Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz jackal79 #56016 üzenetére

    Ne érts félre, nem megróni akartalak én azzal, amit írtam, inkább megóvni a magam példájából kiindulva.
    Nagyon nincsenek meg az alapok nálad, ilyenkor amúgy ha nincs még belakva a Linuxod és valamit nagyon eltolsz már az elején, érdemesebb egy tiszta telepítéssel korrigálni, mint belemenni konfig beállításokba. Azokat nincs még hová kötnöd az alapok nélkül és egy új telepítéssel is sokat tanul az ember. ha már minden jól fut a rendszereden, akkor sokkal célszerűbb folyamatosan tanulgatni. Tényleg pozitív szándékkal mondom ezt és gyakorlati haszna meg rengeteg, mert látod Kapitány tényleg segítséget adott egy amúgy egyszerű lépéssorhoz, de így távirányítással ő is elakadt és nem volt képes felismerni az egyik legjobb fájlkezelőt, azt írta, kérdezz rá a Mintesek mit ajánlanak! A Nemo-t ajánlottuk volna természetesen, de épp azt használod, ott nem a fájlkezelővel volt a gond. No meg időközben változtak az eszközcsatolások is, már nem az /mnt-be csatolódik, amit bedugsz a gépbe, hanem a /media-ba, ez azoknak nem biztos, hogy feltűnt, akik már valóban rutinből telepítenek fel egy rendszert. Szóval érdemes fokozatosan, napi használat mellett megismerni a desktop Linux szisztémáját. Szerencsére neked tetszik annyira, hogy kezdeti nehézségek nem fognak eltántorítani, neked menni is fog minden, megnyugtatlak. Én se értettem a kezdetekkor még ennyit sem, mint te most. Sokkal még most se többet, ezt csak azért írom le, hogy megelőzzek pár vicces kollégát. :D

    A lényeget kihagytam, a tiszta telepítés többedik alkalommal negyed óra, az ilyen menet közbeni átalakítás meg órákig eltart és kevesebb a siker esélye is.

    Kapitány mentségére legyen mondva, hogy ő a Mint épp kifutó asztali felületét használja, a zászlóshajót nem is ismeri! ;]

    (#56033) DeFranco

    Régebben voltak kifejezetten non-pae disztrók, nem próbáltál erre rákeresni? Sok disztrónak van non-pae változata, Bodhi, Chrunchbang, Puppy Linux. Az LMDE2 is támogatja a non-pae-t. Érdemes rákeresni.

    ez a parancs mutatja, ha pae képes a procid:
    grep --color=always -i PAE /proc/cpuinfo

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák