Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nobeige

    tag

    LA660-as tévén be lehet állítani, hogy az optikai hangkimenet állandóan menjen? (AV receiverbe megy az optikai kábel)

    Egyelőre csak azt találtam meg, hogy a Hang menüben a Hang ki menüpontban tudok váltogatni, hogy hová menjen a hang. Ez nekem szokatlan és kényelmetlen. Eddig Samsung tévéim voltak, ott ez nem volt probléma, az optikai kimenet mindig élt.
    Válaszokat előre is kösz.

  • nobeige

    tag

    Sziasztok!

    50LA660S tulajdonosoktól kérdezem, hogy van-e köztetek olyan, aki frissített már 04.22.11 firmwarre?
    Ha igen, akkor a trumotion beállításoknál a felhasználóinál megmaradt-e a de-blur opció?

    Jelenleg a tévémen 04.04.17-es verzió van, és a de-blur lehetőség megvan.

  • nobeige

    tag

    Egy hét használat után egy rövid beszámoló az LG 50LA660S készülékemről.

    A készülék egy 4 éves Samsung PS50C430-as HD-Ready (1366x768-as felbontású) plazmát váltott le.

    A váltásra az adott indokot, hogy gyengének találtam a feketét a plazmán, egyre inkább idegesített a képvisszamaradás, szerettem volna (passzív) 3D-t és mozgásinterpolációt - ha olyan kedvem van, akkor én szeretem a szappanopera effektet. Hozzáteszem, a hálószobában egy PS43D450-es plazma van (HD-Ready 1024x768), aminek lényegesen jobb a feketéje mint a C430-é és egyáltalán nincs rajta képvisszamaradás, cserébe erősen zúg, ami este nem nagy öröm.

    Hosszas olvasgatás után az látszott, hogy 50-es panelméretben passzív 3D-vel vagy Panasonic vagy LG tévé jöhet szóba. (Sony W6 sorozatban nincs mozgásinterpoláció, úgyhogy alapból kiesett.)

    Azt is sikerült kiderítenem, hogy az 50-es LA660-ban AUO VA panel van, ez az IPS-nél jobb feketét és rosszabb betekintési szögeket jelent. A Pana ET60-ról nem tudtam kideríteni, hogy IPS vagy VA panel van-e benne. Mivel az eddigi feketénél jobbat szerettem volna, ezért végül is az LG 50LA660S típusra esett a választásom. Múlt vasárnap egy Auchan áruházból el is hoztam a készüléket, 260 ezer Ft-ot fizettem, hivatalos LG magyarországi garanciával.

    Tapasztalatok:

    Fekete:
    Az 50C430-as plazmához képest lényegesen mélyebb fekete, a 43D450 plazmánál is valamennyivel jobb fekete, mindez kikapcsolt local dimming-el. Local dimming-et bekapcsolva viszont nincs verseny, a plazmáim (még a jobbik feketéjű sem) nyomába sem érnek az 50LA660S-nek. Ezen kicsit meglepődtem. Bekapcsolt local dimmingnél a váltás a sötét és nem annyira sötét jelenetek között finom, nem ugrásszerű. Szerintem egészen ügyesen oldották meg.

    Fényerő:
    Azt gondoltam, hogy az LCD nagyobb fényerővel bír...
    Nem azt mondom, hogy kevés, éppen megfelel nappal, de itt többet vártam. Energiatakarékosság kikapcsolva, háttérvilágítás 100-on, és csak tök sötétben zavaró, ha néha jön egy nagyrészt fehér képernyő.
    Amit igazán szerettem az 50C430 plazmámban az az volt, hogy a tipikus ABL-es képeken kívül szép fényes volt a képe. (20-as cellafényen és 95-ös kontraszton használtam, így nappal is teljesen nézhető volt).
    Sajnos a 43D450-es plazmámnak messze nincs ekkora fényereje, de azt gyakorlatilag csak sötétben nézzük, úgyhogy ez nem akkora baj, arról nem is szólva, hogy a fényerő (cella fény) növelésekor egészen komolyan tud zúgni.

    Betekintési szög:
    Az LG 50LA660S tévé betekintési szöge annyira elegendő, hogy két-három ember egy kanapén ücsörögve, a tévétől 3,5 méterre, még éppen nem találkozik azzal az extrém kifakulással és elszíneződéssel, ami ennek az 50-es panelnak a sajátja. Természetesen oldalról és felülről is lehet látni a képet, de ez csak arra jó, hogy információt kapjunk arról, hogy mi megy a tévében, de nézni onnan nem érdemes. Tessék szépen leülni, szembe a tévével, és akkor minden OK.
    A pazmáim előnye ezen a téren vitathatatlan.

    Mozgás:
    Mérőábrával nézve az LG 50LA660S készüléken mozgásinterpoláció nélkül kb 400 sort láttam, trumotion "törlés" és felhasználói (de-judder 3, de-blur 5) állásban kb 550 sort láttam.
    MKV-kat és HD adásokat nézve - sportot is - nem éreztem különbséget a mozgásban a plazmák és az LCD között. Focinál nagyjából hasonlóan mosódott a középvonal, a reklámtáblákon a szöveg a plazmákon is, mint az LCD-n. A trumotion felhasználói beállításával (de-judder 3, de-blur 5) az LCD-n javult azért a helyzet.

    Színek:
    Mind a három tévémen elégedett voltam/vagyok a színekkel, kalibráltatva nincsenek, ez látszik azon is, hogy mindhárom egy kicsit más, de számomra mindegyik elfogadható.

    Hang:
    Az 50LA660S-nek számomra csak akkor van elfogadható hangja, ha a Hang opciókban a Normál-t választom, nem pedig a Falraszereltet, vagy az Állványos opciót. Ez utóbbi kettő szerintem nagyon megvágja az amúgy sem erős mélyeket. Tudom, hogy van egy "mélynyomó" a tévében, de így is csak éppen elviselhető a hangja.

    3D:
    Eddig két filmet néztünk meg, mindkettő élmény volt. Ami a legnagyobb öröm, hogy a feleségemnek is tetszik. A házi béke fontos dolog. Tegnap már ő kérte, hogy nézzünk meg valami filmet 3D-ben.

    Egyebek:
    Beépített médiajátszó jól használható. 720p 24 kockás mkv-t nem 24p-ben játszik, de de-judder 3 és de-blut 5 esetén még nem szappanoperás, de már nem ricegős. Érdekes, hogy a gyári Törlés (clear - hogy ez miért Törlésnek lett fordítva?) 3-as de-judder állásban erős szappanopera hatást kelt. Felhasználói beállítás esetén de-judder 5 kell a szappanoperához.

    SD tévéadások, média:
    A plazmákon a rossz minőségű SD jobban mutat, de a jó minőségű SD-t szépen mutatja az LCD tévé is.
    Azt vettem észre, hogy a sötétebb részeken található tömörtési problémákat jobban lehet látni az LCDn, mint a plazmán. Azt gyanítom, hogy a plazmákon pont a sötétebb árnyalatoknál érzékelhető dither valamennyire elfedi a tömörítési hibákat.

    Okos tévé, média megosztás:
    Az okos funkciók működnek, a fuso viszont gyakorlatilag használhatatlan. Elképesztően lassú. Nem tudom, hogy milyen eszközön tesztelték, de ennek így nem lett volna szabad élesbe kerülni.
    Háózatos megosztást nem használom, hordozható vinyót és pendrivot direktben csatlakoztatom a tévéhez.

    Összességében elégedett vagyok, nagyjából azt kaptam, amire számítottam. Valahogy az az érzésem van, hogy kettőt léptem előre és felet hátra. (A fél hátralépés a betekintési szög)

  • nobeige

    tag

    válasz BloodRay #37083 üzenetére

    Az 50LA660S-ben (legalábbis az enyémben) nem IPS panel van, hanem VA. Más előnyök és más hátrányok. Ha másképp nem, akkor egy nagyító segítségével egyből eldönthető, mert a pixelek formája más IPS és más VA paneleknél.

  • nobeige

    tag

    válasz jopek13 #37135 üzenetére

    Nálam is 660S, 20 megás Digi, Lan csatlakozás a tévén, youtube hd videoklipekkel néztem bő egy órája, tökéletesen ment. Fene tudja, nálad mi a baj.

  • nobeige

    tag

    Sziasztok!

    Két kérdésem van.
    1.
    Kifejezetten 50LA660S tulajdonosoktól kérdezem, hogy van-e köztetek olyan, aki frissített már 04.22.11 firmware-re?
    Ha igen, akkor a trumotion beállításoknál a felhasználóinál megmaradt-e a de-blur opció?
    Jelenleg a tévémen 04.04.17-es verzió van, és a de-blur lehetőség megvan. Ezt nem szeretném elveszteni.

    2.
    A Fuso jobban működik 04.22.11-en? Az a változat, ami nekem van, gyakorlatilag használhatatlan, mert a Fuso felületen minden gombnyomás, kattintás után 5-8 másodperc szünet van. Így marha időigényes bárhova navigálni. Múltkor volt türelmem hozzá, de majdnem negyedórámba telt, mire el tudtam menteni két viasat play-es "mappát" későbbi megnézéshez.

    Ha mindkét kérdésre igen a válasz, akkor frissítek.
    A válaszokat előre is köszönöm.

  • nobeige

    tag

    válasz LucasGrant #37732 üzenetére

    Kösz, ám a kérdés nem egészen ez volt.
    Specifikusan az 50la660s tulajdonosokhoz szólt az első kérdés:4.22.11 után megmaradt-e a de-blur opció. A kérdést azért tettem fel, mert olvastam olyan jelentéseket (nem itt, máshol) amelyek szerint bizonyos, közelebbről meg nem nevezett méretű LA660S tévéknél a 4.22.11-re történt frissítés után a de-blur beállítás eltűnt. Én ezt nem szeretném.
    Úgy érzem, hogy az 50-es méretű LA660/690 bizonyos értelemben kakukktojás az LG palettáján. Nem IPS panel van benne, és például a local dimming az én készülékemen csak ki/be állással rendelkezik, míg (ahogy olvastam) más méreteknél ki/alacsony/közepes/magas állása van...
    (Másik, nem IPS paneles LG készülék elvileg a 39LA620.)

    A Fuso információ viszont elszomorít. Cimborámnak LM640-e van, épp tegnap nézte meg a kedvemért, hogy nála a gombnyomások reakció ideje kevesebb mint egy másodperc, vagyis teljesen használható - ellentétben a nálam tapasztalt sok másodperces késésekkel. Nem tudom, mi a baj. Ha elindul a streamelés, akkor már nincs gond, bár a kezelőfelület akkor is nagyon lassú, de legalább a kép meg hang renden van. De amíg eljutok odáig , hogy elinduljon a stream...

    [ Szerkesztve ]

  • nobeige

    tag

    Ha valaki 2013-as LG tévét szeretne venni és sötétben is jó feketét akar - viszont nem bánja, hogy oldalról nézve hamar kifakul és elszíneződik a kép, annak nagyjából két választása van: 39LA620, 6208 és 50LA660, 667, 6608, 6678. Ezeket szerelik VA panellel.

    A többi méretben és típusban mind IPS panelek vannak, leginkább az LG-től, de néhány más gyártótól is lehetnek.
    Ezek sem rosszak, sőt, de sötétben nézve nem adnak jó feketét. Viszont oldalról nézve nem romlanak olyan drasztikusan, mint a VA-s panelek.

    Link a lg tévékbe szerelt panelekről:
    [link]

  • nobeige

    tag

    Hosszas tétovázás után ma délután frissítettem az 50LA660S tévémet a 4.22.11 szoftverre.
    Amitől tartottam, az nem következett be: de-blur megmaradt a trumotion beállítások között.
    Amit reméltem, az sem történt meg: a Fuso ugyanolyan fos mint volt. (Mármint a kezelőfelület sebessége. Maga a stream rendben van.)
    Amire nem számítottam: a vTuner b@szik működni. Eddig pedig jó volt. Loading felirat van csak, negyedóráig hagytam, de nem jutott előrébb a folyamatban. Remélem csak átmeneti probléma.
    Alkalmazástár inicializálást csináltam, de nem segített.

  • nobeige

    tag

    válasz #46372352 #37771 üzenetére

    Mindkét plazmámnál jobb feketéje van az 50LA660Snek.
    Korábban részletesebben megírtam ebben a topikban a tapasztalataimat, de a lényeg annyi, hogy a c430-as Samsungomnál sokkal jobb, a d450-esnél meg mintha kicsit jobb lenne. Ez utóbbi samsung 0,02 - 0,04 cd/m2 közötti mért feketeszinttel rendelkezik. Mindez local dimming nélkül, 96-os háttérfénnyel. (Szeretem, ha fényes a kép...)
    Bekapcsolt local dimminggel meg (jelenet függően természetesen) még a d450-nél is sokkal jobb. Például a Dark Knight kihallgató szobás jelenetében olyan ügyesen működik a local dimming, hogy a fejek körüli területre nézve is koromfekete a képnek az a részlete. Természetesen tök sötétben néztem a filmet. Ugyanez a jobbik plazmán szép nagyon-sötétszürke volt, de nem fekete.

    Nyilván van olyan is, amikor - ha nincs nagy kontraszt egy jelenetben - a local dimming egy sötét valamit csinál az egész képből, de azért ez szerencsére ritka. Úgyhogy nálam a local dimming állandóan be van kapcsolva, és nagyon elégedett vagyok a tévém feketéjével.

    [ Szerkesztve ]

  • nobeige

    tag

    válasz Gicz #37802 üzenetére

    Szerintem nincs olyan.
    Talán - és ez egy nagy talán - az LG plazmákkal és a Panasonic X60-nal felveheti a versenyt - bekapcsolt local dimminggel. De ez is jelenetfüggő. Mint ahogy ezt le is írtam.

    Megkérdezhetem, hogy mi a relevanciája a kérdésednek?

    Világosan megírtam anno, hogy mik voltak a szempontjaim az új tévé beszerzésénél. Azoknak nem felelt meg egy plazma sem. Világosan megírtam azt is, hogy a saját plazmáimhoz hasonlítom. Akkor mégis miről kérdezősködsz szemforgatós szmájlival?

  • nobeige

    tag

    válasz Gicz #37805 üzenetére

    Folyamatosan szalmabábokat állítasz és azokkal vitatkozol.
    Amit írsz, az IPS-re igaz.
    De az én tévémben nem IPS panel van, hanem VA. Tudatosan az 50LA 660S modellt kerestem, pont emiatt.

    [ Szerkesztve ]

  • nobeige

    tag

    válasz Gicz #37809 üzenetére

    Korábban linkeltem, valamint megnéztem nagyítóval a panelt. Nem IPS.

    [link]

    (Bízom benne, hogy a most belinkelt hozzászólásomban megtalálod a linket.)

    [ Szerkesztve ]

  • nobeige

    tag

    válasz Gicz #37812 üzenetére

    Hát, nem sikerült megtalálnod. Furcsa, nekem működik.

    Próbálom akkor így:

    Ide most beidézem a hozzászólásomat, majd a végére berakom az abban található linket.

    Idézet:
    Ha valaki 2013-as LG tévét szeretne venni és sötétben is jó feketét akar - viszont nem bánja, hogy oldalról nézve hamar kifakul és elszíneződik a kép, annak nagyjából két választása van: 39LA620, 6208 és 50LA660, 667, 6608, 6678. Ezeket szerelik VA panellel.
    A többi méretben és típusban mind IPS panelek vannak, leginkább az LG-től, de néhány más gyártótól is lehetnek.
    Ezek sem rosszak, sőt, de sötétben nézve nem adnak jó feketét. Viszont oldalról nézve nem romlanak olyan drasztikusan, mint a VA-s panelek.
    Link a lg tévékbe szerelt panelekről:
    Idézet vége.

    Link:
    [link]

    (Elsőre természetesen elrontottam a linkelést, remélem mostmár jó)

    [ Szerkesztve ]

  • nobeige

    tag

    válasz Gicz #37812 üzenetére

    Ok, akkor az árulkódó jelek:
    Gyártó: AUO
    Kontraszt: 3000:1

    Nagyítval nézve téglalap alakú pixelek, nem pedig fekvő v alakúak.

    És miért perelnék, ha egyszer pont ilyet akartam?

  • nobeige

    tag

    válasz Jumpalaja12 #38306 üzenetére

    50LA660S
    A saját igényeim és elvárásaim szerint osztályozva.

    Kifejezetten pozitív:
    Jó fekete, jó mozgás, jó színek. Használható médiajátszó (feliratok, hangsáv váltás). Jó 3d.

    Inkább pozitív:
    Némelyik smart alkalmazás egész használható (youtube, vtuner, fuso - ha már sikerült eljutni a megnézni kívánt filmhez). Időnként jól jön a böngésző - de a flasht ki kell kapcsolni, mert egyébként nagyon belassul. Kb egy két éves android középkategoriás mobil bongészőjének a sebességével lehet böngészni - ha nincs flash agy ki van kapcsolva a flash az oldalon.
    "Mélynyomó" - némi közép-mélyet tényleg ad, mozi hangüzemmódban egész elviselhető a hangja.

    Semleges: a tévé dizájnyja.

    Nem használom: DLNA, WIDI, miracast, ilyesmik.

    Inkább negatív:
    Az én igényemnek/látásomnak pont nem elegendő világosban a fényerő - elviselnék fényesebb képet is. (Háttérfény 96, kontraszt 100). Este jó, néha kicsit sok - fehér hátterű reklámok esetén.

    Kifejezetten negatív:
    A kép csak szemből élvezhető igazán, oldalról nézve nagyon hamar kifakul és elszíneződik a kép. A panellal szemben ülve, 3.5 m távolságból nézve nagyjából másfél méter széles az a sáv, ahonnan nézve jó a kép.

Új hozzászólás Aktív témák