Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Apollyon #7660 üzenetére

    Na ott járok, hogy klasszikus boottal telepítettem, arra van állítva mégse. viszont a bios nem látja a sata eszközt. :Y Az mitől tűnik el csak úgy? Hétvégén megbontom és megnézem a kábelt. :F

    "Ha kifekszik az os és nincs más opció, akkor el lehet érni valami minimális bizét, amin lehet netre csatlakozni."
    Arra ott a live cd. 1000 éve. Anno nforce 2-es alaplapra tettem xp-t. Mondom felment a netről leszedem a drivereket.... őőőő.... a hálókártyát nem ismeri. :DDD linux live cd... net, xp driver leszed....

    "Dózhoz lehet drivereket kiírni penre, ha nincs meg a szükséges lan driver az alaplaphoz és nincs optikai meghajtó."
    POnt a kis géppel szemvedtem ezt meg. mert a w7 telepítő sp1-el nem ismerte az usb 3-at. Oké, hogy teszed be a drivert? Bedugod pendriveon, beírod a parancsot, hogy.... izé.... usb3-omban a billentyűzet. :C

    Kellett egy app a gigabyte honlapjáról, ami a telepítő dvd-ről csinál neked pendrive telepítőt usb3 támogatással. Klafa. Csak valamiért az a szar nem volt hajlandó a drivert belevarázsolni. Imseretlen hiba. 2 óra googlizás, a youtoubeon találtam hozzá videót (!), hogy a letöltött fájlok lokkolva vannak. Unlockra sem csinálta meg. Sebaj, linux alól letöltöm, kicsomagolom ntfs-re, na most nincs lokkolva, megcsinálta. Te basztál már olyat, hogy egy windózt nem tudsz feltelepíteni linux használata nélkül???? :Y :W

    "Lehet updatelni a bios verziót os nélkül."
    Csodás. Sose akartam biost updatelni. Ha mégis, arra van a freedos, nem? :U

    "Van ultra gyors boot, ami annyira gyors hogy cmos reset nélkül be sem lehet lépni többé a biosba, cserébe bekapcs után azonnal tölti az oprendszert – így 10 sec helyett 4 sec"
    Nagyszerű. Szerintem a régi biosok is tudták, annyi, hogy nem ellenőriz. Jó majd kivárom szépen a 10 secet. Amúgy be lehet lépni akkor is a biosba, csak sokat kell nyomkodni a delt.

    A bios dolga az os megkeresése. Pont. A régi szép időkben a linux is szart rá, hogy mit csinál a bios, kirúgta a rákba és tette a dolgát. :U

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák