Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lmno

    őstag

    válasz Callisto #74 üzenetére

    A második részben a sztori szempontjából is volt jelentősége a gombafelhőnek. Logikai ostobaságot keresni egy zombifilmben meg ostobaság.

  • Crus

    őstag

    válasz Callisto #73 üzenetére

    Láthatóan nem nagyon van fogalmad a témáról, így elárulnám, hogy Sarah egy szőke, fehér bőrű kislány. Semmi sem indokolta, hogy egy afroUS alakítsa... persze azon kívül, hogy a checklist ki legyen pipálva. Semmi köze ennek semmiféle Magyarországhoz, körbenézhetsz külföldi fórumokon is, ahol dettó sok helyen bírálják a castingot (is).

    De oké, elkészítjük a Pelé, vagy Jordan életét feldolgozó filmeket, a főszereplők meg is vannak: Brad Pitt, a másiknál meg Mads Mikkelsen. Ja, hogy azt azé' nem? Lol.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • Crus

    őstag

    válasz Callisto #74 üzenetére

    Ellenben aki valóban tud kicsit is gondolkodni és ne adja ég ismeri is a játékot, az hamar belátja, hogy számos olyan feszült, vagy durva jelenet volt a 2 játékban, melyek a maszk témához kötődtek. A spórák koncentrációja a probléma. A kis koncentráció nem végzetes. A természetben is létezik ilyen gomba, melynek spóráit kis mennyiségben belélegezve semmi nem történik, nagy mennyiségben meg végez veled. Nem mellesleg "jó" gombához hűen, ezek a gombák is a sötét, védett, zárt helyeket kedvelik. Nem véletlen, hogy nyílt terepen, verőfényes napfényben nem nagyon futott bele a játékos fertőző gombatelepekbe. Abszolút jól építette fel ezt a részét is a ND, semmiféle logikai ostobaság nincs, csak oda kellett volna figyelni.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • Crus

    őstag

    válasz Callisto #83 üzenetére

    Szerencsére nem te mondod meg, hogy ki, mikor és milyen témában nyilváníthat véleményt. Nem a 40xx GPU-k topikjában van tárgyalva a téma, hanem a helyén, ahol elsősorban a játékot ismerők beszélnek a témáról és fognak is, akkor is, ha neked már túl jó :DDD

    Mesterműből készíteni filmet úgy lehet, hogy erősen tiszteletben tartjuk az eredeti művet. Peter Jacksonnak ez eléggé bejött, gyak. mindenki piedesztálra emelte.
    Neil D. meg közölte a szereplőkkel, hogy a játékkal lehetőleg ne játszanak, mert a saját látásmódját kívánja megvalósítani a sorozatban. Persze van akiknek annyira lent van a léc, hogy nekik ez is bőven elég.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • Crus

    őstag

    válasz Callisto #85 üzenetére

    Sőt! Értem, hogy zombi, de mi hajcsa'? Vajon mit esznek a fertőzöttek, amikor évek óta senki rájuk se nyitotta az ajtót? Na... hát pont ennyire érdekes, hogy Juci néni kereszthuzatot csinált-e a nyári konyhában és bejöttek-e a spórák Elemér bától'.
    Vastagon belefért volna a filmes narrációba is a spórás/maszkos téma. Ezt úgy hívják, hogy az eredeti mű tiszteletben tartásának hiánya. Ezt is lehet. Mindent lehet.
    Nekem a fő problémám már csupán csak az, hogy nem egy 130 kilós, mexikói drag queen van a sorozatban Ellieként eladva, Joel pedig nem egy androgűn póniló.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • Crus

    őstag

    válasz Callisto #90 üzenetére

    Ha egy egészen picit menne az írott szöveg értelmezése, talán észrevetted volna, hogy a fő probléma véletlenül se Sarah a sorozattal (csak az egyik, huszadrangú). Esetleg ha újra el... ááá hagyd, ne erőltesd meg magad, az fájhat és már nem lesz neked olyan jó, mint most. Mondanám, hogy rá se ránts, de bátran szolgáld ki magad :R

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • Crus

    őstag

    válasz Callisto #93 üzenetére

    Hányadik sorodnál tartasz, amiben igazából semmiről nem írsz, csak arról, hogy a sorozattal szemben kritikát megfogalmazókkal mi a kínod, meg milyen jól érzed magad? De ez így nálad komoly, hogy ezt akarod itt eladni vitakultúraként? Jó vettem a lapod, trollkodsz és élvezed, nekem meg nem tisztem elrontani más örömét. Élvezd is ki minden karakterét, hiszen a sorozat már elkészült, változtatni nem lehet rajta, max beszélni róla. Minő véletlen pont erre való a fórum.

    Azért írok a játékról és a sorozatról, mert maximális az érintettségem a témában, ugyanis egyelőre még nem találkoztam idehaza nagyobb TLOU gyűjteménnyel, mint az enyém. De ez az érem egyik oldala... a másik, a beletolt játékidő, ami sokkal több, mint tippelnéd.

    Ellenben erősen úgy tűnik, hogy csak azért reflektálsz mások kritikájára, mert képtelen vagy elfogadni az álláspontjukat.
    Ez azért baromira gáz ám, mert senki nem bírált itt senkit azért, mert neki úgy tetszik filmsorozat ahogy van. Ha neki ezt szabad, akkor talán nekünk is lehet véleményt formálni, amíg nem kapsz moderátori rangot.

    A kritikus vélemények pedig arról szólnak, hogy jó páran elvártuk volna, hogy egy ilyen legendás cím, sokkal jobban ragaszkodjon a játékban látottakhoz, legyen az casting, vagy éppen történeti alappillér.

    A fő probléma pedig nem Sarah, hanem a rengeteg helyen felemlegetett B. Ramsey, aki olyan messze áll Ellie játékbeli karakterétől, hogy valóban játszhatná akár egy férfi is, sőt a Sarah-t alakító csaj is, ugyanis szerethetőbb, rokonszenvesebb, sokkal jobb kisugárzással bíró színész, mint Ramsey.
    Szerinted ez senkit nem érdekel, hiszen így is a TLOU történetét mesélik el. Kár, hogy azt is csak részben, mert spóra és maszkozás nélkül, az egyik legfontosabb elemét herélték ki belőle. Neked ez elég, másoknak meg nagyon nem. Deal with it. (Jah, én totál dealelem a withet, hogy neked ez tetszik.)

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • kikikirly

    senior tag

    válasz Callisto #88 üzenetére

    Meg van az ürügy hogy be szólj a másiknak, de a stílusodból leri hogy élvezed hogy le sötét parasztozhatod a másikat. Neked nem az a lényeg hogy felszínes/rasszista és ez ütközik az értékrendeddel, azt élvezed hogy beszólhatsz a másiknak(Megkockáztatom hogy kommentelés közben mocorog valami a nadrágodban).
    Tolerancia, hogyne és én vagyok a mikulás...

Új hozzászólás Aktív témák