Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    Lassan egy hete küzdök a Ventoy live eszközével. Tetszik, használható adathordozóként és Live Isok bootolhatók vele. Lehet persistens fájlt is adni a live isohoz. Én egy Linux mint x86_64 XFCE telepítővel próbáltam ki, azzal tökéletesen működik a persistens mód. Szeretnék egy belakott rendszert live isoba menteni a systemback 1.9.4-gyel. Ubuntuból a Mate teszene, de azzal pontosan linkelési gondok vannak és nem tudtam megcsinálni, sőt a javasolt módosításokkal ledöglesztettem a telepített rendszert.. A linux mint-ben pedig a caspert kell lecserélni a live-boot csomagra., úgy sikerül live isot menteni, de az meg nem tudja használni a persistence.img-t, mert casper rw benne a fájlrendszer label-je. Szóval az szeretném kérdezni, hogy nem tudjátok-e véletlenül, hogy a live-boot csomag segítségével csinált live.iso milyen névre hallgató és milyen fájlrendszerű persistence partíciót használ eredetileg? Esetleg kellhet-e még valamilyen csomagot a még eredeti telepített rendszerbe beletelepíteni, hogy a live mód tudjon persistens partíciót, vagy mappát, vagy fájlt használni?

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák