Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz leviske #61 üzenetére

    Ezt az urban legend-et Drew Karpyshyn cáfolta. Ez is csak egy terv volt, a sok közül. Amikor valamelyik gamer oldal ebből hírt csinált, Drew szavaiból kiindulva (persze lehet, hogy hazudik a volt vezető író, de ez sosem fog kiderülni), egyértelműen elferdítette a valóságot.

    Amúgy ebből a darj energy-s dologból az első részben alig van valami, (Ha van egyáltalán, nekem semmi nem jut eszembe konkrétan, de arra emlékszem, hogy amikor úgy játszottam végig, hogy erre figyeltem, akkor sem tudtam sok morzsát felcsipegetni), érdekes módon a zabigyerekre meg egyértelmű utalás van.

    “Klencory is a rock and ice planet with an atmosphere composed of chlorine and argon. The frozen surface is mainly composed of potassium with deposits of iron.

    Klencory is famously claimed by the eccentric volus billionare Kumum Shol. He claims that a vision of a higher being told him to seek on Klencory the “lost crypts of beings of light”. These entities were supposedly created at the dawn of time to protect organic life from synthetic “machine devils”.

    Shol has been excavating on Klencory’s toxic surface for two decades, at great expense. No government has valued the world enough to evict his small army of mercenaries.”

    szerk: Egyébként én a ME3 végigjátszása után erősen beleolvastam a kiszivárgott forgatókönyvbe, de úgy emlékszem már abban is a végül megvalósult befejezésekhez nagyon hasonló endingek voltak. Mondjuk akkoriban elég sok info kavargott a fejemben, szóval erre az emlékemre nem mernék fogadást kötni azért.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz [Prolixus] #64 üzenetére

    Ja, jól emlékeztem. [link1], [link2], [link3]

    Itt meg kismillió, a játékokból végül kivágott anyagot találtok (anovemberi bétás szivárgásból is van csemegézve), érdemes szétnéznie annka, aki szereti a "mi lett volna ha" kérdéseket.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Az E3 ME szempontból: bla-bla...bla. bla. Inkább levettem a hangot a felénél, a sok bulshit dumát nem szeretem hallgatni.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Nekem is az volt a benyomásom ebből a BÜDÖS NAGY SEMMI-ből, hogy nem biztosak a játékban egyáltalán. lehet csak a pesszimizmus beszél belőlem, de én ha biztos lennék benne, hogy a játék, az új főhős, az új sztori milyen fasza lesz, ha előre renderelt előzetest, vagy aktuális gameplay-t nem is mutatnék, azért a képek, screenshotok, koncepciós rajzok közepette elkezdtem volna csepegtetni az infókat, hogy egyáltalán mi a f@sz lesz az új Mass Effect.Valami infót legalább, hogy mikor játszódik, kit irányítunk, és miért...de nem. Hiába néztem végül meg a vidit teljesen hanggal, sok duma, és semmi tartalom amit az új játékból láttunk eddig. Miközben elvileg már félkész állapotban van. :F

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #106 üzenetére

    Miért is? Yahg-ok akkor is lesznek ha győztek a kaszások, akkor is, ha nem.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #109 üzenetére

    Ez így van, de ebből még nem következik az, amit írtál. Ha nem nyernek a Kaszások, akkor is jászódhatna a játék egy olyan korszakban, ahol a Yahg már civilizálódottabb faj. De amit láttunk, abból még ez sem nyilvánvaló, hiszen nem tudni a környezetét saját maga csinálta-e, vagy csak "ott volt". Pont ezt mondom, hogy a Yahg akkor is túlél, ha nyernek a Kaszáok, és akkor is ha nem.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz oriic #112 üzenetére

    Az N7-esek már Shep csatlakozása előtt is léteztek nem? Szóval ilyen alapon akár lehetne előzmény is. Szerintem az N7 logóból legfeljebb az következik, hogy időben nem leszünk sokkal a trilógia előtt/után, amikor még nem is létezett az n7, vagy amikor már régen nem létezett az N7. Amúgy szerintem is folytatás lesz, de nem a logóból kiindulva, egyszerűen az előzmény mellet nagyon kevés érv szól.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz oriic #116 üzenetére

    Igen, de hogy jön ez az N7 osztaghoz?

    N7 is a vocational code in the Systems Alliance military. The "N" designates special forces and the "7" refers to the highest level of proficiency. It applies to marines who have graduated from the Interplanetary Combatives Training (ICT) program.

    Az N7 egy spéci osztag, már azelőtt létezett, hogy Shep elkezdte volna az ottani kiképzést. Ergo ha mutatnak egy N7-es katonát, az éppen a trilógia előtt is lehetséges időrendben.

    Szerk: na megelőztek. Fogalomzavarban vagy, innen akkor a helytelen feltételezésed.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz oriic #127 üzenetére

    Bezzeg ha azt mondom ONI, egyből tudod miről van szó ugye? Az avatarodból kiindulva legalábbis. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    A 4. könyvből mondjuk leginkább arra kaptam választ, hogy "hogyan lehet elbaszni több órát az életedből úgy, hogy később annak minden percét megbánd". :U A másik 3 könyv viszont tűrhető, azokat szerintem is feltétlen érdemes pótolni.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz AAtt1la #136 üzenetére

    Tudom, de nem is írtam hogy ugyanaz az író. A 4. regényt valami bértollnok csinálta, ami nagyon meg is látszik. Azon túl, hogy alapból nincs túl igényesen írva, ellentmondásos is a ME világgal. Olyan, mintha a csávó kapott volna egy délutános gyorstalpalót ME témában, aztán összesen erre alapozta volna a regényét, nem arra, hogy alaposan utánajárt volna, mi, mikor, és hogyan történt.

    A Drew által írt trilógiából amúgy nekem az első tetszett a legjobban, alaposan megismerhetjük belőle Anderson karakterét, illetve Anderson és Kahlee Sanders viszonyát.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz alratar #139 üzenetére

    Drew Karpyshyn volt az első rész vezető írója. A másodiké megosztva Drew és Mac Walters volt, a harmadik részre egyedül maradt Mac Walters vezető írónak.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #143 üzenetére

    Nagyrészt egyetértek. Mindenki puffog a harmadik részre, de azt nagyon kevesen veszik figyelembe (hiába írták már le sokan, jómagam is), hogy a 3. rész egyik legnagyobb hibája az, hogy olyan lett a 2. rész, amilyen: A Kaszás probléma megoldásával egyáltalán nem foglalkoztak, a "hogyan fogjuk legyőzni a Kaszásokat?" kérdésre a második rész végén is ugyanannyi válaszunk volt, mint az elején: Lila gőzünk sincs. Plusz behoztak egy fél tucatniy karaktert, akikkel a 3 részben foglalkozni kellett, ugyanúgy, mint az első rész karaktereivel, magyarul szerintem kicsit túl sok lett a mellékszereplő egy játékba a 3. rész esetében. Nagyon szépen látszódik egyébként, a második részben mennyire elodázták a Kaszás problémát, és egyáltalán, a második részben mennyire elmismásolták az első döntéseit: Ashley vs Kaidan? Oké, feltűnik 3 perce, még a dialógus is ugyanaz, ami Kaidan esetén picit furán jön ki (látszik, hogy még ennyit sem akartak beletenni belőlük). Új Tanács vagy régi? Tökmindegy, alig van szerepük, az újak is ugyanolyan tökfejek mint a régiek. Anderson vagy Udina? Oké, ők is alig szerepelnek. Visszakaptad a Spectre státuszt? Király vagy, kár hogy a játékban szinte nem tudod használni semmire. Stb-stb.

    A Kaszásokat Sovereign olyan táposnak írja le, hogy kb. lehetetlen lenne őket legyőzni. A fentiek figyelembevételével 2 lehetőségük volt kb. a 3. rész íróinak: Előkapnak valami csodafegyvert, vagy retconolják Kaszásokra vonatkozó információt (erőteljesen legyengítik őket). (A harmadik az lett volna, hogy nem trilógia lesz, hanem tetralógia, és a 3. részt végre a Kaszás fenyegetés megoldása utáni kutatással foglalkozik, majd a 4. részre maradt volna az aktív háború...ezt viszont az Arrival DLC-vl végleg lehetetlenné tették)

    Szeretem a szériát, mert nagyon sok jó dlog van benne, de nagyon látszik, hogy nem terveztek előre, és a hatáskeltés kedvéért olyan magas labdákat dobogattak fel maguknak, amik túl magasra repültek, hogy csalás nélkül le lehessen csapni őket. Ennél fogva a harmadik rész lehetett volna jobb is, de összességében én mindent egybevetve elégedett vagyok az EC-tal, plusz a Levi DLC-ben megtudtakkal. (Az már más kérdés, hogy ezeknek a játék megjelenésekor a játékban kellett volna lennie, akárcsak az Omega DLC-nek, vagy Javiknak)

    "TIM szemelyisege is vett egy 180-at a harmadik reszben. "ME2 akadalyozzuk meg a Reapereket minden aron!". "ME3 - adjunk tippeket a Reapereknek, hogy az Alliance mire keszul, hadd arassak be a galaxist"."
    Érezhető változás, de azért szerintem nem ekkora. A ME2-ben ordított, hogy TIM-nek vaj van a füle mögött, és azt sem szabad elhinni, amit kérdez. :)

    "(minek kellett Sarennek a conduit, amikor o egy elit Spectre, barmikor besetalhatott volna a Presidiumra es megnyithatta volna manualisan a relay-t a dark space-be...stb)"
    De itt hol az ellentmondás a harmadik meg az első között? Ezt a kérdést rögtön az első után is fel lehetett tenni nem?

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz AAtt1la #148 üzenetére

    Szerintem nem tudta. A Levi DLC-ig én is hülyeségnek tartottam ezt a dolgot (Minek Saren, ha ott van a catalyst bakker?), de az a beszélgetés sok mindent átértékelt. Pl. nem tudom elképzelni, hogy a Levik a digitállis technológiák irányítására alkalmas MI-t hoztak létre, ők pont nem az a faj volt, ami a technológiájával uralta a galaxist. A Catalyst az én szememben inkább egyfajta entitás, "pszicho-izé-lény" vagy ilyesmi, ami nem eelktronikát vezérel, hanem Kaszás tudatot indoktrinál.

    Ajáték végén ugyan mozgolódik a Citadel meg minden, de nem tudni biztosan, hogy az egyféle következménye a Crucible csatlakozásának, vagy a Catalyst aktív közbenjárásnak az eredménye. Még azzal is lehetne magyarázni ezt az esetleges ellentmondást a teóriámmal, hogy a Crucible adott neki bizonyos képességeket. Végülis, a Szövetségnek fingja nem volt arról, hogy hogyan működik, és eléggé valószínű, hogy a Levik riányították a tervezését.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #153 üzenetére

    Logikus lenne, ha ugyanaz lenne a metódus. De mi van ha a protheanok genetikai manipulációval befolyásolták a keeper-eket? tudjuk, hogy több faj fejlődését is irányították. Ebbe valamiféle örökítőanyagos bűvészkedés is bele kellett tartozzon, akár direkt, vagy indirekt módon. Mindenesetre ha ilyen módon befolyásolták a keeper-eket, akkor pl. nem hiszem, hogy a Catalyst képes lett volna visszacsinálni a dolgot. Nincs fizikai teste, nem kaphat elő egy mikroszkópot, hogy "nézzük csak, mit is csináltak a prothianok, aztán tervezzünk rá egy ellenszert". Ő sem volt mindenható. A Levik egyetlen célra tervezték, és lényegében "csak" annyi képessége volt, hogy befolyással volt a Kaszások (és az első ciklus előtti "valamik") tudatára, kvázi indoktrinálta őket.

    Abban viszont egyetértek, hogy akkor, olyan peaceful időkben Saren simán megoldhatta volna a feladatát conduit nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #155 üzenetére

    És akkor azt is el tudod képzelni, hogy anno a Levik fogták magukat, és leültek programozni? :DDD

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz oriic #157 üzenetére

    "És igen a 2. részig ez tényleg igy volt. Millió döntési kihatás, ilyen utalás, olyan utalás, ha dlc-kkel játszottál a következő részben volt visszautalás rá."

    Én nem így látom. A 2. rész eléggé erősen bizonyíték volt rá, hogy a döntési lehetőségek csupán illúziók. Hiába hoztál te meg, úgy gondoltad komoly jelentőséggel bíró döntéseket, a 2. részben ebből alig köszön vissza valami.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #161 üzenetére

    Hát nemtom mennyire lenne tanácsos, a rabszolgákkal fejlesztetni egy olyan programot, ami pont a rabszolgák kényszerű technológiai fejlesztéseinek következményeit hivatott megakadályozni. :) Másrészt ha a Catalyst "csak" egy program, mivel magyarázod az indoktrinációs képességeit? A Kaszások a mélyűrben voltak, mégis ugyanúgy hatással volt rájuk a Catalyst, nem jöttek rá, hogy a tevékenységükről, amit hisznek, nem önszántukból hiszik, hanem más hiteti el azt velük (Catalyst). Wi-fi? :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #163 üzenetére

    "Oke, a rabszolgak egyertelmuen nem a sajat agyukat hasznaltak, mikor megalkottak a Catalyst-et, arra voltak a Leviathan artifact-ek, amin keresztul a rabszolgak ugy tancoltak, ahogy a Leviathanok futyultek."

    Oké, de az ő képességeik sem korlálanok, nem tudnak mindenkit úgy bábuként irányítani, ahogy láttuk. Ha erre képesek lettek volna a saját korukban, eleve nem lett volna a "technológia fellázad" probléma, eleve nem lett volna szükség a Catalyst létrehozására. Nyilván a Catalystet ha mással hozatták létre, azok full control alatt álltak, de ennek ellenére én továbbra is kicsit ellentmondásosnak tartom ezt: programszerű MI-t létrehozni full control alatt álló rabszolgákkal olyan célból, hogy szabályozza a nem full control alatt álló alattvalók által létrehozott programszerű MI-ok ténykedését...?

    "A Catalyst pedig nem "indoktrinalta" a Reapereket a mely urben, hanem o hozta letre oket, o adta nekik a Leviathan formajat."

    Te magad írtad, hogy a Kaszások tudnak döntéseket hozni, gondolkodni, részben függetlenek. Ez azt jelenti, hogy a Catalyst nem képes olyan szint totális mind control-ra, mint amire a Levik voltak képesek (korlátozott mértékben). Nekem egyértelműnek tűnik a párhuzam a Kaszások indoktrinációja között, no meg aközött, ahogy a Catalyst befolyása alatt tartja a Kaszásokat. Saren is tudott gondolkodni, önálló döntéseket hozni, részben független volt, nem egy totális báb, aki minden percben aktív felügyeletet igényel, mert saját maga képtelen bármit is csinálni. Szóval hívhatod ahogy akarod, de hiába a Catalyst hozta létre a Kaszásokat, nincs totális hatalma felettük. A Catalyst ugyanazt csinálja a Kaszásokkal, mint a Kaszások a Shep féle ciklus indoktrinált ügynökeivel.

    "Az indoktrinaciot a Reaperek tokeletesitettek (Leviathan szerint)."

    Ja, a saját maguk képességeit tökéletesítették valóban. De a Levik képességei mellett elbújhatnak a Kaszások képességei ilyen szempontból, hívjuk akárhogy, amire a Levik képesek. Az indoktrináció hosszabb-rövidebb távon ropogós zombivá süti az alany agyát, vagyis komolyabb célokra használhatatlanná válik az ügynök. Ezzel szemben a Leviathanok bábjai, azok az emberek, akiket DLC-ben láttunk 10 évig voltak totális control alatt, de miután az végetért, mégis úgy tűnt, hogy megtartották az intelligenciájukat. Az indoktrináció erre nem lett volna képes. Továbbá a Levik még a Kaszásokat is legyakják ilyen téren, a DLC-ben látható, hogy még ha valszeg nem kis erőfeszítésbe kerültis a Leviknek, de végül úgy szedték le a Kaszást az égről, mint legyet a kemotox.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #165 üzenetére

    "harom Leviathan joint erovel kaptak le a Capital Shipet az égbű, viszont vajon kepesek lennenek-e ugyanerre, ha hirtelen feltunne Harbinger es meg 200 haverja, hogy kihalassza oket Desponia tengerebol?"

    Szerintem nem, és ez magyarázat lehet arra a kérdésre, hogy a Levik ilyen erők birtokában miért csak ültek a seggükön és rosszabb esetben vártak a csodára ((hogy valamitől vége legyen a Kaszások dominanciájának)), jobb esetben megterveztették a Crucible ((én ezt feltételezem, mivel csak ők ismerték alaposan a Catalystet, kizárásos alapon csak ők tervezhettek olyan eszközt, ami a Catalyst működését befolyásolja. Az artifactok segítségével, számtalan ciklusán át pedig megcsinálhatták a terveket a rabszolgáikkal)), ahelyett, hogy aktívan kimásztak volna a csatatérre, és felvették volna a Kaszásokkal a kesztyűt.

    "A Levik szama igen megcsappant, pedig a Catalyst akkor meg nem is Reaperekkel mukodott, csak egy "sima" szintetikus sereggel (ezekrol sajnos sokat nem tudunk)."

    Ebben szerintem semmi meglepő nincs. Ha te egy olyan faj vagy, ami némi artifact boost-tal abszolút kontrollt tud gyakorolni minden organikus faj egyedeivel szemben/felett, akkor nincsen is igazából szükség komoly védelmi rendszerre az alattvalókkal szemben. A Levik pont azért basztak rá a Catalysttel, mert azt nem tudták irányítani, így az képes volt egy sereget szervezni ellenük, ami meglepetésszerűen lecsaphatott rájuk.

    "Meg annyit fuznek utoljara hozza, hogy a Leviknek szuksege van az artifact-ekre, hogy ilyen huzasokra kepesek legyenek, mig a Reapereknek eleg a jelenletuk ahhoz, hogy az organikusokat befolyasuk ala vonjak."

    Shepard elméjébe is faszául betúrtak anélkül, hogy a közelben, ott a tenger mélyén lett volna ilyen artifact (Nem láttuk legalábbis, hogy lenne. Az elmejátékban ugyan feltűnik, de azok nyilván csak Shep agyában történtek meg). Szerintem a képesség alkalmazásához nem szükséges artifact, vagyis ilyen szempontból pont ugyanúgy működik, mint az indoktrináció. Az artifact szerintem ahhoz kel, hogy a képességüket olyan helyen lévő lények ellen is tudják használni, ami fizikailag nincs a közelükben.

    "Ezt nem tudjuk biztosra, hogy a Catalyst nem kepes ra, avagy nem akar beavatkozni a Reaperek munkassagaba, hiszen elvileg o azert lett letrehozva, hogy felugyelje a cycle-okat."

    De, tudjuk. Onnan tudjuk, hogy a Crucible tette lehetővé Kaszások feletti totális kontrollt. A control opcióval kapcsolatos beszélgetésekből egyértelműen az jön le szerintem, hogy ha Shepard azt választja, akkor olyanra lesz képes, amit még a Catalyst sem tudott elérni: A Kaszások önálló, de befolyásolt tudata megszűnik létezni, helyette egyetlen vezérlő tudat lesz, aminek a bázisát Shepard tudata adja.

    De amúgy ettől függetlenül nem látok a rendelkezésre álló infók alapján értelems magyarázatot arra, hogy ha a Catalyst képes lett volna a totális kontrollra a Kaszások felett, akkor miért ne alkalmazta volna. A Catalyst meg nem azért lett létrehozva, hogy felügyelje a ciklusokat...azért lett létrehozva, hogy megakadályozza, hogy a levik alattvalói olyan szintetikusokat tervezzenek, amik végül kiírtják őket. A ciklusokat ő maga hozta létre azzal, hogy megalkotta a Kaszásokat.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #167 üzenetére

    "Lehet, hogy ugyanazon elven mukodik, de az elmeturas es az indoktrinacio (agymosas) kozott van egy enyhe kulonbseg. Az indoktrinacio egy hosszu folyamat, es teljesen mas eredmenyeket produkal, mint a Levik elmeturasa."

    A Kaszások csak befolyásolni tudnak, agymosni, ezzel szemben a Levik totális kontrollt tudnak gyakorolni az áldozataik felett. Szerintem utóbbi "üti" az előbbit.

    "A Catalyst-nek nem volt szuksege a Crucible control paneljere, ahhoz, hogy bele tudjon avatkozni a Reaperek akarataba (emlekezz vissza, mikor meg mielott a Crucible aktivalodott volna, a Starchild mondja, hogy "I control the Reapers"

    Ja, utána meg azt mondja, hogy a crucible megváltoztatta, fejlesztette, olyan képességeket adott neki, amiknek eddig nem volt a birtokában. Plusz azt is hozzáteszi, hogy ugyanakkor ő ezeket nem tudja aktiválni, ezekhez egy külső valaki kell, ott és akkor éppen Shepard.
    Naná, hogy kell valamilyen szinten kontrollálnia a Kaszásokat, de én hol mondtam ellenkezőjét ennek? Én pont ez magyarázom már a nemtom hanyadik kommentemben, hogy szerintem egyértelmű, hogy a Catalyst nagyjából "csak" annyira volt képes a Kaszásokkal, mint mondjuk a Kaszások az emberekkel (kvázi indoktrinálta a Kaszásokat). Arra nem volt képes, amire a Levik igen...ők nem "csak" indoktrináltak, hanem totális kontrollt gyakoroltak: Ha valaki az ő teljes befolyásuk alá került, nem részben önálló, de befolyásolt tudattal rendelkező, valamennyire mégis döntésképes valakivé vált (mint az indoktrináltak, mint pl. Saren, vagy mint a teóriám szerint a Kaszások maguk), hanem egy teljesen "üres" bábbá, akinek csak akkor van mozgása, ha megrángatják a drótot, tehát akinek semmilyen önálló akarata nincs.

    "Ez szerintem teljesen egyertelmu, hogy a Catalyst, ha akar, total kontrol ala tudja venni a Reapereket, hiszen csak amig Shepard-el beszelgetett, addig kb 20 Capital Shipet lattunk ellibegni a Crucible korul es egyiknek sem jutott eszebe bedaralni az egeszet a turoba, mivel a Catalyst "visszafogta" oket."

    Ehhez nem kell totális kontroll alá vonni őket, elég egy olyan gondolatmagot elültetni mindegyiknek a fejében, hogy az a cucc ott nem veszélyes, és most van fontosabb feladatunk is ettől...persze mindezt úgy, hogy a Kaszásoknak ne tűnjön fel, hogy eza gondolat nem a saját gondolatuk, hanem egy idegen valami. Sarennek sem tűnt fel, hogy a Sovereign olyan irányba terelgeti a felfogását, amilyen irány neki kedvez, ugyanúgy a Catalyst is eljátszhatta ugyanezt, nem kellett hozzá rövidpóráz meg drót.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #169 üzenetére

    Egyre inkább koncepcionális jellegű ez a "vita", ugyanazon szóhasználat mögött úgy tűnik te és én másra gondolunk, így egyre kevésbé látom értelmét ennek. Erre azért még válaszolok, de azt hiszem részemről ennyi. :)

    "Total irrelevans milyen lehetosegek nyiltak meg a Catalyst es Shepard elott, a Catalyst addig is iranyitotta a Reapereket, mint ahogy (mint mar emlitetettem, mondja is a Crucible aktivalas elott, hogy o iranyitja az egesz bandat)."

    A control nem csak irányítást jelent, jelenthet fennhatóságot, felügyeletetet is. Ez az értelmezése a szónak szerintem jobban ráillik a szerepére. Én úgy gondolom, ha a Catalyst eleve totális kontrollal bírt volna a Kaszások felett, akkor eleve nem lett volna semmi értelme a CONTROL opciót felajánlani Shepradnak. Mondja a Catalyst, hogy az ő megoldása a problémára már nem működik, ezért találniuk kell egy újat. Erre felajánlja ugyanazt a képességet Shepardnak, amivel ő maga is bír...miért is? Hogy talán majd Shepard okosabb, találékonyabb lesz nála és ugyanolyan erők birtokában jobban fogja terelgetni a nyájat? Nem hiszem. Szerintem a CONTROL opció azért kerülhetett be a repertoárba, mert többet nyújt, mint amire a Catalyst képes. Ezért lehet new solution.

    "Konyorgom, ennel mi lenne fontosabb a Reapereknek, hisz ez ellen harcolnak vegig. A Catalyst utan a legintelligensebb AI sereg ami letezik, es nem tunik fel nekik egyaltalan, hogy ott egy szuperfegyver, ami ki tudja mit csinal...akar el is pusztithatja oket? Meg Saren es TIM is kitort az indoktrinacio alol nehany masodpercre, pedig ok kicsit kevesebbek voltak, mint egy Reaper."

    Nem mondok ellent magamnak, arról van szó, hogy van valami amit én lehetségesnek tartok, te pedig nem. Továbbra is tartom, hogy nem szükséges teljes kontroll ahhoz, hogy békén hagyják a Cruciblet. Elegendő annyira "buherálni" a logikájukat, hogy mást gondoljanak róla, mint ami valójában. Ez pont elég, nem kell hozzá bábként rángatni őket zsinóron, ami a totális kontrollt jelenti.

    Saren és TIM kitört az indoktrináció hatása alól igen, de mindkét esetben külső segítségre volt szükség, aki "felvilágosította" őket. A Kaszások fejét meg senki nem beszélte tele ott és akkor, hogy "bazzeg, hát vakok meg hülyék vagytok, az a szar ki fog nyírni titeket".

    (Azt már halkan jegyzem meg, hogy mind Saren, mint TIM "felviláosodása" szerintem nagyon hihetetlen volt, lászik mindkettőn, hogy csak a döntési opció miatt szuszakolták bele ezeket. Saren 5 percen át papol arról, hogy hűdejó, jönnek a Kaszások, Sovereign milyen kóser, ő maga meg az implatnjaival a jövő megtestesülése, minden organikus végzete, milyen fasza már neki, bla-bla. Erre Shepard benyögi, hogy vegye észre, az implantjain keresztül irányítja, harc helyett inkább megadja magát a Kaszásoknak...erre Saren rögtön "maybe you are right...". No komment. Holott előtte is fújta neki már Shep, amikor találkoztak pepitában ugyanezt, akkor mégsem volt hatása rá. Szóval ezekben a "kitörtünk az indoktrináció hatása alól" jelenetekben szerintem nem sok konzekvencia van. TIM-re egyébként a játék végén már aligha volt szükség, a Catalyst ott már azt akarta, hogy Shepard felmenjen hozzá, szóval lehet éppen ő csinált valamit a Kaszásokkal, hogy azoknak csökkent a befolyása TIM felett és így az "ki tudott törni".)

    "legyaknak mindenkit aki megprobal feljutni Londonbol, maga Harbinger is tiszteletet teszi annak erdekeben, hogy senki ne aktivalhassa a Crucible-t."

    Ezt még jó, hogy említed, mert nem furcsa kicsit, hogy Harbinger London romjainál mindenkire lő, még Shepardra is, és érdekes módon mindenkit eltalál elsőre, kivétel a jó öreg Parancsnokunkat? Az leterítő lövését meg látványosan jó messziről indítja, mintha szándékosan nem akrná telibetalálni (a korábbi célpontjainál nem így lőtt, pontszerűen sebészi pontosságal egyből eltalált mindent). Ez nekem sehogy sem jön össze. Miért? Ha a Catalyst irányította volna, eleve vagy kinyírja rendesen Shepardot, vagy direkt rá sem lő, és hagyja, hogy elérje a conduitot. Ez a "köztes megoldás" (rá is lövünk, meg is sütjük, de azért ha szerencsénk van, annyira nem sül meg hogy kinyiffanjon) értelmetlen a Catalyst szempontjából. Nyilván ezt azzal is lehet magyarázni, hogy bénán oldották meg a készítők, meg ilyesmi (akárcsak Saren és TIM esetét fentebb), ugyanakkor pont faszául beleillik az én teóriámba: Miszerint nincs a Catalystnak teljes befolyása a Kaszások felett, és ott Londonban is összesen annyira futotta az erejéből, hogy "megzaravja" kicsit Harbingert, vagyis az így a kulcsfontosságú pillanatban, rá nem jellemző módon rosszul célzott, illetve nem várta meg, amíg Shepard végleg kileheli a lelkét, hanem nyugisan elhajókázott.

    Na mindegy, két dologban azért egyetértünk: Egyrészt, hogy a fenti témában nem értünk egyet, másrészt, hogy nagyon látszik: nem volt koncepciójuk már az elejétől kezdve a sztori befejezését illetően. Adjisten. :)

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz leviske #173 üzenetére

    Nem hiszem, hogy egy olyan akármi, amit a következetes (gépi) logika vezérel, és nem hatják meg a haszontalan érzelmek és érzelmi befolyásoltság, bármikor is azt gondolná, hogy egy organikus valami jobban képes lenne megoldani egy ilyen problémát, mint ő, a szuperintelligens AI. Még úgy sem, ha kontrolt kap a Kaszások felett.

    "Gondolj csak egyszerűen arra, amikor egy drogfüggő egy pillanatra ráeszmél, hogy mivé lett, aztán inkább újra elfedi a gondolatot és adja a következő adagot."

    Ez azért elég rossz példa, belátod ugye? A drogos ha éppen nincsen drogmámorban, és elég intelligens, tökéletesen belátja a helyzetét, hogy mivé lett stb. Nem kell hozzá semmilyen ráeszmélés, meg a fejed felett hirtelen váratlanul felgyulladó villanykörte. A következő adagot sem ezen felvilágosodás elhesegetéséért adja be, hanem a pszichés és/vagy fizikai függés miatt.

    Egyébként nem is ezért volt TIM és Saren felébredése hülyeség, hanem mert elvileg úgy szól a fáma, hogy az indoktrináció hatalmét nem lehet legyőzni. De ha mégis le lehetne, kissé *erőltetett*, hogy ez mindkettejüknek a játékok fináléjában, részben kulcsmomentumában sikerül, nem az elején, vagy a közepén, holott nagyjából ugyanazokkal korábban is szembesítve lettek, mint amivel a "felébredésük" előtt bombázták az indoktrinált agyukat.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz leviske #175 üzenetére

    Hogy lehet a logikája rossz? Pont ez a lényeg, hogy ő mindig következetes lesz, szemben mondjuk az emberekkel, akik többnyire nem logikusan, hanem sztereotipikusan gondolkodnak. A logikája esetleg hiányos lehet, de az adott információk birtokában, azokból kiindulva rossz semmiképpen sem. És a Catalystnek bizony volt ideje megfigyelni dolgokat, gyűjteni a data-t, szóval bocs, de nem látom be, Shepard emlékei meg "esszenciája" mégis miért lenne egyáltalán előrelépées ebben a kérdésben. Ez szerintem tipikusan az a szentimentális hozzáállás, amit a racionális döntéshozásban igyekeznek elkerülni.

    "A drogos pedig igen is jó példa, mert általánosságban az is "megtörhetetlen", mégis előfordulhat, hogy az önvád előtör bizonyos hatásra, amit a delikvens el akar nyomni."
    Hát persze, szegények megtörhetetlenül drogfüggők akarnak lenni. :U

    A hozzászólásod többi részével sem értek egyet, de ezzel kapcsolatban nincs is értelme vitázni, mert egyikükről sem csináltunk (csinálhattunk) szakszerű pszichoanalízist, és felteszem te sem vagy klinikai szakpszichológus. Lehet úgy volt, ahogy írod, de lehet nem. Annyit fűznék még hozzá, hogy ha az érvelésed igaz, akkor ez a fene veszélyes és félelmetes indoktrináció nem is olyan erős és megtörhetetlen, mint amilyennek az egész trilógiában beállítják. Szóval én itt a pszichoanalízistől függetlenül a diskrepanciát látom.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Kidus #178 üzenetére

    "En nem latok utalast/bizonyitekot arra, hogy ok tudjak, hogy a sok pont kozul ami a conduit fele igyekszik, Shep az egyik.
    Az sem biztos, hogy felismerheto kb. szaz ember kozt, egy km magassagbol egy reaper szamara, hogy hopp ott szalad"

    Vágom, de egy állításnál az utalások/bizonyítékok hiánya nem jelenti az állítás ellenkezőjét. :) Szóval az is lehet hogy tudták, az is lehet, hogy nem. Ahogy a Kaszások érzékszerveire vonatkozóan sincsen semmilyen érdemi információnk. Éppen ezért állnak meg ezek a fejtegetések a koncepciók szintjén.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Hogy szokott kinézni ez a "kapunk tesztpéldányt" dolog amúgy? Teszt után vissza kell adnotok a játékot?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Vistaboy #184 üzenetére

    Köszi a választ. A forgalmazót ilyenkor ti keresitek meg, hogy szeretnétek tesztpéldányt, vagy jelentkeznek "maguktól"? Illetve amikor indult az oldal, akkor kikeresett kit? :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Ok, gondoltam hoyg nem lesztek túl beszédesek ebben az ügyben, de egy próbát megért. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #216 üzenetére

    Jah, egy 59 percnyi, "fú, milyen fasza dolgokat tudunk a frosbite 3-mal", "fú milyen fasza lesz a játék", "fú, mennyire fognak számítani a döntéseink" jellegű cukormázzal nyakonöntött fejlesztői bullshit lesz, aztán kapunk 1 percnyi mozgóanyagot is, amihez odaírják majd, hogy pre-pro-alpha gameplay. :DDD

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nanorambo #221 üzenetére

    Ez miből van?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #244 üzenetére

    Akkor csak azt nem értem, miért nem fejlesztgetik a multit, ha akkora siker. Vagy egy éve is van már, hogy bejelentette a Bioware, hogy kvázi befejezték a ME3 multi módjának "támogatását". A szerverek persze futnak, de érdemi fejlesztés nem lesz a játékmódhoz. Nem volt túl hosszú életű...

    Amúgy megint jön a gusztustanalkodás. Eddig arról ment a tantra, hogy nem előzmény, nem folytatás, humbalabumba, aztán erre kiderül, hogy egy sima spin-off. Kacc-kacc. Ennyi ködösítés meg terelés után ettől valami sokkal-sokkal-SOKKAL merészebbet vártam. Mondjuk, hogy elteszik a cselekményt sok száz évvel későbbre, ahol nagy a mozgástér, és lehet sok újdonságot bevezetni. De nem...érekes lesz majd az izzadás, hogy mivel magyarázzák, hogy a ME4 főhőséről, (főleg, hogy emberi hős lesz), miért nem hallottunk/olvastunk egy büdös szót sem a trilógia során. Ha nem annyi lesz a hőstettünk, hogy megmentünk egy szakadék felé rohanó buszt, akkor talán illett volna, hogy szóba kerüljön a nevünk. Csak a miheztartás végett: Shepard már galaxisszerte ismert a trilógia közepére.

    Ja, és korábban ugye valami olyasmit magyaráztak, hogy a trilógia szereplői nem nagyn fognak feltűnni az új játékban. Akkor most hogy is van ez? Mégis összefutunk régi ismerősökkel? Szóval hazudtak? Vagy ha nem hazudtak anno, és nem fuutnk össze senkivel, akkor megkérdzeném, hogy egy spin-off-nál miért ne lehetne ezt megtenni? Ehh..

    Hatalmas csalódás ez a spin-off dolog. A lehető legkönnyebb utat választják. Semmi jót nem remélek ettől a játéktól, az az igazság.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tiv83us #246 üzenetére

    Jah, csak mivel ember lesz a főhös, ez igencsak behatárolja, hogy hol is fog játszódni a történet. Eléggé érdekes lenne ugyanis, ha emberként a játékidő nagy részében a Tejút olyan szegletében barangolnánk, amelynek nemtom hány fényévnyire lévő körzetébe fajunk korábban még be nem tette a lábát.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz nanorambo #251 üzenetére

    Aha, és akkor az egész játék abból állna, hogy hajókáznánk keresbe-kosba mélyűrben, bepipálnánk új bolygókat a galaktikus térképre, aztán mennénk haza? Mert ugye, mondanom sem kell, hogy ha az emberiség számára tökéletesen ismeretlen területen valaki garázdálkodni is akar (tehát leszálnni egy-egy teljesen ismeretlen bolygóra, ott bármit is csinálni), akkor igencsak nagy a valószínűsége, hogy egy-két próbálkozás után fűbe harap. Felderíteni a területet amúgysem úgy szokták, hogy első körben odaküldenek egy űrhajót. de még ha így is lenne, abból nem lenne érdemben játék, max valami űrfelfedezős űrszimnulátor, de nem Mass Effect.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Apollyon #256 üzenetére

    Szerintem nem kell magyarázni, menniy veszély van az ilyen műveletekben. Akármilyen fasza technikád van, akkor is csak nagyon korlátozott információid vannak az adott bolygóról amire leszálni készülsz. És akkor lehet hogy tucatnyi bolygóra leszállsz, egy csomó természeti veszélybe ütközöl, de még egyetlen értelmes élőlénnyel sem találkozol. Ilyen lenne egy Mass Effect játék?

    Persze lehetne mondani, hogy előtte felderítik a terepet műholdakkal, szondákkal, robotokkal, de akkor az már nem ismeretlen szeglete a galaxisnak! (az egész párbeszéd ugye abból indult ki, hogy a tejút 99,9%-a ismeretlen a számunkra) és különben is...a Mass Effect eddig nem arról szólt, hogy tök ismeretlen bolygókat fedezzünk fel, meg mi játszuk el a az információgyűjtők szerepét. Az első részben volt egy csipetnyi ebből, hát nem is sok köszönet volt benne. A lehető legunalmasabb részei voltak a játéknak, amikor kolonizálatlan bolygókon kellett barangolni a Mákóval néhány item, meg zsoldosbázis után kajtatva.

    Szóval kétlem, hogy erre helyeződne a hangsúly, és ha igazam lesz, akkor olyan régiókban fog játszódni, ahol vannak más, ismert lények, akikkel kontaktusba lehet lépni, akikkel lehet beszélgetni, és akikkel lehet harcolni. Ez nem azt jelenti, hogy nem merészkedhet el a játék ismeretlen vizekre, (különben hogy jelennének meg az új fajok Shepard idejében, ugye), de a fentiek miatt kétlem, hogy a Tejútnak a Földdel meg a Fellgvárral homlokegyenest ellentétes szegletében kellene ténykedni.

    Nagyon csalódott vagyok emiatt a spin-off dolog miatt. Menniy lehetőség lett volna abban, ha eltezsik a cselekményt több száz évvel előre! Még az ismert világok is meglehetősen máshogy nézhetnének ki, nemhogy az ismeretlenek. és akkor mi van a befejezések kanonizálásának kérdésével? ezzel a szánalmas megoldással akarnak kibújni a korábbi játkuk következményei alól?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz #85552128 #259 üzenetére

    Naná, hogy azt veszem alapul! Mégis mit vegyek? A Crysist? A Titanfallt? Nem ezekhez készül folytatás, hanem a ME frencsájszhoz.

    A ME-et azért szeretjük, mert olyan, amilyen. Ha teljesen más játékélményt nyújtott volna, akkor talán nem is szeretnénk. Szóval szerintem teljesen jogos elvárás, hogy a következő játéktól is hasonló élményt várok el. Főleg, hogy a nagy össze-vissza utalgatásaik meg ködösítéseik közepette elfelejtettek szólni arról, hogy egy másfajta játék készül (már HA ez lenne a helyzet, nyilván). Az ilyet azért illik már az elején tisztázni a rajongókkal, ugyebár.

    De ha mondjuk a játékmenetet gyökeresen átszabják (csinálnak belőle mondjuk valami coop multis mmo rettenetet, minimális single résszel, csak a háttér kedvéért) akkor nyugodtan fel is dughatják a játékot a s*ggükbe, ilyenre még akkor sem lennék vevő, ha nem spin-off lenne.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Vistaboy #264 üzenetére

    Fejlesztők szempontjából szerintem azzal magyarázható, hogy a játékosok többsége csak ember, vagy nagyon emberszerű űrlény főhős helyébe tudja beleélni magát. Ez pedig egy akció-szerepjátéknál azért elég kulcsfontosságú. Az igaz, hogy valami ilyen megoldással meg lehetne oldani a dolgot, amit felvázolsz (különbözik a játék első 30perce fajtól függően), de egyrészt a fejlesztők szerintem úgy vannak vele, hogy minek ölni bele energiát, amikor 95%-a a játékosoknak úgyis ember lesz, másrészt személy szerint annak nem sok értelmét látom, hogy ha a játék első rövid szakasza különbözik csak a fajtól függően, de utána minden koppra ugyanolyan. Ha megadják a fajválasztás lehetőségét, legalább akkor azt elvárom, hogy a játék során végig meg legyen annak az illúziója, hogy a más a játék, mintha XY másik fajjal tolnám. Ezt még nexgen szinten is technológiailag nem nagyon lehet kivitelezni, a puritán szöveges, voice acting nélküli játékmenetre való visszatérés viszont ilyen szempontból egyértelmű visszalépésnek minősülne.

    Szóval valahol be kell áldozni valamit, ebben az esetben akkor már én is azt mondom, hogy inkább legyen csak emberi a hős, de akkor az ő sztorija, dialógusai, és választási lehetőségei legyenek normálisan megcsinálva.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Wizard of Oz #281 üzenetére

    Na basszus...az ÉV híre! :C

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz alratar #283 üzenetére

    Fogalmam sincs, mivel nem látok bele a stúdió pontos működésébe, és azt sem tudom, hogy ténylegesen menniy beleszólása van az új ME4-ba. Azt viszont tudom, hogy ezt az embert nem nagyon akarom ME játék közelében látni a 3. rész körüli botrány óta. Nem hiszem, hogy sokat veszítünk a hiányával, max nyerünk valamennyit (ha nyerünk).

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz alratar #286 üzenetére

    Ez igaz. Viszont így megvan a lehetőség a javulásra is. Én úgy érzem, hogy Hudson a hülye felfogásával meg elképzeléseivel teljesen megfojtaná a játékot (már ha komolyabb szerepet kapott/kapot volna a fejlesztésében). Nem tudom a korábbi munkái során milyen külső erő "terelgette" jobb irányokba, vagy mennyit változott a felfogása, elképzelése dolgokról az évek során, érdemben azt sem tudom melyik játékban pontosan menniy szerepe volt, de azt tudom, hogy a ME3 utáni nyilatkozatai kataszrofálisak, szabályosan primitívek voltak. Még úgy is, ha valamennyire figyelembe veszem, hogy a hőn szeretett EA guillotinja azért be volt állítva a stúdióba.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz alratar #290 üzenetére

    Az elírás egy dolog (bár meglehetősen durva tévedés), de eleve nem vagy képben, mivel Hudsonnak írói fronton *elvileg* nem sok köze volt a Mass Effecthez.

    MichaelSD:"Tanítani lehet, hogy ne kezeljen valaki egy problémát. Igazából nem derült ki számomra, hogy csak egyszerűen elvesztette a fejét pár napra, arrogáns vagy csak egyszeűen buta volt. Akár hogy is volt, nem kár érte."

    jah. :U Egyik-másik nyilatkozata után legszívesebben szájbatapostam volna a fickót, és ahogy észrevettem az akkori állapotok alapján, ezzel nem voltam különösebben egyedül. A ME3 megjelenése után Hudson totális csődöt mondott nemcsak problémakezelésből, de úgy általában felfogásból is (legalábbis a nyilatkozatai alapján, hogy ténylegesen hogy gondolta, az sosem fog kiderülni, de őszintén szólva ezek után nem is érdekelt).

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Hahh, a 2. részt OST-je minden idők talán legjobb game OST-je. :) Ebben LÁTOM, mindenki egyetért. :DDD

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz #58450688 #324 üzenetére

    Az összes zseniális enyhe túlzással. Én heti szinten hallgatom azt a soundtrack-et. :)

    "csak én érztem a trilógiában, hogy a minőség, kidolgozottság egyre kevésbé lett fontos, ahogy egyszerüsödött a játékmenet is, főleg a 3. részben éreztem ezt."

    Hát ez igencsak érdekes, mert a brutális egyszerűsítés pont az első --> második részben volt a játékmenetet tekintve. A második --> harmadik között ilyen szempontból minimális fejlődés volt, lehetett bukfencezni, hangyafasznyit bonyolultabb lett a skill tree is.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz #58450688 #330 üzenetére

    Ennyire preferálod a rövid hajú nőket? :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz alratar #357 üzenetére

    Örüljünk? Ezt leszámítva sok jót még nem hallottunk sajnos. Mondjuk ez tényleg bíztató. A Halo 4 egész jól meg volt írva.

    Amúgy én anno még láttam az álláshirdetését a posztjának. Legalábbis a BW montreal keresett vezető írót egy nagy projecthez. Nem nehéz kitalálni, hogy a Mass Effect 4-ről volt szó. Később persze eltávolították a hirdetést, és azóta nem lehetett tudni ki lesz a vezető író. Ezek szerint a pali jelentkezett az állásra? :) Ez mondjuk egy kis extra plusz így látatlanban szerintem (feltéve ha így volt): Ha ő akart átnyargalni a Halo-tól a Mass Effect-hez, akkor tán tényleg írni akar ott valami maradandót. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Vistaboy #478 üzenetére

    Nem csak az első. Én nem játszottam az Inquisition-nel, csak 4-5 kritikát olvastam róla, amelyekben benne volt nagyvonalakban a sztori, meg a játékmenet. És az itt leírtak kíséretiesen hasonlítottak arra mit ezekben olvastam, nyilván más nevekkel, meg interplanetáris sci-fi felütéssel, de rengeteg volt a hasonlóság.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz mrhitoshi #482 üzenetére

    A leírás alapján sokkal később játszódik, mint a trilógia vége. Ebben az esetben bármilyen fantáziatechnológiát kitalálhatnak, amivel eljutott egy másik galaxisba az emberiség.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz mrhitoshi #484 üzenetére

    Hát nemtom. Szerintem a Mass Effect széria tobzódik a nagyon durván ficiton elemekben. Tömegrelék, indoktrináló, mechano-organikus szuperlény Kaszások, asari biológia...a jelenlegi tudodányos ismereteink alapján egyik se egy könnyen elképzelhető valami.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz mrhitoshi #488 üzenetére

    Nem-e? Az indoktrináció (aka telepátia) szerintem meg netto baromság ha komolyan nézed a dolgokat, akárcsak a biotikus képességek, és az asarik létezése is. Már önmagában az nagyon durván necces, hogy ilyen komplex, soksejtű, és nyilvánvalóan nem helytülő életmódot folytató élőlényként ezer évig képesek élni, de a szaporodási módszerük igazi high fantasy a tudaton keresztüli egyesülős, génmódosítós hundabundával. A Higgs-részecskéről mondjuk nem tudok sokat, nekem bőven sok volt a Schrödinger egyenlet is FizKémből. :)

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz mrhitoshi #494 üzenetére

    "Viszont nem kell tudományosan teljesen helytállónak lennie."

    Akkor meg nem értem a problémádat. Pont erről van szó, hogy bármilyen humbugot kitalálhatnak ennek megmagyarázására. A lényeg összesen annyi, hogy a játék világán belül konzekvens legyen a magyarázat. A trilógia korába ez nehezen lehetne beszuszakolható de ha jóval a trilógia után játszódik a következő rész, akkor a "Hogyan kerültünk át egy másik galaxisba?" kérdésnek max. az írói fantázia szabhat korlátokat.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz #58450688 #498 üzenetére

    Attól, hogy egy, a valóságban is létező dologra ráépítenek sok rétegnyi fantáziát, még nem lesz sokkal hihetőbb a dolog, mintha már az alapjelenség is kitalált lenne. Jó példa erre sci-fikből mondjuk a szilícium alapú életformák, vagy az univerzálus rákgyógyszser koncepció.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák