Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domedee

    senior tag

    válasz Zoli bácsi #868 üzenetére

    Ne aggasszon. keveset adnak el belőle mert kevéssé ismert. Meg mindenki úgy van vele, hogy majd később vesz bele jobb obit, mag nagyobb az obi választék. Persze, nagyobb, de jó obik minden gyártónál vannak, csak tudd kifizetni. Te meg pont írtad, hogy kevés pénz van rá, így ''oly''-at vegyél, aminek jó a kitobija :D Az Oly ilyen. A makró az tényleg keisik a dslr-nél alaphangon, egy jó makróobi drága, ha ilyet akarsz, akkor inkább bridge (Fuji S9600 pl).

    Mondjuk dslr-nél is azt javasolnám, hogy ha lehet a kétobis kit-eket nézd (így le tudnád fedni a 28-300mm-es tartományt 28-90+80-300 az Olynál, de a többi is hasonló, ami kezdésnek tökéletes, meg később is :) ). Így igyanis olcsóbb a második obi, vagy veszel később használtan.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Zoli bácsi #868 üzenetére

    Szia!
    A konstrukciójukból eredően bridge-ekkel könnyebb makrózni az tény, ha benézem a makro-fotós topicba láthatod, hogy S5600-al, Pana FZ-30-al és egy 13ezres előtétlencsével milyen klassz képeket lehet csinálni.
    DSLR-nél makró obiknak megkérik az árát, persze ott a közgyűrű, de az meg fényerővesztéssel jár, esetleg az előtétlencsét ott is ki lehet próbálni, nem tudom, ezt dslr-tulajoktól kérdezd, ahhoz nem értek:(

    D50 vázat e-digitalban most olcsón meg lehet venni [link], a maradékból egy jó használt obit vehetsz, a kitobi helyett:)
    De pixinfó apróhirdetés rovatában is érdemes szétnézni, pl. E-500 duplakit 140-ért [link], vagy Pentax K100D kit 150ért szintén garival [link] és ennek az alapobija az egyik legnormálisabb, és rengeteg régi manuális obit vehetsz hozzá olcsón.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Bici

    félisten

    válasz Zoli bácsi #868 üzenetére

    Hali!

    Szerintem se aggódj az Olympus E-500 kis eladása miatt, mert egy jó gép. Én egyszer futottam vele össze egy rövid kipróbálás erejére, és nagyon tetszett. Nagyon kis méretű gép, de ennek ellenére még az én lapát kezemnek is kényelmes. Alu váza van, ami az árkategóriájában ritka dolog (ha nem egyedülálló).
    Három apróságot említenék meg, ami a többi belépő DSLR-hez képest hátrányos helyzetbe hozza:
    - könnyű gép, ezáltal könnyebb berázni
    - kis méretű kereső, kézi élesség állítás csak jó szeműeknek ajánlott
    - kisebb érzékelő, kicsit nagyobb képzaj azonos felbontás, és érzékenység mellett a többi DSLR-hez képest (kivéve Leica, Panasonic, és a többi Olympus), de egy csúcs kompakt gépnél jóval alcsonyabb szintű.
    A gép többi tulajdonsága szernitem nagyon jó, összességében nagyon megtetszett.
    Ha lenne 140db. ezresem, akkor megvenném azt az E-500-as kitet, amit a pixinfo-n hírdet valaki, ráadásul ad hozzá egy 1GB-os kártyát, és van a gépre még egy év gari, ha jól emléxem. Ennyi pénzért nagyon jó ajánlat. Szerintem.

    Siess, mert a jövő héten lesz ennyi pénzem... ;)

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák