Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vismajor01

    addikt

    válasz MC Pite #268743 üzenetére

    Na most én jövök ;]

    -rugózni
    Nincs olyan kombi ami jobban rugózik mint egy suv, nemár...2x akkora rúgóútja van
    -kanyarodni
    Azt suv is tud, bár kombi biztos jobban, de közbe meg sztem se kombival se suvval nem kénye kanyarokat feszegetni, arra ott van az mx5 :D
    -jól fogyasztani
    Ez motorfüggő, vannak suvnál is benzinfaló V8asok és takarékos dizelek/hibridek és viszont
    -agilisebb, könnyebb
    Ez igy igaz
    -halkabb
    Mi?Bent a zaj szintje? Kizárt, suv=premium, legalábbis elvileg
    -olcsón gumizható
    Volvom kombi volt, 67 ezer ft /db volt a michelin cc2, most a lexusra 57e/db ->kerékfüggő nem típus
    -jobban variálható ülésrendszer
    Ez megint csak adott kombi/suv függvénye, volvomban semmit nem lehetett variálni, lexusban lehet a hátsó üléseket előre-hátra húzni és dönteni, a két első ülés pedig síkba dönthető.
    -akár teljesértékű, de minimum szükségpótketeket cipelni
    Ezt is jobban tudja a suv, mivel csomagtér alatt sokkal több hely van
    miközben
    -nem kell a tököm magasságába emelni a csomagokat
    Pont kényelmes magasságba van, ez nem pickup :D
    -a gyermekem normálisan ki tud szállni belőle
    Az mondjuk nekem nem szempont, én szálljak ki belőle normálisabban ;]
    -fellépő nélkül pakolhatsz a tetejére (tetőcsomi/box)
    Ez igaz
    -szebb ;]
    Ló*aszt :P

    És akkor amit szerintem tud a SUV, a kombi nem vagy kevésbé jól:
    -Sokkal kevésbé érzékeny a szar utakra, könnyebben kisimít bármit
    -Nem csak lábtér, de fejtér is rengeteg van hátul
    -A csomagtér ahelyett h alacsony de mély, magas és kevésbé mély, mindent elérek benne nem kell lehasalnom h elérjek bármit, viszont ha lehajtom az üléseket akkor befér mosogógép+szárítógép, strandmon fotel egybe, 220x60as szekrény, etc.
    -Ha nem a fogyasztás az érdekes hanem haladni szeretnél akkor sokkal könnyebb jól motorizált suvot venni mint kombit
    -Alapból premium szegmens, ezért sokkal több extra "alapból" benne van, nem kell vadászni a jól felszerelt kombit amit senki se vett meg anno(najó azért ez erősen márkafüggő is)
    -Magasan ülsz, ami egyszerűen kényelmesebb, biztonságérzeted ad. Tudomtudom, majd mindenki tankkal fog járni és akkor ez nem lesz, de most van :D Feleségem is ment vmerre anyám priusával és ez volt az első amit mondott, hogy olyan furcsa h alacsonyan ült benne.
    -Karotta cikke alapján tudjuk, hogy 2 tonna jobb mint 1.5. ;]

    Amúgy már legalább 2x beszélgettünk erről itt a topikban és sose jutott senki előrébb, mindenki vegye azt amit akar, elvégre valakik subarut vesznek ami nem megy de legalább szarul fogyaszt ;] ;]

    DE nyilván én tudom jól mert kombiból ültem SUV-ba szal én vagyok a király ti meg helikopterek vagytok :C :C :DD

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Új hozzászólás Aktív témák