Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KakaosCsirke

    tag

    válasz Dare2Live #6036 üzenetére

    "konkrétan mit szoktál fényképezni belső térben?
    Mert ha mozog az illető akkor jellemzően a stabit a hajadra kenheted ha meg nem/keveset mozog akkor álvány."

    Hello there ;))

    Tobbnyire a kolkok utan futkarozok a masinaval. Amikor gyorsak akkor valoban szivas, es hajamra kenhetem a stabit, ahogy mondod! De nem mindig teszik, ez az en szerencsem.

    <Dicsekedes> Gondolkoztam, hogy milyen zoom tartomanyokat hasznalok leginkabb. Aztan rajottem, hogy ostobasag ezen gondolkozni amikor meg is nezhetem. Van mar par ezer kepem amit az FZ30-cal kattingattam, ugyhogy ma delutan osszedobtam egy kis progit ami kigyujtogette az exif infot 4000 vinyon levo keprol egy adatbazisba, amin egy gyors query ki is adta a felhasznaloi statisztikamat. Kiderult, hogy a legtobbet a 35-150mm-t hasznalom, a telet 200 felett joval ritkabban. Kivetel a 420 koccantva. Ez kiugroan magas, ugyanis a telet hasznalom portezashoz melysegelesseg sovanyitasra. Erre ugye dslr-n nagy szenzornal nincs szukseg.
    </Dicsekedes>

    Ennek tudataban a jelenlegi elkepzelesem:
    Oly E3 + Leica 14-150 3.5-5.6 + oly 12-60 2.8-4
    A Leica lencseben pana kepstabi van, az oly lencse meg fenyeros es pont az azt fedi le amit hasznalok. Az uj E3-ashoz ccd recegtetos kepstabi is jar, es 5 az az OT fenyertek elonyt igernek. Ha ez a gyakorlatban is igaz, akkor ez eleg nagy durranas. Persze ha jol emlexem a Pentax is igert vagy 3-4-et a K10D-re aztan kozelse hozza a gyakorlatban. Raadasul az E3 keresojerol azt irjak, hogy 1.2x-es nagyitasu ami kikuszobolheti a 4/3 rendszerek nagy hatranyat a csolatast.
    Majd meglassuk!

    Adik:
    "indirekt derítés vakuval?"
    Technikailag tokeletes megoldas de nem szeretem a plusz munka miatt. Mire felszerelem, beallitom... elmulik a pillanat.

    DTomi:
    "A kihajtható lcd meg annyira lúzerség DSLR-en hogy hihetetlen."

    Olvastam sok hozzaszolasodat, es becsulom a technikai tudasodat. De ez a hozzaszolasod a tudasodhoz nem melto. Gyerekeket tipikusan az o magassagukbol jo fotozni, ha esetleg meg fel is nez a fotos egy gyerekre akkor az kulon erdekes. Ha pl oltonyt viselsz nem tudom, hogy lehasalnal-e egy parkban egy jo foto kedveert. Vagy akarcsak egy vendegsegben. Kihajthato kepernyovel olyan egyszeru...
    Amugy egyetertek a kollegakkal, hogy az monitor nem vetekedhet a kereson valo kukucskalassal. De a kenyelem miatt megis sokszor megeri. De csak ha kihajthato. Ha nem hajthato ki akkor ott a kukucska is, minek neznem a monitort? Ekkora balfogast mint a D300, 40D elokep? Az hogy lehagytak a hajtogathato monitort, az legalabb akkora ostobasag mintha valaki a New York-i maratonon 1 km-rel a cel elott a vezeto poziciobol beugrana egy kavezoba egy crossaint-ert. Lekuzdottek az osszes technikai akadalyt, aztan az egesznek az eredemenyet, hasznalhatosagat kidobtak az ablakon.

    [ Szerkesztve ]

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

Új hozzászólás Aktív témák