Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lathronos

    őstag

    válasz IstvánLászló #35139 üzenetére

    Például az is előnyei közé tartozik, hogy nem igen van linuxra írt vírus(persze, tudom, hogy android erre az ellenpélda de az más kategória). A baj leginkább az informatikai analfabétizmusból adódik. Amit a gyerekek általános és közpiskolában elsajátítanak, az titkárnőképzés, mert a Microsoft Office a tananyag 90%-a. Nálunk is anno az őskorban így volt. Mikor én voltam 5. osztályos általános iskolában 1992-ben, akkor indították iskolákban a Világbank által támogatott számítástechnika (ma informatika) képzést és mi is leginkább Word és Excel témakörben kaptuk az okosítást(mikor megkaptam szüleimtől az első pc-met 1994-ben, azt se tudtam, mi az, hogy telepítés, meg driver). Aztán középiskolában újra ezzel etettek 4 éven keresztül. És sajnos mostanában is így megy. Akiket én tanítgatok gyerekeket, addig nem is csinálhatnak semmit amíg működőképesen össze nem raknak egy PC-t. Aztán megtanítom a telepítést(Windows+Linux Mint), és aztán rátérünk az adott OS és leggyakrabban használt szoftverei megismeréséhez. Titkárnőképzés kizárva.

    [ Szerkesztve ]

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

Új hozzászólás Aktív témák