Új hozzászólás Aktív témák

  • TMT7TMT7

    tag

    válasz Gicz #39063 üzenetére

    Értem, mindenkinek megvan a joga a véleményéhez. :)

    Leírom a tapasztalataim (nem kell elharapni a torkom), amit most leírok, annak a tükrében teszem, hogy közel két éve heti 20 órában bámulom ezeket a tv-ket és egyenként, különböző tesztvideókkal néztem meg őket. (tehát mindegyik tv-t, hangsúlyozom, mindegyik tv-t alaposan megnéztem és én a szememnek jobban hiszek, mint egy netes tesztnek, amit ki tudja ki írt, egyébként elég egyszerű megállapítani ránézésre az 50-100 Hz-et, film végén stáblista, 50Hz-nél szaggat, 100 Hz és afelett folyamatos. )
    A kép nem lesz folyamatosabb fekete képkocka beszúrástól két képkocka közé, csak ha interpoláció van és van köztes képkocka kiszámolás (trumotion). A 660-tól azért van bennük a deblur is, nem csak a dejudder,mert abban egy fejlettebb képalkotási algoritmus dolgozik. Ezért is van,hogy bár mindegyikben 100 Hz panel van, van apróbb eltérés a képminőségben.

    LN570: 100Hz MCI = köztes képkocka + valós 100Hz
    LA620: 200 Hz MCI = köztes képkocka + fekete képkocka + valós 100 Hz
    LA660: 400 Hz MCI = 2 köztes képkocka + fekete képkocka + valós 100 Hz
    (lehet 3 köztes, de a lényeg, hogy többet számol ki, ezért nem 200 Hz MCI,hanem 400 Hz MCI)

    minél több képkockát villant fel mp-enként, annál rövidebb ideig látja a szem, vagyis annál folyamatosabb lesz az érzékelt kép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák