Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    Ma reggel olvasom a portfolio cikket, hogy a legjobb magyar befektetesi alapok kozul is csak nagyon keves tudott 10% feletti eves hozamot elerni.

    Na szerintem ez igy eleg nagy felrevezetes. A minap nezegettem a sajat ETF megtakaritasaim, amik most eleg szar allapotban vannak. Van egy nagyobb resz amit pont ez ev elejetol veszek, az most a veteli arhoz kepest -8%. Minden honap 1. es 3. heteben veszem ugyanazt a 3 ETF-et ugyanannyiert.

    Szoval a portfolios cikkbol kiszamoltam a citadella szarmaztatatott alap teljeseitmenyet, hogy ha minden honap 3. napjan, 50000 Ft-ert vesz valaki ebbol az alapbol, az ma hogyan is allna? Nem tul jol, mert koltsegek nelkul 1% pluszban, de a 6,5%-os veteli jutalekkal meg csak veszitett rajta a befekteto.

    Tudom, ez az alap nem a legjobb valasztas a magas jutalekai miatt, de akarmelyiket is nezzuk, az atlagos havonta megtakaritok nem tudjak elerni azt a hozamot, amit a cikkben irtak.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák