Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    Sziasztok! Bízom abban, hogy jó fórumra találtam kérdésemmel, ha nem, kérlek benneteket irányítsatok megfelelő helyre.
    Problémám: Van egy Cooler Master Silent Pro M700 tápom, X58 lap, I7-950, HD6970 VGA egyik sem húzva alkatrészeim.
    Következő megfejthetetlen problémákkal találkozom, amik csak véletlenszerűen jelentkeznek, nem rendszeresen:
    1.) A PC-VGA így indul (lehet lapozni a képekben). Ezt nem a Print-Screen "fényképezte", hanem én a fényképezőgéppel a monitorról, mert a PrintSreen tökéletes képet ment le a hibás megjelenítésről. Újraindítás után minden esetben renbe jön a megjelenítés.
    Ha jól indul a win (tehát nem a képek szerint), a VGA teszi a dolgát játékok és tesztek alatt is (pl. órákig elszórakozik hiba nélkül a FurMark progival)
    2.) Win7 alatt Hibernálást SSD miatt kigyilkoltam. Alvó állapotból való felébresztés egy ideig működik, aztán nem működik, majd ismét működik. Működik-nem működik között sem a BIOS, sem a Win7 beállításain nem változtatok. Max. annyi történik, hogy ha elalszik a rendszer és a beállított egérre, stb. nem ébred fel, akkor már a PC ház <reset> gombja sem segít, csak a táp főkapcsolója (vagy a bekapcsoló gomb sokáig nyomvatartása). Ilyenkor jön a szokásos "helytelenül állította le üzenet"...

    Kérdésem: A leírt jelenségeket okozhatja-e egy hibás tápegység?
    A méretezéssel (wattokkal) biztos nincs baj, mert elég lenne cca. max. 500W, ez meg 700.

    Hogyan tudnám kiszűrni, hogy a táp a hunyó és nen egy másik alkatrész?

    Kérlek adjatok tanácsokat!

    [ Szerkesztve ]

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

  • VGYke

    addikt

    válasz Petzval #11875 üzenetére

    Köszönöm válaszaitokat!
    Már csak 1 dolog izgat: ezen problémám 2. pontja, miszerint alvó állapotpól vagy felébred vagy nem, visszavezethető-e a tápra?
    Ha úgy van kedve a rendszernek hogy elalszik és nem hajlandó felébredni, hiába nyomom a ház "RESET" gombját, semmi nem történik. Csk a főkapcsoló 4 sec. nyomvatartása, vagy a táp ki-be kapcsolása segít.
    Ez a jelenség sem utal táphibára?

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Új hozzászólás Aktív témák