leginkább a lejáró MÁP+okat, PMÁP kamatfizetéseket jelenti nálam) DKJ-be megy. Kivárok, szerintem megyünk még feljebb is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák