Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz PCProfessor #95473 üzenetére

    Alapból annyira jól van optimalizálva az os, hogy bárkinek megmutatom/felrakom nagyon meglepődnek és nekik is olyan kell.

    Nem vonom kétségbe, de azt újra megemlítem, hogy nem való kezdőknek, kivéve ha megmutatod, felrakod nekik. Azért elég sokan maguknak telepítik a rendszerüket, utána néznek az ISO kiírásnak, választanak boot managert, DE-t is...no de előtte még jön egy kezdő számára kicsit nyűgös választás:

    When you install CachyOS, you can choose from the following five filesystems: xfs, ext4, btrfs, f2fs, and zfs.

    XFS is a high-performance journaling file system that is particularly good at parallel I/O.
    Ext4 is the evolution of the widely used Ext3 file system and offers improved performance, reliability, and features.
    Btrfs is a modern copy-on-write filesystem with advanced features and a focus on fault tolerance and easy administration.
    F2FS is a file system designed for NAND-based flash memory.
    ZFS is an advanced file system created by Sun Microsystems that offers stability, speed, security, and future-proofing.

    (eredeti nyelven másoltam be, mivel installnál nem lehet magyar nyelvet választani) [link]

    A listában egy laikusnak jól fog kinézni a high-performance, improved performance, modern copy-on-write, future-proofing kifejezés, de melyiket válassza? :Y És még odáig csak most fog elérni a kezdő tudata, hogy neki SSD-je van, ahhoz meg megint egy másik filesystem választható... Mondjuk utánaolvas a F2FS-nek és látja, hogy a zstd az 6-os compression level szinten optimális és a lazytime mount opció is ajánlott, de a többi FS-ről is olvasgat sajátosságokat...

    A kérdésem a következő: a kezdő melyik FS-t fogja választani, esetleg azt mondja, hogy jó köszi ez ennyi volt! :N

    [ Szerkesztve ]

    új Samsung 980 1TB SSD 22,5eft, gyártói garancia, amazon.de vásárlás

Új hozzászólás Aktív témák