Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Kobe #48087 üzenetére

    Öhm... Összevetetted már, hogy mennyi pénznyomtatás történik és utána mennyivel nőtt akár csak a BTC, akár az egész crypto piac? :F

    De akkor már az én véleményem a BTC-ről:
    Szerintem nagyon jó és hasznos dolog tud lenni már most is. "Demokratikus" népköztársaságokban, ahol a kormány elkezd szórakozni a pénznem átválthatóságával, szépen meg lehet kerülni azt vele az élelmesebbeknek. Ilyen szempontból egész jól betöltötte/betölti a szerepét.

    Alternatív, tömegek által használt pénzrendszernek (amit a cryptoanarchisták várnak tőle) sajnos teljesen alkalmatlan viszont a technikai korlátai miatt. A lightning network sokat segít ezen, de azért annak is megvannak a korlátai, cserébe sok előnyét is elveszi az egész blockchain alapú működésnek. Szerintem jobban hasonlít a hagyományos bankrendszerre kicsiben, ahol a "bankok" közötti elszámolás megy a BTC láncon.

    Mindeközben vitathatatlan tény, hogy abnormális költségei, környezeti terhelése van a BTC hálózat működésének, ami szerintem jelenlegi szinten hosszútávon tarthatatlan is a csökkenő bányász jutalmakkal. Vagy a tranzakciós költségek fognak bődületesen bedrágulni, vagy a rendszer mögötti számítási kapacitás jelentősen esni, csökkentve ezzel a rendszer támadhatósági küszöbét.

    Szerintem a blockchaineknek, smart contractoknak igen komoly szerepe lesz a jövő pénzügyi rendszerében, sőt, azon túl is. De nem érzem, hogy a BTC-ben akkora brutál használati potenciál rejlene a jelenlegi szintjéhez képest (ha csak nem alakul át szignifikánsan, de láthatóan erre nincs komolyabb szándék). Némi aprót benne tartani persze nem árthat a lelki nyugalomért, mert simán vihet még egész magasra is a hullámvasút, bár nem biztos az adózással vacakolás miatt megéri egyáltalán. Viszont arra számítani, hogy a jelenlegi szintről nagyságrendeket nőhet még és kis induló tőkéből lehet majd könnyen meggazdagodni, szerintem blődség.

    Disclaimer: volt BTC/crypto játékpénzem, realizáltam is nyereséget rajta, némi apróm még mindig bent van. Én még fizettem is BTC-vel, "élesben", való világbeli szolgáltatásért/termékért. (Egyébként enyhén szólva nem volt nagy élmény, de az már nagyon OFF :DDD )

Új hozzászólás Aktív témák