Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Petykemano #88 üzenetére

    A leárazás az egy olyan dolog, ami az átlag vásárló elméjében él, de a valóságban nincs reális alapja. Én dolgoztam kiskerben, és úgy képzeld el, hogy nekünk is volt egy beszerzési árunk egy termékre. Ha az alá árazunk, akkor az egész üzlet hasztalan számunkra, és be kell zárni a boltot. A leárazás maximum úgy lehetséges, ha a gyártó valamilyen kompenzációt ad.

    A másik, hogy a leárazás sem csodafegyver. Volt olyan, hogy még kompenzáció mellett is meglépve nem fogyott semmivel sem több a termékből, mert egyszerűen a piac telített volt. Nem kellett több belőle az embereknek, féláron sem. Ez olyan dolog, hogy aki már vett egyet magának, az nem akar venni még egyet, csak azért, mert most olcsóbb.

    Ez egyébként hasonló gondolatmenet, mint amit az Intel felvázolt nemrég a Q&A során. Ugye ők folyamatosan 300 millió egységre számolják a PC TAM-ot, miközben a piac 270 millió környékére. És ezt úgy magyarázta meg az Intel, hogy ma már megváltoztak a piaci viszonyok, mert valaki rögtön két notebookot vesz magának. Csak én még nem találkoztam ilyennel. És ez egy olyan tényező, amire a piac se nagyon figyel fel, mert extrémítás. Tehát van alapvetően x mennyiségre igény, és egyszerűen többre nincs. De az az x mennyiség mindenképpen elfogy, mert az igény létezik, csak az x mennyiség ma nem sok, de akkor sem nő meg jelentősen, ha minden féláron lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák