Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flexxx2

    őstag

    válasz Abu85 #90 üzenetére

    A mostani helyzet azért más. 2020tól (covid óta) csak a lehúzást látom a hardver cégeknél. Sokan félreálltak, én is, de várom hogy legyen egy jó ajánlat pl VGA-ra, de mivel már ennyit vártam, simán tudok még többet várni, mert hozzá szokik az ember, és már nem az a fontos, hogy azonnal megvegyed az új cuccokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz Abu85 #90 üzenetére

    köszönöm a válaszaidat.
    De.

    Ha igaz lenne, amit a leárazásról írtál, akkor soha semmit nem áraznának le. Márpedig a blackfriday pont a leárazásról szól. most azt hagyjuk, hogy valójában mekkora szokott lennie a kedvezmény.
    Valóban igaz, hogy ha valakinek van egy tévéje, akkor onnantól kezdve semmilyen tévé nem érdekli, amíg az tönkre nem megy?
    Valóban igaz lenne, hogy egy masszívan felülárazott 2 év után minden potenciális GPU vásárló már megvette, amit szeretett volna és akármekkora kedvezménnyel lehetne értékesíteni a termékeket, már senkit se érdekelne? Én azért ebben azért kételkedem.

    Azt persze elhiszem, hogy bolt egy 100-200ezres eszközből akcióz 5000Ft-ot, azzal lehet, hogy a árrésének komoly részét elengedi és közben semmilyen hatást nem ér el. De ebből azért nem vonnám le a következtetést, hogy féláron se kéne.
    Persze bizonyára van az az összeghatár ami alatt már tényleg mindegy.

    Az is biztosan igaz, hogy ha valaki ma megvesz egy CPU-t vagy GPU-t, akkor azt fél év múlva sokkal nehezebb megszólítani még egy igazán jó ajánlattal is.

    Nyilván bármilyen komolyabb leárazás csak a gyártó közreműködésével, visszatérítésével lehetséges (pontosabban annak a szereplőnek a láncolatban, ahol a felhalmozott raktárkészlet áll)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák