Új hozzászólás Aktív témák

  • Trava

    tag

    Elkezdtem olvasni a topikot 3 napja.
    Akkor úgy gondoltam én is felrakok 1 mac os x-et a notira.
    Közel két napi szívás után már "csak" a hang nem megy illetve nincs meg a nulla a bill-en! :DD
    Most abbahagytam a molyolást ki kell pihennem magam.
    Azt tanácsolom azoknak akik elkezdenék istallálni, hogy olvassanak utána kompaitilis e a hardverjük, sok időt takaríthatnak meg.
    A notim HP nx631o, hátha valaki akinek ilyen van belefog.
    A BIOS egyszerű, állítási lehetöség alig van, ez azért lényeges, mert keveseb a gombinációs lehetőség.
    Elöször a Leo 1o.5.2. próbáltam na az nem ment fel sehogy, a telepítés kezdeténél mindig kifagyott ezzel a verzióval, kb 12-13 próbálkozás után telepítőt váltottam.
    Ennél a változatnál megtanultam, hogy az usb-s egeret nem szabad használni, el kell távolítani a rendszerből!
    Következett a régi tiger 1o.4.8. jas, amelyiknél 8 kisérlet után az "ötszázadik" fórumon véletlen találtam egy mondatot!!!!!
    Disable dualcore in the bios.
    Addig mindenhogyan próbáltam állítgatni a bios-t, de ez soha nem jutott volna eszembe.
    Ismételt bios állítás után felment a rendszer, majdnem.
    Ekkor a HDD-t az Xp telepítő cd-jével formatáltam ntfs-re.
    Ugyanis ha előtte volt már telepítési próbálkozás, akkor nem mindig hajlandó rendesen müködni a disk utility.
    Végre sikerült gondolltam. Újraindítás után eltünt a wifi (airport), nics hang szuper. :C
    Innen kezdödik a második menet: terminál, parancssor, ismeretlen rendszeren :DDD .
    Fórum böngészés ismét, eredmény airport OK, van net!!!
    Igen de programok kellenének, na nem videozni,msn-ezni zenét hallgatni, mert a hangkártyát nem ismeri, úgyhogy nem müködik. :)
    És valyon hol van a nulla?
    Akkor kezdjünk néhány dolgot feltelepíteni, hogyis kell? De jó hogy van wiki ;) csak az okosításról (nem véletlen) nem található egy sor sem.
    Nincs mese vissza kell ülni a sulipadba!!!
    Pár nap múlva folytatom, ha megint lesz egy kis szabad időm bütykölni.
    Ezt a pár sort viszont már mac-ről írom :C , bocs ha egy kicsit hosszú lett.

Új hozzászólás Aktív témák