Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _ATi_1

    senior tag

    válasz HoTDoG #18679 üzenetére

    Valószínűleg az esetek döntő többségében nem éri meg pereskedni egy ilyen miatt. Viszont mivel a jogszabály szerint nem állhat el az eladó kedve szerint a szerződéstől (dupla foglaló visszaadása mellett sem), ezért már csak a pereskedés kilátásba helyezése is befolyásolhatja az ügymenetet. Ugyanis valószínűleg az eladónak sem lesz kedve belemenni egy pereskedésbe, csak hogy egy kicsit drágábban eladhassa másnak az ingatlant.

    Mivel érdekelt a dolog, felkerestem a linkelt cikket közlő ügyvédi irodát az állítás hátterével kapcsolatban, ezt írták:
    "A cikkben szereplő megállapítás a szerződések, mint kötelmi jogviszonyok kötő erejéből vezethető le. Szerződéstől elállni csak jogszabályban meghatározott esetekben lehet. A megjelölt esetekre a jogszabály nem biztosít elállási jogot."

  • Mauzes

    őstag

    válasz HoTDoG #18679 üzenetére

    Ne haragudj, de ez csak okoskodás. Én leírtam egy hallomást, amit bizonyítani nem tudok, de ettől függetlenül a jogszabály is egyértelmű, ezt nem tudod te sem megcáfolni a fotelből. Ráadásul az nem úgy van, hogy te visszakapod a foglalót és ezért ezt hirtelen be kell nyelned. Konkrétan nem fogadod el és egy jogásszal azonnal felszólító levelet írsz, felméred a lehetőségeidet, stb. Simán lehet, hogy végül majd nem lehet kikényszeríteni, simán lehet, hogy nem éri meg vesződni vele, de ez nem fekete fehér.

    Én most pl. egy olyan ügyletről maradtam le éppen, ahol nagyon jó áron lehetett megállapodni. Más valaki egy nappal előttem már előszerződést kötött. Én a tulajnak erre több millióval ráígértem a foglalón felül, de a jogásza mégis azt tanácsolta neki, hogy inkább ne menjen bele, mert az előszerződést ki lehet kényszeríteni. (Mondom, én sem tudom, hogy a gyakorlatban ez mennyire igaz, de ez pl. konkrét eset.)

    Vállalati tranzakciók területén van valamennyi tapasztalatom, elég sok mindent ki lehet kényszeríteni, vagy ha nem, akkor valamekkora kárigényt érvényesíteni. Ha ennek nagy az értéke, akkor pereskedni is simán megéri.

Új hozzászólás Aktív témák