Új hozzászólás Aktív témák

  • Doze

    aktív tag

    sziasztok!

    Lenne 1-2 befektetéssel kapcsolatos kérdésem.

    Havi kis összegű megtakarítást szeretnék felretenni.

    Úgy silabizáltam hogy... negyedévente kb 100.000Ft-ot tudok félretenni. (egyenlőre)... befektetések elosztásánál valami hasonlóra gondoltam hogy 70% állampapír, 15% valami kockázatos alap másik 15% valami likvidebb alap.

    Érdemes széttagolni a pénzem? pl Államkincstár tbsz számla? meg mondjuk KBC értékpapírszámla a 30%-nak?

    Csak szem előtt kell tartanom, hogy nem árt ha hozzáférhető is a pénz, egy betét feltörés miatt ne szűnjön meg a számla pl tbsz...

    Ti hogyan gondolkodnátok, utalgatni tudok ingyen bárhová még tranzakciós díjt sem kell fizetnem... viszont vissza már fontos lenne Ersténél vagyok (kolléga extra bankszámla) . Gondolkodom hogy Erste értékpapírszámlát nyitok, sokféle alap hozzáférhető, de 350Ft/hó+0,01% állományi díj. Ez évi legalább 4200Ft.
    Kbc olcsóbb, de az meg már ugye bankon kívül van.

    Mit érdemes csinálnom? Hagyjam a francba és inkább rakjak össze annyi pénzt amivel már érdemesebb valamit csinálni? pl 500.000Ft-t és azt fektessem be?

    Tanácstalan vagyok egy kicsit.

    Még 1-2 kérdés :) , ha állampapírt veszek, akkor annak hogy van a költsége? ersténél így van a díjjegyzékben:

    Állampapír elsődleges forgalomba hozatala és az azt követő értékesítés során felszámolt díj: névérték 1%,

    Állampapír-Aukcióra beadott ajánlat díja: 0,1% szorozva a hátralévő negyedévek számával de min 1000ft.

    Ezt hogy érti, ha megveszem akkor 1%, ha el akarom adni minimum 1000ft/db?

Új hozzászólás Aktív témák