Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz b. #63 üzenetére

    Túl sok készlet halmozódott fel...

    Kisebb készletet szeretnének menedzselni..

    Pontosan nem tudom, ez hogy műkődik, de kétfélét tudok elképzelni:
    1) az egyes boltok, Nagykerek,.disztribútorok teljesem szuverén módon rendelgetnek.az alapján, hogy épp mi milyen áron érhető el a beszállítójuknál.
    Ebben az esetben ugye ha túl sok az eladatlan készlet, akkor egyszerűen nem rendel.
    De ez.szerintem azért nem stimmel, mert akkor Lisa Su nem így fogalmazta volna meg, hogy megkíméltük a partmereinket a készletek felhalmozödásától, hanem úgy, hogy az AMD ezt a keresletvisszaesést elszenvedte.

    2) legalább a Nagykerek és disztribútorok valójában szoros együttműködésben vannak az AMD-vel, aki a "channel inventory management" tevékenység keretében valójában irányítja a folyamatokat. A partnerek nem "vesznek vagy nem vesznek", hanem sokkal inkább az AMD pusholja/küldi a terméket és megmondja, mennyiért kell adni.
    Na ebben az esetben jöhet olyan nyekergés a partnertől, hogy "ne küldjetek ennyit, mert ennyiért nem viszik és nem akarunk ennyit raktáron tartani"

    Azért nem egyértelmű, mert Abu.az nvidiával kapcsolatban azt szokta mondani, hogy ott a partner nem rendeli a lapkát, azért nagy az nvidia inventoryja.
    Persze ennyiből nehéz megmondani, hogy nem rendeli, vagy visszautasítja, amit küldenének neki.

    Mindenesetre szerintem az világosan látszik, hogy a felmerült problémára nem csak az lehet a megoldás, hogy megkíméljük a partnereket a készleteik felhalmozódásától, hanem az is, hogy engedünk az árból, "to clear channel inventory"

    Annál is inkább, mert többször előfordult az is, hogy pl az nvidia már a partnereknél levő raktárkészletre adott visszatérítést amikor hivatalos árcsökkentést vagy új széria indítást hajtott végre. Ez az opció most is rendelkezésre állna.

    Ehelyett az történik, hogy nem.szállítanak annyit,.mint tudnának, persze ezzel hiány ugyan nem alakul ki, de felhalmozódás sem és így a partnerek nem nyafognak, hogy ott áll.halmokban a kártya és senki nem.viszi.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák