Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz HussarF #41307 üzenetére

    Mondjuk kormányt nem tudom minek keverte ide, de kb uez. Az egyik oldalon ott is harsogják, hogy megvédik a másik oldalon az ellenkezője. Kedvencem ugye nekem itt a manyup. Megvédik = ellopják. De az EU szinten ultra neo liberális MT is csodás. A megvédik a polágrokat/családokat = Ha bajba kerültök csak magatokra számíthattok, a kormány leszarja mi van veletek.
    Amúgy érdekes a legutobbi szóban mindenki szigorút mondra meglepődtem de megmozdult a forint. Aztán pár hét és mindenki rájött arra, hogy megint mondtak At aztán csináltak Bt. Keressem ki, linkeljem? Vagy amikor tavaly bemondták, hogy a maginfláció a kulcs és utána megint semmi?
    Jegybank hitelessége ezek után nekem 0. Azt se hiszem el amit kérdeznek.

    Az infla főleg egy q/q vonalon most megtippelhetetlen, a 366fts euro :Y nem egyik hétről a másikra épül be az árakba. De hogy beépül az biztos. Nem fogja az impotőr benyelni, az exportőr meg vagy árat emel vagy exportálja a kész terméket. A szolgáltató iparba persze ezer tényező, hogy hogy és milyen sebességgel épül be.

    ITt ismerem. Ott hónapon belűl beépül árakba. Pár napja jött szembe forumban, hogy új autóknál megjelent/heteken belűl meg fognak jelenni az új árak. kalkulálhatnak újra így 35fts euro mellett....
    Használt autóknál és a magyar használtpiac 90% import detto. Élelmiszereknél detto. Hogy ebből ki mit érez az fogyasztói kosár kérdése. De, hogy egy 15%os forint gyengülés ne okozzon 10%os inflát az én nehezen tudom elképzelni. Persze ahogy írtam már korábban a hivatalos magyar infla egy vicc és az átlag fogyasztói kosárhoz semmi köze.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • julius666

    addikt

    válasz HussarF #41307 üzenetére

    >Mennyire boldog lesz az aki nyárra összehozza a 4% hozamot, miközben a pénze 10-15%-al kevesebbet ér?
    >Tehát, ha most 3/4 annyi pénzből tankolod tele a kocsid, mint másfél hónapja, akkor úgy érzed, hogy 10-15%-al kevesebbet ér a pénzed?

    Ja, mivel pár országgal arrébb még 10-15%-al olcsóbb lenne a pár hónappal ezelőttihez képest a tankolás.

    De legkésőbb amint kimennek a jelenlegi készletek, az élelmiszeren kívül minden kb. ennyivel drágulni is fog majd. Akkor majd az emberek a bőrükön érzik az árfolyamot, főleg akik most lapátra lettek téve a turizmusból, szolgáltatóiparból.

Új hozzászólás Aktív témák