Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz dabadab #18 üzenetére

    Végre, sikerült megsummonolni! :D Majd most jól megmutassa nekünk parasztoknak, hogy hogyan is olvasta a kiskátéban.
    Mester, Oktass! Hivatkozásokat innen linkeld: [link]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • bteebi

    veterán

    válasz dabadab #18 üzenetére

    Minden olyan problémának a megoldásával kell foglalkozni, amivel lehet csökkenteni a környezetterhelést, csak ne az akarjon igazán okoskodni, meg másokat megszorításokra, önmegtartóztatásokra rávenni, aki önmaga évente feléli teljes családok akár közel évtizednyi energiaigényét is.

    Valahogy jobban hiszek annak, autentikusabbnak hat, aki pl. tömegközlekedve, vagy bringával jár mindenhova, újrahasznosít, nem fogyaszt túl, és nem utazgat se menetrend szerinti, se magánjáratokkal több ezer kilométerre, hogy ott napokig szállodában legyen egyetlen mondjuk félórás beszéd elmondásáért, amit egyébként pl. Skype-on is megtehetett volna otthonról.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • totron

    addikt

    válasz dabadab #26 üzenetére

    csak ne az akarjon igazán okoskodni, meg másokat megszorításokra, önmegtartóztatásokra rávenni, aki önmaga évente feléli teljes családok akár közel évtizednyi energiaigényét is.
    Erről viszont igen. Ha a plebsz azt látja, hogy lehet és hogy ez tartható, akkor a saját szintjén sem fog semmit tenni. Nem csak a magánrepülő-tulajokon múlik, de értelmetlen volna azt állítani, hogy rajtuk nem. Mert de. Csoportdinamikailag (birkaságilag) is és effektíve kibocsájtásilag is. Mindig minden arról kezd el szólni hogy-hogy nem ebben a témakörben igen hamar, hogy melyik réteg vagy személy hogyan tudná magát kivonni a közös felelősség és áldozathozatal alól. Úgyhogy elsősorban erről vagyunk kénytelenek beszélni, enélkül nem jutottunk át a tű fokán, akármit is esik jól hallucinálni helyette.

  • Sanya

    nagyúr

    válasz dabadab #22 üzenetére

    A többi repülőgépen lehet jobb a elszállított személy/co2 arány, de ez egyelőre ugyanúgy sejtés, mint a te állításod, ami továbbra is csak sejtés. Emellett a füstös benzinesem kit zavar, ha a többi sokkal többet füstöl? Érdekesek a párhuzamaid és nem tartalmaznak adatot.

    A "simán hazudsz", meg személyeskedés, ami elég alpári. Ha rendesen akarsz fórumozni, akkor nem a vitapartner hazudik, hanem az állítása hazugság. De, általánosságban elmondható, ha az érvek elfogytak, jöhet a személyeskedés, pl annak állítása, hogy a másik hazudik.

    Mesélj a műanyag szívószálról, ami papír zacskóban volt, hogy most a papír szívószál van műanyag zacsiban. Megoldódott? Mert szerintem nem, mert műanyag szemét ugyanúgy keletkezik, csak kevesebb. Az tényleg javult, ha nedvesség éri a terméket (papírzsacskós műanyagszívószál vs műanyagzacskós papírszívószál), akkor a fertőzésnek a műanyagzacskós papírszívószál jobban ellenáll. Bár hulladékkezelés tekintetében a papírzsacskós papírszívószál jobb lehetne.

    Írd le kérlek, hogy mennyivel nőtt a CO2 szint az iparosodás kezdete óta, jelenleg hány %-on is áll? Úgy érdekelne az a szám, ami egyedül felelős a Föld felemelegedéséért (mert melegszik. Önmagában nem csak a CO2 szinttől, hanem sok mástól is függ. Attól, mert egy dolog szignifikánsan változik a melegedéssel, még erős összefüggést mutat, de függhet mástól is.)

    [ Szerkesztve ]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz dabadab #26 üzenetére

    Tehát a magángépek jók, nem szennyeznek, és üdvözítő a használatuk. De a benzines kocsik büdösek és károsak.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • totron

    addikt

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Nem mentem fel őket, de az ösztönlényekkel, illetve erősen befolyásolhatókkal mit csinálsz? Felfelé nyal, lefele rúg, ami fentebb van, azt fogja másolni. A sztárok, gazdagok fentebb vannak a szemükben, nem kerülhető meg a példamutatás. Az külön tragédia a tragédiában, hogy papíron gondolkodni képes emberek sem mentesek az önigazolástól. De talán ez így jó, talán soha nem is lehetnénk másmilyenek.

    (#29) Sanya, vannak éttermek, amik fancy-ságból újrahasznosítják a fa évődőpálcikát. Szerintem ők mondjanak le. Előbb utóbb teljesen mindegy lesz hogyan és hányszor forgatjuk körbe a témát, erőforrás híjján háttérbe fognak szorulni a gondosan betanult etikettek és előkerülnek a kőbunkók, meg a vízmaffia. Ahova a szűnni nem akaró önfelmentegetés/személyes kényelem okán fogunk eljutni. Nem csak ezért, de ezért is.

  • bteebi

    veterán

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Vegyész vagyok, ráadásul környezetkémia/analitika vonalról (eredetileg), szóval hidd el, képben vagyok. Én ezekről az egyetemen is tanultam. Sokat. A "valahogy jobban hiszek annak" simán arra vonatkozott, hogy baromi demagóg másoktól jelentős önmegtartóztatást elvárni, miközben a prédikáló konkrétan mondjuk 10-20-szor többet szennyez, mint azok, akikhez szól. Rendkívül álszent az ilyen, az olyat meg nagyon utálom. És majdnem minden (hiper)gazdag "szóvivő" ilyen.

    Attól még, mert burzsuj vagy, élhetsz környezettudatosan. De ha nem úgy élsz, mert sokkal kényelmesebb egy 500+ m2-es klimatizált házban lakni (amiből akár több is van a tulajdonodban, az egyszerűség kedvéért), sportautókkal, jachtokkal és magánrepülővel utazni, mert az kényelmesebb, gyorsabb, akkor inkább maradj csendben, és ne várd el másoktól, hogy helyetted kaparják ki a gesztenyét, megint csak neked. Ha egy teljesen önfenntartó, minimálisan szennyező személy szólja le az átlag civilizált nyugati embert, na azt megértem. De ne Al Gore, vagy mondjuk Vilmos herceg.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák