Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #8567 üzenetére

    Akkor vedd úgy, hogy DTomival értek egyet te meg nem.
    És ezekkel a félamatör szetekkel már a díjazott képek 90+%a megcsinálható.
    Sött kiskompaktal megcsinálható a díjazott képek tuti 50+%a.

    Ha meg nem látod mi a baj a Pentax 50-200al akkor én úgysem tudom megmutatni neked vedd meg boldog leszel vele.

    nagyhirtelen:
    báritt lehet direkte életlenül, mosottan festi a széleket.
    [link]
    ezt scak 3secig bírtam nézni aztána a szélek csak egy halk atyaúristent váltottak ki belöllem és copy+paste+ablak bezár
    [link]
    ez utobbi 50mmen ahol éles az obi 5.6ra rekeszelve 1/1250el.

    Rájöttem én vagyok túligényes és nem a HP735öm minőségét várom el egy DSLR-obitol, mert az SX100on lévő ultrazomm obi ehez képest borotvaéles csoda.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • stop

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #8567 üzenetére

    "fotók elészítéséhez mikor kell 2.8-as fényerejű "
    - a természetfotókon kívűl pl:
    rendezvényen beltérben (esküvő, diplomaosztó, bérmálás) amikor nem tudod 'szájbavakuzni' a témát vagy nincs vakud, vagy nem használhatod, sata...

    mozgó téma (sport)

    vadállat, madár fotózás (ezt főlegeg szürkületben!)

    nekem nincs 2.8-as obi-m :O , DE LESZ :K

    "az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

  • Dtomi

    őstag

    válasz Mercutio_ #8567 üzenetére

    Az odáig igaz, hogy a sok birkafejű technokrata unatkozó kütyüfüggő megveszi magának a fullos felszerelést, és utána "tökéletes" minőségben, sorozatszart gyárt. De azért ájjon meg a menet

    Leteszem a nagyesküt, hogy 1-1 jólsikerült kép elkészítésének lehetősége 90%-ban a fotós tudásán, és csak az esetek 10%-ában a felszerelés minőségén múlik

    Itt miről is beszélünk pontosan??!

    1 Makró képet nem csinálsz makró obi nélkül vagy valamilyen okoskodás nélkül.
    1 rendezvényt/esküvőt nem tudsz végigfotózni rendes vaku nélkül ami minimum 50e magába.
    természetfotózásra alapból esélyed sincs rendes tele nélkül. itt árat nem írnék.
    és még sokáig sorolhatnám.

    Javítva
    1-1 jólsikerült kép elkészítésének lehetősége 90%-ban a fotós tudásán múlik
    Miután megvan a szükséges felszerelése.

    Nem 2,8 as L es üvegekből hanem a minimum rendszerből!!!!!!!!!!!

    A fotózást pedig ne keverjük a fényképezéssel.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Új hozzászólás Aktív témák