Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #700 üzenetére

    Hádde FTL gyorsabb, mint a fény a fáma szerint. Kérdés, hogy mennyivel...persze ez az egész csak ötlet volt, nem számoltam utána mennyire hülyeség kapásból már a számok alapján. :DDD

    Monnyuk ha ilyen messze van az Androméda, akkor még inkább érdekes kérdés,hogyan jutottak el odáig...még a végén tényleg valami féreglyukas hülyeség lesz...

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #702 üzenetére

    Bazz, már amikor megláttam a posztot, már akkor hangosan röhögtem. :D :C De még a végén belőlük is skótkockás pléd lesz. :))

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • tiv83us

    veterán

    válasz GypsFulvus2 #1198 üzenetére

    Thx.

    Sajnos nincs idom RPG-zni mostanaban, de be fog szerezni elobb-utobb. Meg akkor is - mint ahogy irtam - nem vagyok nagy rajongoja a kardozasnak. Inkabb Sci-fi, urhajok, lezer pisztolyok, fenysebesseg meg ilyenek vonzanak :D

    ps: Ugy latom ezek PC-s verziok, XOne-ra is van hasonlo kedvezmeny? 107 dollar azert nekem nem "szar-hugy" :N

    [ Szerkesztve ]

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • tiv83us

    veterán

    válasz GypsFulvus2 #1200 üzenetére

    A Witcher 2 mint mondottam ingyenes volt tavaly valamikor 360-on, ugyhogy az megvan, de egyelore most tobbre nem akarok kolteni, foleg, hogy a W2 egyaltalan nem nyugozott le. Hosiesen bevallom, hogy egyik Dragon Age-t sem vittem vegig, pedig a DA:I-t is megvettem ONE-ra, de egyszeruen nekem ez a vilag nem jon be. A legerosebb PC-m kb egy kb 13 eves Pentium valahol az alagsorban, MacBook Pro-val es Air-rel dolgozom (foleg az utobbival, az elobbi mar haldoklik, az is eleg regi).
    Azeri koszi. :N

    [ Szerkesztve ]

    Always Outnumbered, Never Outgunned

  • #58450688

    törölt tag

    válasz GypsFulvus2 #1297 üzenetére

    Én 42 éves izmos (kigyurt) pasi vagyok :) nem azért írtam, hanem hogy pl egy 12 éves srác hogyan éli bele magát egy nagydarab badass fickó szerepébe? ennyi erővel női karakterrel is tolhatja így értettem... valahogy :)

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #1883 üzenetére

    Igen ám, de itt nem arról van szó, hogy víz nélkül lehetséges-e az élet, hanem arról, hogy fejlett élet lehetséges-e. Márpedig erre a spekulatív, de nagy valószínűséggel igaz válasz (ezen eredmények mellett/ellenére) is, hogy nem.

    Bár bevallom nem olvastam el amiket linkeltél, így államvizsga előtt nem sokkal herótom mindentől ami természet/élettudomány. :DDD A cikket köszi mindenesetre, jobb napomon belenézek majd.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #1886 üzenetére

    No-no, ez nem vica-versa működik. A víz valójában egy nagyon atípusos folyadék, sokan abba a hibába esnek, hogy közönséges folyadéknak gondolják, pedig pont, hogy nagyon különleges. A H2O mint vegyület, lényegében olyan tulajdonságokkal bír, amelyek kombinációja nagyon egyedivé teszi. Relatíve ártalmatlan nyomás és hőviszonyok között előfordul mindhárom halmazállapotban, sőt ha jól tudom az egyetlen vegyület gyakorlatilag a Földön, ami mindhárom halmazállapotban széles körben előfordul (mivel moláris tömegéhez képest szokatlanul magas az olvadás és forráspontja légköri nyomáson). A víz színtelen, átlátszó, nagy a felületi feszültsége, nagy a fajlagos hővezető képessége és párolgáshője, sűrűsége szilárd halmazállapotban kisebb, mint folyadék halmazállapotban, kiváló poláris oldószer, általában elég nagy a szolvatációs (hidratációs) hője amikor oldódik benne valami stb-stb. Ezek nagy része persze a H-O kötés erős poláros kovalens jellege, és az emiatt a vízmolekulák között kialakuló erős hidrogénkötéseknek köszönhető, mindez kombinálva a kis moláris tömeggel (vagyis a kis molekulatömeggel). Ha megnézed, nincs még egy olyan vegyület, amelynél ilyen érdekesen kombinálódnának a különböző tulajdonságok.

    Szóval továbbra sem az a baj, hogy máshol nincsenek metán óceánok mondjuk (mert vannak) és nem az, hogy ilyen körülmények között valami primitív sejtmembránszerű valami nem alakulhatna ki. A korlátot az jelenti, hogy az a rendkívül sokféle kémiai reakció, ami az élethez kell, más folyadékban nem nagyon mehetne végbe, csak a vízben. Nem azért, mert jellemzően vizes közegben játszódik le minden ismert ilyen reakció, hanem azért, mert a víz az egyetlen olyan folyadék, ami kellően különleges ahhoz, hogy egy hatalmas kémiai reakciós repertoár számára ideális közeget biztosítson. Mondanám, hogy az egyetlen olyan ismert folyadék, de mivel a periódusos rendszer fix, oda új elemet berakni érthető okokból nem lehet (max a végére, ami meg tökmindegy, mert azonnal bomlik), így ennek a kijelentésnek zéró jelentősége lenne.

    "És ez még mindíg csak a szénalapú élet. Kén, arzén, szelén alapon szintén vannak kísérleti eredmények, ezen kívül elméleti munkák a szilícioum alapú életre is születtek már."

    Persze, az emberek kísérleteznek, de ezek az eredmények érdekességként elmennek, jelentőségük a téma szempontjából különösebben nincs. Szénalapú az élet azért, mert a szén különleges: Az atomja kicsi, elektronegativitása közepes, a hibridpályáinak köszönhetően 4, teljesen azonos értékű, erős kovalens kötés kialakítására képes, önmagával többszörös kötéseket is kialakíthat. Ez megint csak egy olyan tulajdonságsor, amire semmilyen másik elem nem képes így együtt (külön-külön persze, lehetne sorolni a példákat). Viszont ez mind kell ahhoz, hogy a szén önmagával és egyéb más elemekkel kapcsolódva, rendkívül változatos felépítésű és tulajdonságú vegyületeket hozhasson létre, ami változatosság ismét csak a fejlett élet elengedhetetlen feltétele. Az egyetlen elem, ami hasonlít ehhez az a szilícium, nem véletlen, hogy a legtöbb sci-fiben ha nem szénalapú életről megy a tantra, akkor szilícium alapúról szól a fáma (itt a szerzők éppen nem a hasukra ütöttek, persze a szilícium közel sem olyan "jó", mint a szén több okból). A lényeg tehát a szén esetén is a változatosságon van.

    "Annyi minden létezhet egy 400 md csillagból álló galaxisban, amit még csak elképzelni sem tudunk... "

    Persze, ezek hangzatos szövegek, meg jól hangzanak sci-fi magazinokban satöbbi. A probléma ott kezdődik, hogy eléggé valószínű, hogy az egész univerzumban ugyanaz a fizika működik, mint az általunk ismert részén a világegyetemnek. Tehát ugyanúgy épülnek fel az atomok, ugyanaz a négy elemi fizikai kölcsönhatás irányítja a világot. Márpedig ha így van, akkor sajnos meg vagyunk lőve. Nem fogunk soha új, soha nem látott lehetőségekkel kecsegtető elemeket, ezáltal ilyen vegyületeket sem felfedezni. Ezáltal nem fogunk semmi olyat találni (mert nem létezhet) ami gyökeresen áthúzna mindent, amit eddig tudunk. Márpedig a jelen leosztásban nem nagyon van más lehetősége az életnek, mint elemszinten a szén, közegként szereplő folyadék szintjén pedig a víz. A kulcs a változatosság, amit ezek lehetővé tesznek, ami a bonyolultság alapja, ami pedig az élet alapja.

    Hangsúlyozom ez akkor igaz, ha mindenhol ugyanaz a fizika működik, amit ismerünk. Ha nem, akkor valóban bármi megtörténhet. :)

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Ellia

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #6221 üzenetére

    Külön passz de mint ha valahol az olvastam, hogy a trilógia kb ~15-16millió példányban ment el. Az, hogy ebbe a szürke boltok is benne vannak, vagy csak a hivatalos viszonteladók nem tudom. Aztán ki tudja, hogy a DLC-éket, hogyan számolták.

    Ha nem lesz folytatása az Andromedanak sajnálni fogom. De azon se lepődnék meg, ha pár év múlva nyitnának egy új szériával. Szerintem túl nagy franchise ez EA-nek, hogy elengedje.

  • AAtt1la

    aktív tag

    válasz GypsFulvus2 #6238 üzenetére

    Történetben jobb a Witcher? Na ezen jót nevettem.Figyelj,elfogadom a véleményed,csak ne állítsd be igazságnak.Én pl. el tudtam volna aludni a hatalmas sztorin,meg a hangulaton.
    Megmutatták az öregeknek? Tudod te egyáltalán ki csinálta az Andromédát?
    De bírom az ilyen hozzászólásokat,hogy a Bioware már nem a régi.A régi csapat más játékon dolgozik,sok köze nem hiszem,hogy volt ehhez a részhez.
    Hány játéka is van a cd projekt-nek? Erre az egy játékra kellett koncentráljon évekig az egész stúdió/kiadó,anélkül,hogy ide-oda kellett volna besegítsenek egymásnak.Nagy lett volna ha így is sikerül elrontani.Ja,és 3 részből sikerült egy kiemelkedőt alkotni,mondjuk nem rossz arány.

  • Hunbeast87

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #6243 üzenetére

    Csupán néhány dologgal nem értek veled egyet (ezek pedig csakis személyes vélemények). Az Andromeda csak akkor középszerű, ha önálló részként tekintenénk rá, de mivel a Mass Effect univerzum része, ahol mindenki belőtte az elvárásait...részemről bánom, hogy megvettem. Játszottam vele néhány órát, puffogtatni kell még bárgyú dialógusokat hallgatni, mindezek mellett a karakterek arca... Tudom, jött patch, de senki sem tesztelte a játékot, mielőtt kiadták? Vagy mind vakok voltak? :DDD Nekem nem jött be, hogy a Mass Effect ennyire elment casual irányba (valahogy a Fallout 4-nél jobban meg bírtam emészteni), de ha erre van kereslet. :O
    Ebbe na részben semmi olyan kiemelkedő nem volt, mint az első részben. Lehet, hogy már a mi elvárásaink lettel túl magasak. :(

    A Witcher 3 mellett pedig abszolút igazat adok. Bármilyen szemszögből nézve mérföldekkel veri az Andromedat.
    Bloody Baron? Én azt hittem róla, hogy a főküldetés része, mikor az egyik kollegám világított rá, hogy nem.. :DDD

    (#6244) LeslieGasp: Pótolnod kell, most azonnal!!! ;] Viccet félretéve, ha lehetőséged adódik, akkor próbáld ki a Witcher 3-at.

    [ Szerkesztve ]

    http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

  • AAtt1la

    aktív tag

    válasz GypsFulvus2 #6243 üzenetére

    Én legalább odaírtam,hogy szerintem.Nálad ilyet nem láttam,csak azt,hogy "de igen" jobb a Witcher.
    A második mondatodban megint csak nem tudod elfogadni,hogy léteznek olyanok akiknek nem tetszett az a játék.
    SZERINTEM a Witcher első és második részét nem emlegessük egy lapon a ME trilógiával.És SZERINTEM az Androméda jó játék lett,nem pedig középszerű,de elfogadom,hogy nem mindenki gondolja így.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz GypsFulvus2 #6247 üzenetére

    Nekem a W2 történetileg/hangulatilag visszalépésnek tűnt a W1-től és még a megújult harcrendszert is nehezemre esett elfogadni (lehet, hogy jobb, de megszoktam és szerettem az elsőt, de újra kellett tanulni az újat, annyira más volt). Szerintem a W1 egyetlen komoly problémája az volt, hogy a végleges átdolgozott kiadással játszottam (1-2 évvel ezelőtt), mégis lerítt róla, hogy minimál-költségvetéssel készült, és sok mindent a képzeletemre bízott, mert egyszerűen nem tudták/akarták leanimálni/stb, kicsit olyan volt mint színházi előadást nézni mozifilm helyett (és ami ebben letaglózott, hogy mindig felugrott bennem a kérdés: "milyen lehetett akkor az első kiadás?" ;]). Illetve még annyi, hogy azonnal levágtam róla, hogy a Drage Age Origins motor dörömböl és annak a toolset-nek a gyermeke a játék. Az első percekben olyan érzés volt, mint ha másnaposan ébredt volna fel egy Origins DLC. :)) (Plusz ugyan úgy probléma volt neki abszolút túlméretés PC-n stabil 60fps-el futni, mint az Origins-nek is az AMD vacak DX9 driver-e miatt.) De azért nagyon megszerettem az elsőt, a W3-al még nem játszottam (már hetek óta noszogatom magam, de valami sci-fire vágyom még mindig, hatalmas űrt hagyott bennem ilyen téren a MEA).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • AAtt1la

    aktív tag

    válasz GypsFulvus2 #6247 üzenetére

    így van,eltér a véleményünk.Nincs ezzel semmi baj amíg tiszteletben tartjuk a másikét.

Új hozzászólás Aktív témák