Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Don Döhe

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gép építésbe fogtam és gondjaim támadtak a tápokkal.
    Régi konfig:
    - Gigabyte GA-74GM-S2H, AMD Phenom X3, ASUS R7 250x, 2x2GB 800MHz Kingston, 1TB WD Black, 120GB Kingston Hyperx, LG IDEs DVD-ROM, USB3/PCIx kártya, Gigabyte TV analóg kártya
    - Táp: FSP400 60APN 85+ (egy 350-es Deer volt benne, de kellett a VGA kártya, meg a minőség miatt)
    Új konfig:
    - Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW
    - Táp: FSP400 60APN 85+ (ebbe is azt vettem, azt hittem és azt mondták, elég lesz)

    A gondom az, hogy a táp cicereg grafikus terhelés alatt. Amíg belépek BIOS szinten semmi nem hallatszik, indul a W7 az elején semmi, a jelszó kérő ablaknál már kezdi. Hosszabb vinyok között másolásnál semmi, de Firefox-ban az Időkép radarján mozgatva az egeret folyamatos cicergés. A tápot kiemelve a helyéről egyértelműen a tápból jött a hang.
    Visszavittem, gariba átvették, majd visszaadták, mert 3 nap múlva nem tudtak másikat adni, mert épp nem volt.
    Hétvégén beleraktam a régi 350-es Deer tápot: erőteljes hangok a tápból. Táp ki.
    Utána beleraktam a másik gépbe vett FSP-t ugyanaz a hang mint az elsőnél.

    Mindenki azt mondta, hogy ebbe az Asus/AMD-A10 konfighoz elég a 400 W.
    Az alaplapon 8 pines EPS csatlakozó van.
    Az alaplap leírásában az EPS bekötésénél az írják, hogy ajánlott a 450W-os táp.

    Most itt áll az új gép és tanácstalan vagyok. Nincs kedvem új táp, beköt, kipróbál, nem jó, vissza és az alaplapnak sem tesz jót a gyakori táp kivétel.
    Mindegyik tápon csak 4 pines csati volt, átalakítóval nem próbálkoztam, mert hétvégén nem volt és már visszaszereltem az FSP tápot, s azt nem akarom már kiszedni, mert ott jól van és semmi baja.

    Szükséges-e, hogy 8 pines (esetleg 4+4 pines) tápkábel csatlakozzon a procihoz?
    Vagy tényleg szükség van a 450W-ra?
    Vagy más alkatrésszel lehet a gond? Az alaplapi Q-code kijelző nem utal semmi hibára.

    Amikor kiválasztottam az FSP400 60APN 85+, akkor néztem még az FSP Hexa 400 80+ is (ennek van 8 pines csatija). De a 85+ miatt az APN-t választottam. Vagy ehhez a konfighoz ajánlott lehet egy FSP Aurum S 400? Vagy más márkájúban kellene gondolkodnom?

    Előre is köszönettel és tisztelettel

    Don Döhe

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz ló úr #63194 üzenetére

    Bocsánat, ha félreérthető voltam.

    Az egyik FSP 400-600 APN táp már nincs nálam és visszaadták az árát. (Most ott áll az új cucc táp nélkül.)
    A másik meg van és probléma nélkül mükszik a Gigabyte alaplapos gépben. (Ha átrakom az újba, akkor ez is cicereg.)

    A kérdésem, hogy az új konfigba milyen tápot vegyek, amelyik nem fog muzsikálni?
    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW
    Kell-e a 8 pines EPS csati?
    Kell-e 450 W-os vagy komolyabb táp?

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz ST05 #63197 üzenetére

    Az alaplapi kimeneteken adok képet, mert nincs más VGA a gépben.
    Nem garanciális, visszakaptam az árát. Most nincs táp. Kell egy új, ebben kérnék segítséget.

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Algol #63220 üzenetére

    A cikket olvastam még pár napja, de nekem nem mond sokat.

    Nincs külön VGA, csak a prociban lévő APU és az alaplapi kimenetek.

    És már a W7 indulásakor a jelszó bekérőnél kezd el ciceregni. Ott sok mindent nem lehet állítani. A windows használata közben cicereg (pl. Időkép radarkép). Nincs játék, amiben élsimítást lehetne állítani.

    Konfig:
    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW
    Az alaplapon 8 pines EPS táp csati van.

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Don Döhe #63270 üzenetére

    Sziasztok!

    Tápot keresek a következő konfighoz:
    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW

    Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra
    Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

    A konfighoz vásároltam egy FSP400 60APN 85+ tápot. De grafikus terhelés alatt "cicerget". A tápot visszavittem, visszavették garanciába kondi hibával, de később mégis visszakaptam az árát, most nincs tápom.

    Másik ugyanilyen táppal ugyazazt a zajongást produkálja, holott a táp egy másik gépen simán, zaj nélkül üzemel (Gigabyte GA-74GM-S2H, AMD Phenom X3, ASUS R7 250x, 2x2GB 800MHz Kingston, 1TB WD Black, 120GB Kingston Hyperx, LG IDEs DVD-ROM, USB3/PCIx kártya, Gigabyte TV analóg kártya).

    A fórumot böngészve a következő listából szeretnék választani a segítségetekkel.

    A következő tápokat néztem ki: Bruttó 10e-25e Ft között
    - FSP Hexa 400W, 8 pines EPS, 80+, 2 év gari
    - FSP Hexa 500W, 4+4 pines EPS, 80+, 2 év gari
    - FSP Aurum S Gold 400W, 4+4 EPS, 80+Gold, 2 év gari
    - FSP Aurum S Gold 450W, 4+4 EPS, 80+Gold, 2 év gari
    - FSP Aurum S Gold 500W, 4+4 EPS, 80+Gold, 2 év gari
    - FSP500-60APN 85+ 500W, 4 pines ATX12V, 85+, 2 év gari
    - FSP400 60GHN 85+ 400W, 4 pines ATX12V, 85+, 2 év gari

    - XFX Pro Series 450W, 4+4 EPS, 80+Bronze, 5 év gari
    - XFX Pro Series 550W, 4+4 EPS, 80+Bronze, 5 év gari

    - COOLERMASTER G450M 450W, 4+4 CPU12V, 80+ Bronze, 5 év gari
    - COOLERMASTER V450 450W RS450-AMAAG1-EU, 4+4 CPU12V, 80+ Gold, 5 év gari

    - ENERMAX ENP450AGT 450W, 4+4 EPS,
    - ENERMAX NAXN ADV 450W, 4+4 CPU12V, 82+, 3 év gari
    - Enermax NAXN 82+ 550W ETL550AWT, 4+4 CPU, 80+ Bronze

    - SEASONIC S12G 450W, 8/4 pin EPS, 80+ Gold, 1 év gari
    - SEASONIC S12 II 430W, 8 pin CPU, 4 pin CPU, 80+ Bronze, 3 év gari

    Kérdések:
    Melyik táppal fog cicergés nélkül üzemelni a gépem minden fajta terhelésnél?
    Szükséges-e a 8 pines csatlakozás a CPU/EPS tápnál?
    Vagy elég lenne egy 4 pines csak átalakító kábellel?

    Előre is köszönettel

    Don Döhe

    [ Szerkesztve ]

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz BomiBoogie #63775 üzenetére

    Akkor ezek szerint az a megoldás, hogy egyszerre megveszek 8-10 tápot, aztán végig próbálom, hogy melyikkel nem cicereg. Majd a maradékot 8 napon belül visszaviszem a boltba.

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz jim bcs #63778 üzenetére

    Ehhez a konfighoz kellhet 450W vagy nagyobb táp? Egyenlőre grafikus kártyára nem tervezek, nem vagyok nagy játékos. Max. ha a lányom rákapna a 3D játékokra.

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Algol #63788 üzenetére

    Az ajánlott cikket már többször olvastam, de már mint írtam ettől nem leszek okosabb.
    Azaz ebből számomra nem derül ki, hogy most melyik táppal nem fog ciceregni.

    Vagy azt akarod sugallni, hogy nincs olyan, hogy cicergés mentes konfig?

    A második FSP 400-60 APN, amely az új konfigban szintén cicergett, a régi konfigos gépben, mint írtam korábban, simán el van, cicergés mentesen. Tehát létezik cicergés mentes konfig.
    Vagy már annyira "rosszak" a mai cuccok?

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Algol #63845 üzenetére

    Algolnak köszönöm a kimerítő választ.

    De az itt és máshonnan kapott válaszok nem hagynak más lehetőséget, mint hogy tényleg megrendeljek egyszerre 10 különböző tápot és otthon kiteszteljem, hogy melyikkel működik a lenti konfig, a maradák pedig vissza 8 napon belül.

    Szempontok:
    1) 400-550W
    2) 8 vagy 4+4 pines CPU12V tápcsati
    3) 5 (esetleg 3) év gari
    4) Max bruttó 25eFt

    Ebben a hozzászólásban összegyűjtöttem pár táp ötletet:
    http://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/hsz_63774-63774.html

    Mások által javasolt tápok:
    XFX Pro 450W
    Seasonic S12II-520
    SEASONIC S12 II 430W
    SEASONIC M12 II 520W
    Antec HCG-520
    XFX Core Edition 550W
    Corsair CX500

    Javaslatokat kérnék még, hogy mely tápok kerüljenek bele a 10-es teszt listába.

    [ Szerkesztve ]

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz BomiBoogie #63901 üzenetére

    Vettem egy tápot, cicereg. Visszavisz, ügyintéz, pénz vissza.
    A fórumot olvasva, egyáltalán nem biztos, hogy a következő táppal, amit megrendelek, minden rendben lesz.
    Akkor újra visszavisz, vár pénz vissza, megrendel újabb táp. stb.
    Sokkal több idő és költség, amiért ráadásul nem én vagyok a hibás.

    Ellenben most egyszer rendelek, egy fuvardíj, egy visszaszállítás. Senkinél nincs raktáron, mindenki majd beszerzi, ha megrendeled.
    Nekem se ezt volt az álmom.

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Don Döhe #63911 üzenetére

    A többieknek köszönöm a javaslatokat.

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz hdekakas #63916 üzenetére

    "Még olyanról nem hallottam, aki azt mondja, hogy nagyon ciripelős volt a tápja, de áttette egy másik gépbe, és hangtalan lett."

    Mint anno írtam, hogy az FSP 400-60APN 85+ os tápból kettőt vettem. Az új, lenti konfig mindkettővel cicergett, az egyiket visszavették. A másik meg ciripelés mentesen dolgozik a régi felbővített konfigban (R7-es VGA került bele).

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz hdekakas #63914 üzenetére

    Mi garantálja a fórumot olvasva, hogy a megvásárolt táp nem fog ciceregni. S már megbocsáss, de nem az én hibám. Kipróbálni nem tudom. A webáruházak is mindent rendelnek. Jelenleg lassan kb. 2, azaz kettő hete áll a frissen megvásárolt konfigom és nem tudom használni. A fórumot olvasva nem igazán tud dönteni az ember és nincs garancia.

    Minden egyes rendelés kiszállítási díjjal jár, valamint hanem jó és 8 napon belül ki akarod cserélni, akkor a vásárlónak kell állni a visszaszállítás díját (ha személyesen visszaviszed, az is benzin pénz).
    Nem beszélve az eltelt időről.

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz hdekakas #63914 üzenetére

    Te milyen megoldást javasolnál?

    Ráadásul ez nem kis beruházás, amit valószínűleg, csak 30 nap múlva kapok vissza, mert gyanítható, hogy a webshop sem fogja elsietni a visszafizetést.

    Esetleg meg tudnád mondani, hogy hol lehet ezeket a tápokat kipróbálni?

    [ Szerkesztve ]

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz BomiBoogie #63901 üzenetére

    Miért is?

    Az első 486-osomat még magam raktam össze. Azóta kb. 2-3 gép volt, de azokat összerakattam. Az egyiknél nem volt lehetőségem másra. A másiknál pedig nem mertem, mivel annyi megjegyzés volt a procik sarok letöréseiről. A legutolsó 2009-ben volt.
    Nagy tapasztalatom nincs, de most magam raktam össze, ill variáltam át a másikat. Most sem volt gond, működött minden csak táp muzsikált az új konfigban. Fórum tapasztalat hiján, gép szerelésben tapasztaltabb kollégák segítségével kiszűrtük, hogy a táppal lehet gond, mert onnan jön a hang (a házból kiemelve). Visszavittem, átvették mondván, valamelyik kondival lehet a baj, át küldték a beszállítónak ellenőrzésre. 2 nap múlva rákérdeztem, azt mondják, hogy visszakapom a pénzt, mert a beszállító nem tud másikat adni. Mint utána kiderült, hogy a beszállítónak sem volt alkalma még tesztelni.
    Ekkor kezdtem jobban belemerülni a tápok világába, ahol azt hallom, hogy bármelyik táp-alaplap-vga-cpu kombinációval előfordulhat, hogy cicereg. Azóta áll az új konfig, mert nincs táp. S már nagyon kellene.

    Milyen megoldást tudtok, a több darabos teszt vásárláson kívül?

    Ahol vettem az első tápom, ott felajánlották, hogy segítenek, de itt javasolt tápok közül, mennyi lehet bármelyik boltban készleten, kipróbálható állapotban?

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz lajtika #63965 üzenetére

    Köszi, de csak olyat próbálnák ki, amelyik maradhat is nálam.

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Algol #63903 üzenetére

    Végül is próbálom 4 db-ra szűkíteni a listát, feleslegesen nem akarom költségbe verni magamat én sem.

    Szóval a szempontok (javítva):
    1) 400-550W
    2) 8 vagy 4+4 pines CPU12V tápcsati
    3) Min 5 év gari
    4) Max bruttó 25eFt
    5) 80+

    A választott tápok:
    COOLERMASTER V450 450W RS450-AMAAG1-EU
    XFX Pro 550W
    SEASONIC M12 II 520W
    CORSAIR CS Series Modular 550W

    Bár a Corsair CS 550-ről nem tudom, hogy milyen belső, mert nem látom a listán.
    És a gari is kérdéses, mert az Iponban 5 év, a gyártó honlapján 3 ???
    (Lehet, hogy a gari miatt egy másik kellene)

    [ Szerkesztve ]

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Algol #63903 üzenetére

    Bocs 2x lett elküldve

    [ Szerkesztve ]

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Don Döhe #64112 üzenetére

    CORSAIR CS Series Modular 550W:

    Milyen belső van benne, mert nem látom a tápegység gyártók listáján?

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Stonerice #63979 üzenetére

    Akkor az XFX Pro 450-esben tényleg nincs túláram védelem?

    Az 550-esről mit lehet tudni védelem ügyben, mert a gyártó oldalán nincs fenn az adatlapja?

    Mert csak a túláram miatt rendelnék 550-est.

    [ Szerkesztve ]

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz kalozhun100 #64145 üzenetére

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz h1mpi #64155 üzenetére

    A fogyasztónak minősülő vásárló a távol lévők között kötött szerződés alapján 8 munkanapon belül elállhat a szerződéstől bármiféle indoklás nélkül. Június-tól ez 14 nap lesz.

    Ez az idő áll rendelkezésre, hogy a terméket kipróbálja a vásárló.

    Elállási jog fogalma és gyakorlásának feltételei

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz danika0670 #64174 üzenetére

    (#64174) danika0670, (#64171) Potzee, (#64170) h1mpi, (#64164) Zsohi hozzászólásához a válaszom:

    Nem vagyok nótorius visszahordó. Igaz nem is nagyon rendeltem a neten, csak könyveket és néhány alkatrészt a géphez.
    Gondolkodhatnátok egy picit a vásárlók szempontjából is. Mennyire is védi a vásárlókat a törvény? Visszavihetik, de milyen költség mellett. Megrendeli, rögtön szállítási költség, gondja van vele, vigye vissza a saját költségén, rendeljen újat. Mennyi idő telik el, mire újra megkapja, újabb költséggel. Szép dolog, hogy van 8 nap.

    ÉS EBBEN MENNYIRE HIBÁS A VEVŐ? (pl vettem a tápom, gondoltam FSP, gondoltam 80+, azt mondták a 400W is elég, még is cicergett).
    Tudom, hogy nem teljesen a táp hibája (alaplap, proci, vga). De én mennyiben vagyok hibás. Elnézést, hogy számomra nem természetes a cicergés.

    HOL LEHET KIPRÓBÁLNI AZOKAT A TÁPOKAT, AMELYEKET ITT AJÁNLOTOK? Szívesen elviszem a gépem, hogy a 4 táp közöl csak egyet kelljen megvennem, amelyikkel rendben üzemel a gépem. Mind vadi új alkatrész. Ahol az FSP-t vettem, ott mondták, hogy segítenek, de kérdem, hogyan, ha a kiszemelt tápok náluk sincsenek készleten? Én tehetek róla, hogy a minőségi alkatrészek nem állnak a cégek raktáraiban?

    Jelenleg már lassan 3 hete áll a kb 100eFt-os cucc, mert nincs tápom. Olvastam a fórumot és egyre bizonytalanabb lettem, hogy ha veszek egy tápot, akkor rendben lesz-e minden. Mert ugye bármelyik kombinációban előfordulhat cicergés.
    Ha csak a pénzem kéne, akkor nem költeném el, én tápot szeretnék, amelyikkel rendben van a gép. Nem azért viszek vissza valamit, mert nincs más dolgom és szeretném bosszantani az eladókat. Ez számomra is beruházás és a pénzem is valószínűleg csak 1 hónap múlva látom. Nem örülök, hogy így kellett tennem.

    Szeretem egyébként azokat a boltokat, ahol az van kiírva, hogy raktáron a termék, és mikor lehet átvenni, csak másnap. Ha raktáron van, akkor be megyek és megvehetem. Mindenki csak megrendel, ez a webshopok előnye és egyben hátránya. Az előny a kereskedő számára, hogy semmit nem kell készleten tartania, ha kell az ügyfél, elmegy és beszerzi a nagykerből és másnap küldi vagy átvehető. Hátrány a vásárló számára, hogy semmit nem tud ellenőrizni, jön a futár és használd. És vagy rendben van az áru vagy nem.

    Már rég felnőttem agyban, de lehet, hogy ez a probléma. Lehet, hogy ezért nem elfogadható számomra ez az állítólag "helyes" kereskedői magatartás.

    A megcélzott webshoppal nincs bajom, csak az előnyük vált a hátrányukká, hogy náluk mindegyik megrendelhető. Viszont némelyikre több napot is kell várni. Az idő meg telik a konfig meg áll.
    Elismerem a kb 3 hét nem minden része telt az új keresésével, mert hát dolgozni is kell, meg az ember élete sem állhat meg.

    Mindenkinek köszönöm a kérdéseimre adott válaszokat és a tanácsokat, magyarázatokat. Segített felismerni, hogy jót tesz az éppen nem olcsó alkatrészeknek, ha többet szánok a tápra és oda figyelek a tartalmára.

    Nem ismerek minden webshopot, így nem akarok senkit sem megsérteni, akiknél a fentebb vázolt helyzet nem áll fenn.

    A kritikát írók csak egy valamit felejtettek: megoldást javasolni.

    Bocsánat a hosszúra sikeredett off-ért.

    Tisztelettel
    Don Döhe

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Viktor81 #64181 üzenetére

    Kezdjük azzal, hogy melyikkel nem cicereg a konfig.
    Aztán jöhet a fogyasztás, a teljesítmény.
    Nem hiszem, hogy a színe számít az ügyben. Nálad igen?

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    Az XFX Pro 550W tápot fóliázva árulják?

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz h1mpi #64306 üzenetére

    Ma kaptam az Iponból dobozban és fólia nélkül

    [ Szerkesztve ]

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    Szerintetek mi számít jobban minőségi, 80+ gold, 5 év garis tápegységek esetén?
    - a fogyasztás különbség, 10% kb. 6-8W, max mérten kb. 3W
    - vagy a tényleges minőség

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz BomiBoogie #64496 üzenetére

    A két versenyző:
    A) COOLERMASTER V450 450W RS450-AMAAG1-EU
    B) SEASONIC G Series 450

    Kívülről minőségre érződik a különbség a Seasonic számára. Még tápot ilyen könnyedén még nem csatlakoztattam az alaplaphoz, ill. szedtem szét.
    A belső elektronikai tartalmat nem tudom megítélni, mert nem értek hozzá. A Seasonic egyértelmű, de CM RS sorozatot nem "ismerem":
    http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page364.htm
    Itt Enhance Electronics, de pár hozzászólással ezelőtt még az írta (#64481) Potzee, hogy belépő kategóriás CWT.
    Hajlanék is a Seasonicra, még akkor is, hogy Br3000Ft-tal drágább.

    De fogyasztás mérővel mérve
    kb. 10%-nál (csak W7, csak háttérfolyamat, nincs indított program): Seasonic: 46W, CM 39W
    Luxmark max (4mag 100%-on, max gpu, max triangles) teszt: Seasonic: 154W, CM 150W
    Ezek szerint valamelyik nem 80+Gold. Vagy tévedek.

    Vagy annyival jobb a Seasonic belső, hogy nem foglalkozzak ezzel a pár Watt különbséggel?

    [ Szerkesztve ]

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Don Döhe #64497 üzenetére

    Seasonic G450 vs CoolerMaster VS450:

    Utána számoltam mégegyszer a fogyasztásnak, megnézve a szabványt és a CM görbéjét, látszik, hogy a Seasonic szigorúan értelmezi a szabványt (88-92-88), míg a CM görbéje "nyitottabb" (90,8-92-90,5).
    Ezek okozhatják a Watt különbséget, mind 150W környékén (jelenlegi max fogyasztás), mind 10% környékén.

    Ezen tulajdonságok ellenére annyival jobb a Seasonic, mint a Enhance beles CM?

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

  • Don Döhe

    csendes tag

    válasz Novics #64528 üzenetére

    Most a hétvégén mértem ki Luxmark maximális tesztel 150-154W-ig vitte fel a fogyasztást. A 4 mag 100%-on ment. Gondolom a grafikus magok is. 450W-os 80+Gold tápokkal teszteltem.

    Asus A88X-Pro, AMD A10-6800K, 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX, 500GB+1TB WD Black, Samsung DVD-RW Bővítési tervek: egy TV-tuner vagy digitalizáló kártya, hardveres tömörítéssel, és esetleg az AMD gyári hűtés cseréje komolyabbra Az alaplapi CPU12V csatlakozó 8 pines.

Új hozzászólás Aktív témák