Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Oppenheimer #43640 üzenetére

    Durva lehet amiz hozhat de az alkotmánybíroságnak nem feladata gazdasági, hitel hatásokat vizsgálni.

    @aujjobba:
    Esete válogatja.
    Én pl megszívtam most lesz a lakáshitelem fordulója. 2.68%ról ugrani fog 3.2-3.3ra%. A felvett pénz nagyja máp+ban parkol. Most 4.5%al ketyeg. 1.2% marzs megvan. És ha kell azonnal ott van akár tőzsdére akármire. Nem mellesleg ketyegnek az LTPk is. Max az egyiket 4hónappal tovább fizetem.
    Te alig vártad nyilatkozhass én meg hülye lettem volna....

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • attiati

    veterán

    válasz Oppenheimer #43640 üzenetére

    Évekkel ezelőtt úgy emlékszem, hogy az volt a hír, hogy magasabb hozam kellene a német megtakarítóknak. És egy ilyen kör indította a bírósági ügyet.

    Évek óta jelzi az EKB, hogy az EU gondjait fiskális és (gazdaság)politikai döntésekkel kellene megoldani. Nem az EKB-ra várni ingyen pénzért.
    A hangyák fizetik a tücskök helyett a számlát.
    Persze közben a hangyák jól meg is kopasztják a tücsköket. Szóval nincs itt igazság.
    De így szét fog esni az EU.

    Szerintem ez egy jelzésértékű figyelmeztetés a németek részéről, hogy eddig és nem tovább. Kezdje el rendberakni magát Olaszo és Franciao. Az időzítés rémszar a két ország szempontjából.

    Vagy pedig fejet lehet hajtani Németo. akarata előtt és olyan döntések indulnak, amit ők akarnak.
    Csak az a baj, hogy nehéz úgy a hajó elsüllyesztésével fenyegetőzni, ha ők is a hajóban ülnek.
    További nehezítő tényező, hogy Németo.-ban éppen belpolitikai válság és garnitúra váltás folyik.
    Szokásos EU dráma, amitől sajnos mi is függünk.

    Nem látom még a végkifejletet, és hogy melyik irányba indulunk. Kevesebb EU, több nemzeti hatáskörű döntés. Kvázi egy laza kötelék. Vagy jön egy elképzelhetetlennek tűnő fiskális unió, kevesebb nemzetállami hatáskörrel. Vagy a korábbi elképzelés szerint egy kétsebességes EU, erős belső maggal. A külsőknek ösztönzéssel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák