Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz lapa #366 üzenetére

    akkor még egy kis monológ:

    024.JPG

    a kép lényege röviden az, hogy a 10w led már elég alacsony feszen kinyit, hogy 12v-ról lehessen hajtani. az egyszerű áramkorlátok a betápnál alacsonyabb kimenő feszt csinálnak, az ennél nagyobb ledek nem hajthatók ki egyszerűen.

    a képen látható kütyü 700mA-re szabályoz le, én készülékkel 0,68A-t és 10.08V-mértem. a betáp 12,42V volt, az áramerősség hasonló. az eredményt nem nagyon értem, mert a kis kütyü csak pár alkatrész, helye sincs bordának sehol. a saccra fél perces teszt alatt egyátalán nem melegedett sehol, biztosan nem disszipál el másfél wattot.

    ez pedig a fentebb már linkelt led, ami továbbra is lenyűgöz. szép a fénye, és mivel a nagy felület egésze világít nem vakít, mint más power ledek. hozzáteszem a melegfehéreken használt sárga zselé is javít csöppet a helyzeten, a hidegfehérek nagyon szúrósak. az ember belenéz mondjuk a poszt elején linkeltbe aztán percekig rubik kockákat lát maga előtt (3 x3 led, ugye).

    visszatérve ehhez az óriásbébihez a fényereje szuper, szerintem 1:1 kiváltható vele legalább egy 60-as izzó. ami pláne meglepő annak fényében, hogy alig melegszik. a 10-20-30w ledek felülete ahogy korábban írtam tűzforró lesz, ezt egy perc után is simán tapiztam, mondjuk kézmeleg lett. mindezt borda nélkül. a hátulja szintén zenész, megfelelő alu felületre csavarozva tökéletes szerintem. a termékjellemzőkkel szöges ellentétben messze nincs 15w teljesítményű, 0,44A-t vesz fel. először annyira meglepődtem a fényerőt látva, hogy rámértem a tápra egy fogyasztásmérővel is. az 5-6 w stimmel, de messze többnek tűnik. tényleg nagyon szuper cucc, remélem tartós is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák