Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz lovi27 #1315 üzenetére

    Ooomm. Valamit felreertesz, semmit ketsegbe nem vonok, erdeklodom, hatha van/volt egy jo otleted ami nekem nem jutott eszembe. Erdekel a tema, ezert kerdeztem a "masik" topikot hogy melyik/hol. Este akarom kiprobalni mert idom akkor engedi. A Santander meg a Barclay's is nezte, nekem onnan jott az otlet, meg hogy lattam a posztolt prop-ok kozt.

  • crok

    Topikgazda

    válasz lovi27 #1315 üzenetére

    Gondoltam szánok rá időt akkor.. A mido-mra feltettem egy LineageOS 17.1-et (Android 10, OpenGApps nano és unofficial mert official LOS17.x nincs is, nem is volt). KH Magisk nélkül indul simán, Magisk mellett is így: Magisk app random pkg ID-val, Magisk hide listában KH app mindkét process-e és a Play összes process-e mellett a hide bekapcsolva* és nem kell a Magisk app-et jegelni se, simán kéri a KH app a név+jelszót a belépéshez anélkül, hogy szólna a root-ról pedig semmit nem állítottam ezen felül, még az MHPC modul sincs fent hogy behazudjak valami másik készüléket vagy prop-ot átírjak / töröltessek vele (build.prop is érintetlen). Megy a CIB, Gránit, Revolut, KH, Telekom, Burger King (asszem ez is nyávogott..), McDonald's. Egyedül a MyRaiffeisen és a Sberbank nem megy "simán", az csak fagyasztott Magisk app-el - pedig a ROM build.prop-jában vastagon van másfél-két marék lineage szót tartalmazó string, nyilván, hiszen LineageOS.

    Végigmentem ugyanezen a körön egy unofficial LOS18-al meg az official crDroid 7.8-al (ami LOS származék, Android 11, + mindkettő mellett FlameGApps basic), az eredmény is majdnem pontosan ugyanez lett.. kivéve valóban a KH, mert addig, amíg az összes lineage szót tartalmazó prop-ot (mindegy hogy key vagy value-ban volt lineage) ki nem gyomláltam MagiskHidePropsConfig-al addig nem akart elindulni. Utána viszont vígan, hide-olt Magisk app-al, fagyasztás nélkül is. (Build.prop szerkesztgetésnek már rég nem vagyok híve, nem látom értelmét mert egy frissítés után mindig bele-belenyúlni.. az MHPC-nek meg egyszer kell a konfigot megcsinálni.)

    Szóval fura ez, nem egyszerű.. gyak. ugyanaz az app, volt két LineageOS (meg egy származék) csak más Android verzió, egyiken így másikon úgy viselkedik. Mondjuk legalább így vagy úgy de megy. Hasznos infod volt, köszi! Bele is írtam az összefoglalóba meg átírtam kicsit a Gyorstalpaló részt!

    *Én mindig megnézem hány process van az appon belül amire lehet hide-ot kérni és mindre kérem is. A MagiskHide listában az appok felett van egy kis csík, az mutatja hogy az összes ilyen processből hány elől van hide-olva a Magisk. Alapból a Google Play Services alatt is csak kettő van rejtve (a GMS és a GMS Unstable) de van alatta 10, a Telekom alatt 6, a Gránit alatt is 4, a McDonald's alatt 3, a KH és a Sberbank alatt 2, MyRaiffeisen pl. csak 1..

Új hozzászólás Aktív témák