Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok!
    Ikeabol rendeltem egy NOT nevű állólámpát. E27es foglalat és kicsit szerelgetni szeretnék (soft boxot készítek belőle).
    A foglalatot teljesen el akarom távolítani a lámpa torkából, de semmilyen csavaró mozdulattal nem tudom a foglalat alját leszedni. Írtam az IKEA supportnak de azt írták ennél jobban nem lehet szétszedni. Én azt gyanítom csak azért írták hogy ne használjam másra mint amire való... a képeken csak kicsit látszik, hogy ott van még egy menet és emiatt gondolom valahogy csak le lehet szedni... Van valami tippetek mit lehetne tenni? Vettem egy másik foglalatot is, de azt nem tudom a kábelt hogy lehet kiszedni a jelenlegi foglalatból és hogy lehet rögzíteni egy másikba. Vágni blankolni most nem szeretnek ha elkerülhető.



    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok!
    Felújítjuk a családi házunkat, már úgy-ahogy túl vagyunk a szigetelésen és a nyílászárók cseréjén. Kimaradt az egyik bejárati ajtó cseréje, most ezt szeretnénk meglépni.
    208 magas és 135 széles (aztán lehet, hogy 140-210 mert ahogy nézem a kínálatot ez valami szabványméret lehet, majd hozzáértő kijön és felméri). Két oldalra nyíló a jelenlegi, ezt szeretnénk megtartani. Valami ilyesmi az elképzelés. Az nem gond ha nagyobb ajtóból és egy kisebb oldalra nyílóból áll, de szeretnénk bele ízléses kis üvegeket amiken azért fény is jön be. Amiket eddig láttunk azok vagy nagyon pici üvegesek voltak (ezek lőrések, nem ablakok) vagy túl dromedár nagy üvegesek. Arany középutat keresünk.

    A kérdésem az lenne, hogy mire kell odafigyelni? Elkezdtük nézni a kínálatot, de kevés infót találunk arról, hogy valójában miben különböznek az ajtók szerkezetileg. Voltunk pár boltban is de nem minden kérdésre kaptunk választ, ezért gondoltam utána fórumozok kicsit.
    Az elképzelés egyébként műanyag ajtó, de valami biztonságosabb, erősített kivitel persze nem kell páncél ajtó. :DDD

    Egy másik érdekes megfigyelésem az volt, hogy mindenhol a neten fehér műanyag ajtókat látunk. Miért nincsenek olyan webshopok ahol a műanyagra felvitt fóliákat is lehet böngészni vagy alapból festett műanyag nem létezik?

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Köszönöm a tanácsokat és infókat! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok!

    Mobilgarázs ügyben kérnék segítséget.
    Ami a terv: 3x5 mobilgarázs, beton alapon.
    A beton alap milyen magasságú kell, hogy legyen és mennyi legyen ebből a földben és mennyi legyen a föld felett?
    Betonozásnál zsaluzni ugye kell, nem leget csak úgy a földbe önteni egy kiásott részbe?
    3x5-ös mobilgarázshoz mekkora betonalapot tervezzek, oldalaknál, elől-hátul menniyre nyúljon túl?
    Ezt a videót néztem meg tőle még párat. Néhány hasznos dolgot elmondott de maradtak kérdések.

    Garázst én innen néztem. Néztem más oldalakat de nem nagyon látok olcsóbban.

    Mennyivel jöhetnék ki jobban ha magam építeném a garázst? Ezen is gondolkoztam bár szerintem nagy szívás lenne mindent kimérni és sajnos nem nagyon van rá időm sem, mert dolgozom ezért nem tudok mást tenni, mint fizetek... De hát ezért dolgozom.. :D

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dyingsoul #104159 üzenetére

    Erre valaki?

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok!
    Buta kérdés ezért előre is bocsi, de próbálok tájékozódni, hogy milyen fúrószár lenne az ideális, de nem nagyon találok jó megoldást.
    A padlásról szeretném átdúrni a plafont lefelé, pont a gerendánál. Ezért betont és fát vegyesen fúrnék de nagyon problémás a művelet, mert összesen cirka 40 cm vegyes szerkezeten kell átfúrnom. Egy fúrást nagyon nehezen összeszenvedtem, de nem tudom megismételni, pedig még két alkalommal kellene.

    A kérdés:
    SDS fúrószárat keresek, 20mm átmérővel, minimum 40 cm hosszan, létezik olyan ami a betont, fát vegyesen keresztülviszi? Vagy a betonfúrónak a fa nem kellene gondot okozzon? Vagy cseréljek szárat? Ha szárat cserélek attól tartok a fa fúrószár tönkremegy ahogy átjutok a gerendán és ismét betont érne.
    Tudtok esetleg linket adni, honnan érdemes rendelni, venni (helyileg egyébként Debrecenben keresek, de az is jó ha rendelni tudok).

    Másik kérdés:
    Keresnék marok kézi fúrót (Nem SDS, hanem normál tokmányosat), lehet hálózati is, nektek melyik jött be? Olyat keresnék ami tartós, erős, de azért nem a 100 ezres kategória. Az ütvefúró fuinkció ennél nem lenne fontos, azt tudja a másik (ukránból vett) SDS alapú fúró.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dyingsoul #117778 üzenetére

    Erre valaki?

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Because #117856 üzenetére

    Kicsit megnyugtató, hogy kőművesnek bármikor elmehetek, ha beborulna az IT szektor és már nem lenne szükség programozókra mert bár lófüttyöt sem értek hozzá, ilyen munkát bármikor tudnék produkálni én is.... :DDD

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz gordonfreemN #117858 üzenetére

    Mondjuk ebben teljesen igazad van...
    Autóval én is így vagyok, a vezérlésen meg a fényezésen kívül mindent megcsinálok rajta, persze csak youtube videók meg józan ész alapján...
    Nem tudom valaha eljutunk-e arra a szintre, hogy már nem is lesz szükség szakemberekre, mert úgy is megcsinál mindenki mindent magának/haverokkal. Az egész építőipar és autószerelő banda megérdemelné, hogy felkopjon az álluk, nekem legalább is csak negatív tapasztalatom van minden szakemberrel ezen a téren, de lehet csak kevés emberrel találkoztam és hamar feladtam a reményt. Most a vezérlés cserére is már 1 hónapja fűzöm az egyik szakit. Ha ezt a pénteket is lemondja akkor ha egy teljes napom is rámegy, megcsinálom azt is magamnak.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz AxBattler #117906 üzenetére

    10-20 év múlva erre nem az elvetemült, hanem az előrelátó jelzőt fogják mondani. :D

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Gőzösebb, porosabb helyiségbe tudnátok ajánlani valami jó ár/érték arányú füst/tűzjelzőt?

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok!
    Adott egy lakás, ahol a konyhában a gázvezeték a végponton le van blombázva.
    A tulaj a következő történetet tárta elém, röviden:
    A társasház egyik lakásában volt egy fiatal aki drog túladagolásban hunyt el, a családja viszont befolyásos volt és nem akarták, hogy ennek híre menjen ezért CO2 mérgezésre fogták.
    Ezután a társasházban szigorítások voltak, köteleztek minden lakót a kémény megépítésére, korszerű, kondenzációs kazán beszereltetésére.
    A konyhában viszont nem csináltak semmit a gázzal, azt ezért leplombázták. A tulaj elektromos (indukciós) tűzhelyet használt.
    Elmondásuk szerint a konya falára az ablak mellé kell szereltetni egy szellőzőt.

    Kérdéseim:
    1-Hogyan ellenőrizhetném a történet hitelességét?
    2-Hogyan saccolhatnám meg, hogy ez mekkora költséget jelent (A szellőző kialakítása, a gáz üzem visszaállíttatása a konyhában)?
    3-Milyen szakember(ek)re lesz szükségem ehhez?

    Csak tippjeim vannak, de ezt a helyzetet nem nagyon ismerem

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #125384 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ!
    Van gázfogyasztó a lakásban, egy kondenzációs kazán. Csak a konyhai leág van plombázva sárga színnel, pont ahol a flexi cső menne, alatta a gáztűzhely.

    #125378arcsin: Teljes mértékben igazad van! :R Közben én is gondolkoztam, csak mivel soha nem használtam indukciós főzőlapot, kicsit félek tőle. De ahogy már neten olvastam összehasonlításokat, elméletileg jobb, mint a gáztűzhely. (Elektromos sütő van a családban, az remek és sütőben én is elektromosban gondolkozom)
    Viszont nem tudom mikor fogom tudni felújítani a konyhát... És támpontom sincs még, mert mindenhol azt olvasom a határ a csillagos ég egy konyha felújításkor... És ezt én is látom mert tényleg van minden csak legyen hozzá pénztárca is.
    Viszont én szeretnék szépet, nem csak funkcionálisan elfogadhatót, ezért ebben a témában még sokat kell kutatnom.

    Ezért is gondolkozom azon, hogy most valahogy ideiglenesen megoldom, aztán majd egy konyha felújítás során szép beépített gépekkel oldom majd meg. Beépített indukciós főzőlap + elektromos sütő lenne a kívánság csak hát el kell gondolkodnom azon mi mennyibe kerülne. (Ismerősök révén kérek majd tapasztalatokat és kontaktokat szakikhoz)

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Exodion #125391 üzenetére

    Köszönöm, az infókat ennek most nagy hasznát veszem! :R

    #125392macilaci78: Köszi neked is az infókat! A lakást még nem vettem át, az adásvétel még folyamatban van, kulcsom még nincs ezért csak emlékezetből tudok dolgozni.

    Viszont felhívtam a tigáz oldalán található közeli szakembereket, akik tájékoztattak arról, hogy mivel jár azt ott megoldani. A tulajjal is beszéltem közben, ő még küld nekem kontaktot ahhoz a szakihoz, aki náluk dolgozott a lakáson. Szóval remélhetőleg átvétel után meg tudom oldani persze időbe fog telni.

    A felújítással úgy vagyok, hogy egyelőre azért lakható állapotban van. Egy darabig lakok benne, felmérem, hogy hol mit kellene felújítani aztán helyiségenként oldom meg a felújítást.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Falban futó tolóajtóval volt már valakinek dolga?
    Jelenleg ilyen vacak műanyag harmonika ajtók vannak a szobák nagyrészén, ezek cseréjén gondolkozom falban futóra de most találtam rá eddig azt sem tudtam, hogy van ilyen. :DDD
    Viszont ahogy elnézem a különböző oldalakat, mindenhol gipszkarton falakba építik be ezeket. Téglafalba is be lehet vajon? Mondjuk elég komoly kőműves munkát igényelhet ahogy elnézem...

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #125445 üzenetére

    Ez igen, ismételten köszönöm a hasznos infókat! :R
    Falvastagságot szombaton tudom majd lemérni.
    Ahogy elnézem az árakat, ez egész durván zsebbenyúlós történet lesz. Nem tudom megérnek-e ennyit a beltéri ajtók, viszont a megoldás az nagyon tetszik.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok!
    Lakásfelújítás (2. emeleti 61 nm tégla lakás) legelején járok, nemrég történt meg a birtokbaadás, a közműátírás van folyamatban.

    A legnagyobb gondom: sokmindent szeretnék, de nincs rá pénz... egyelőre.
    Viszont minden hónapban tudok párszázat megtakarítani, csak az jelent nehézséget, hogy prioritizáljam a dolgokat. :F Attól tartok, hogy ha pl hidegburkolatokat cserélek és falakat javíttatok meg gipszkartonoztatok, festetek, akkor később amikor az okosotthonra akarok rátérni, akkor meg majd megint bontani kell vagy ilyesmi.

    Tudtok adni valami tippet, hogy hogyan érdemes tervezni, ütemezni a felújítási munkálatokat? Mi az amit mindenképp vegyek előre és mi az amit hagyhatok a közepére, végére?

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #127288 üzenetére

    Már az első hozzászólásomban elkezdtem volna összeírni, de rájöttem, hogy még én sem tudom igazán mit szeretnék... Vannak megoldások amik csak úgy szembejönnek és megtetszenek, mint például a rejtett elosztók. Szeretnék én mindent IS csak egyszerre nem tudok. :D

    Marha nehéz egyedül kitalálni mindent, persze kérdeztem családtagokat is de ők nagyon földhözragadtak, nem nagyon tudnak új megoldásokat mutatni nekem.
    Azt találtam ki, hogy pár jóbarátomat, kollégát fogok meghívni, ők tuti tudnak mondani pár dolgot. Csak hát köztük is van 2, 3 gyerekes apuka akiket nem rángatnék el otthonról emiatt, nekik is sokminden van folyamatban megvan a maguk baja. Ezért is próbálok főként online tájékozódni meg tüzépekre, bemutatótermekbe ilyesmi helyekre eljárni, hogy szélesítsem a látókörömet.
    De most így elsőre, hogy megvan a lakás baromi nehéz tervezni meg eldönteni, hogy mit is csináljak. Mondjuk azt is megállapítottam, hogy mindegy mit csinálok/csináltatok meg, csak jobb lesz attól ahol eddig albérletben voltam (szoci kori felújításmentes albérlet).

    A másik problémám, hogy nézegettem járólapokat, laminált padlókat. Voltak amik kifejezetten tetszettek aztán amikor magamban felteszem a kérdést: "Biztosan jó lesz ez?" akkor mindig az a válaszom magamnak: "Nem biztos".... Ti az ilyen pszichológiai, filozófiai kérdésekkel hogy küzdöttök meg magatokkal? Gyanítom az a válasz, hogy van egy oldalborda aki megmondja a frankót... Na nekem ilyen nincs.

    Kicsit még gondolkodom és megpróbálom összeszedni a gondolataimat és listába szedni, később még visszatérek. :R

    UI.: Alaprajzot megosztani butaság vagy sem? Persze úgy, hogy helyrajzi szám vagy egyéb érzékeny adat nem szerepel rajta.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz tyielow #127304 üzenetére

    Köszönöm a tippet, ez tényleg nagyon jó kis eszköz! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dyingsoul #127292 üzenetére

    Kezdem volna magam összeszedni, de ma beszéltem a burkolóval meg az otthoni ősökkel (100km-ről osztják nekem az észt), még bele sem fogtam, már ki van a f@szom az egész felújítással... :W

    Na megpróbálom kicsit még összébb szedni magam, hátha...

    Pár infó:
    -Egyedül vagyok, mint a kisujjam. Ami azért jó, mert senki nem pofázik bele, hogy mit csinálok (a fentiek alapján én kértem ki az otthoniak véleményét, de megbántam mert már azon összekaptunk, hogy honnan rendeljem a csempét...). De azért rossz, mert senki nem mutat rá, ha valamit mégsem gondolok jól, illetve senki nem tud jobbat mondani attól, amit én kitalálok... pedig segítene a tervezésben ha valaki pozitív irányba tudna terelni, az én igényeim felé, mert hiába tudom az igényeim az oda vezető utat vagy az igényeket legjobban kielégítő megoldásokat nem biztos hogy ismerem.
    -Idővel mindent fel szeretnék újítani, de nincs pénz arra, hogy egyszerre (ez számomra nem is baj, csupán prioritizálni nem tudom jól a dolgokat...). Meg azért sincs rá pénz mert nem mindent a lehető legolcsóbban szeretnék megcsinálni/csináltatni hanem próbálnék valami stílust is belevinni, igényesen megoldani. Másképp mondva: Ha úgy megyek be egy üzletbe, hogy a termékeket nézem először és nem az árakat, az esetek 99%-ban a legdrágább termékek tetszenek meg. Aztán meglátom az árukat és továbbsétálok. Ez azért jó mert végül nem veszek semmit. :D
    -Szeretném az elejével, az alapoktól kezdeni. (Oké, az alattam lakók lakásait azért nem akarom felújíttatni... :DDD )
    -Nem a felújítandó lakásban lakom ezért nem hajt a tatár. Persze jó volna mielőbb beköltözni mert most is fizetek albérleti díjat, de kibírható.
    -Alap bútorzattal rendelkezem: Számítógépasztal, faja görgős szék, egy könyvespolc, egy egész jó 1 személyes fenyőágy. (ezeket most is használom az albérletben)
    -Alap gépekkel rendelkezem: mikró, mosógép, mosogatógép, hűtőszekrény-fagyasztó.

    Hivatkozások:
    -A helyiségekre a vásárláskor kapott alaprajz szerint fogok hivatkozni.
    -A Floorplanner-ben is megterveztem a helyiségeket, de ehhez saját méréseimet használtam, nem a fenti alaprajzot. A bútorokat még nem terveztem meg teljesen, az épp folyamatban van.
    -Ide feltöltöttem a beltéri képeket, amiket feliratoztam az alaprajznak megfelelően.

    Amit meg szeretnék valósítani, nem fontossági/időbeli sorrendben:
    -Hangulatban szeretnék valami modernt, de nem ezt az izlésficamos modernt. Hanem letisztult, szép, egyszerű de elegáns stílust. Ezt most főleg a burkolatokra és a falakra értem mert ezekkel kezdeném. Néhol majd megpróbálok behozni egy kis Gamer-séget a lakásba de azt inkább dekorációkkal, 3D nyomtatásokkal, Infinity mirrorral, egyebekkel. Persze a gamerséget csak módjával, nem akarok gyerekszobát készíteni az egész lakásból.
    -Minden helyiségbe mennyezeti LED csíkokat körbe. Ez nem fő fényforrás, csak kiegészítő/hangulati elem lenne, később összekötni valami okosotthon aggyal, Raspberry Pi-vel mondjuk.
    -Egy ajtót betenni ahol most épp nincs: A két kisszoba közé ahol a folyosóról az "étkező"-be érünk.
    -Idővel okosítani, okosotthont varázsolni a lakásból.

    A jelenlegi állapotok:
    -A fűtés még nem tudom milyen, de egy Ariston kondenzációs kazán van benn, remélem elég lesz télre, ha nem majd a gamer géppel meg 3D nyomtatóval ráfűtök.
    -Külső szigetelés nincs a társasházon.
    -A falak csúnyák, helyenként leütöttek, repedtek. Ahol fehér a fal ott mésszel van festve. Festővel már beszéltem, árajánlat folyamatban van: csiszolás, hálózás, festés Héra prémium diszperzittel. Ami kérdéses az a falak színe, erről majd később.
    -Hidegburkolat azaz csempe van a következő helyiségekben: Fürdőszoba, konyha, étkező, folyosó, gardrób, WC. A folyosón és az étkezőben ragasztott PCV burkolat van a csempéken. Feltéptem a PVC-t, hogy meglessük ma a burkolóval aki jött felmérni: csempék állapota fosch. Először a burkoló is azt mondta, hogy miért nem a csempére burkolunk. Felnyitottam a PVC-t, ráálltam, ropogott. Azt mondta érti miért akarom bontani.
    -A fürdő elég gatya, de az jelenlegi előtti albérletemben ettől is rosszabb volt... Nem lesz rá most dellám.
    -A WC szo-szo, de szerintem belefér az első körös felújításba.

    Első körös felújítás (terv):
    -Bontás a következő helyiségekben (én csinálom): Folyosó, gardrób, étkező, konyha. (WC-t nem tudom el tudom-e bontani, vizessel még nem beszéltem.) Sittet elszállítom, már tudom hová kell és 300 kg-ig ingyenes mivel helyi vagyok (van ide szóló lakcímkártyám, ez kell a leadáshoz).
    -Hidegburkolás a floorplannerben szürkével jelölt helyiségekben, azaz: folyosó, gardrób, étkező, konyha. Ezekbe a helyiségekbe én valami szürke-világosszürke, márványkő mintásat gondoltam. Láttam párat és tetszenek, de nem tudom túl giccses lesz-e. Pl ez tetszik, csak a mérete nem jó, mert a burkoló szerint is jobb lenne 30x60-as. PEI értékre próbálok figyelni és 4-est venni.
    -WC felújítás: Padló burkolás (nem tudom milyenre, ha tudtok adjatok tippet!), WC cseréje bidére (erre is jöhet tipp). Jelenleg nincs kézmosó a WC-ben, de szeretnék egy kisebb szanitert betenni, biztos tudjátok van ilyen mini amiket a WC-kbe szoktak betenni. A WC-ben nincs melegvíz, csak a hidegnek van leállása. Ezért azt a tippet kaptam az eddigi szakiktól, hogy tegyek be egy kis ~60 literes bojlert. Jó volna valami olyat találni ami a WC-vel szemben állva jobb oldalon is elférne. A WC-vel szemben állva a bal oldalra szeretném a szanitert meg valami magasabb tárolót, amibe a tisztítószereket elsuvaszthatnám.
    -Falak javítása, festése az egész lakásban.
    -Mennyezeti stukkó, amibe majd mehet alu profil, amibe bele a ledek. Ezt még nem tudom hogy oldjam meg, hogy a festők bele tudják-e tervezni az alu profilt és csak úgy megcsinálják nekem a stukkót vagy sem erről még nem esett szó.
    --Első körös, de ezt már én magam csinálnám a fentiek után: 10mm vastag sötét tölgy laminált padlót tennék a szőnyegekre a következő helyiségekben: Nappali, nagyobbik kisszoba, kissebbik kisszoba. Néztem pár videót róla, a Bauhaus-os kifejezetten hasznosnak tűnik.
    -Nyilászáró szigetelések ellenőrzése, szükség esetén csere. Nincs szúnyogháló sehol, én pedig szeretnék kb mindenhová. Ráadásul mobilt ha lehet, nyilászáróssal még nem beszéltem.

    Második körös felújítás (terv):
    Teljes fürdőszoba felújítás, kivéve a kazán (a kazán a fürdőben van). Csempék bontása a padlóról, falról, kád ki.
    -Hidegburkolás: padló + fali csempe a mennyezetig. (Marhára nem tudom még milyen fürdőszobacsempéket válasszak).
    -Kádcsere.
    -Szaniter, fürdőszoba bútor csere. Jó lenne valami LED-del körben megvilágított óriás tükör. De legalább is a mostanitól nagyobb. Ezt még nem igazán találtam ki. Az sem lenne rossz ha látnám magamat hátulról/oldalról de nem valami beteg módon, csak pl korábban volt bőrgyógyászati műtétem a tarkómon és nagy szenvedés volt kötést cserélni magamnak. Ez nem elsődleges szempont csak sokadlagos, nem tudom ilyesmit hogy lehet megoldani.

    Harmadik körös felújítás (terv):
    Konyha felújítása.
    Szeretnék egy mennyezetig érő konyhabútort, beépített minőségi gépekkel. Jelenleg vannak gépeim de nem beépítettek, ideiglenesen simán elvagyok.

    X. körös felújítás (terv):
    -Szeretnék légkondit a lakásba. Bár mire a felújítások végére érek, úgyis elfogy a pénzem és tél lesz! :DD Ezért ezt félre tudom tenni, majd lesz amikor lesz, viszont igény az van rá, mert a gép nagyon fűt.
    -A teraszról nem írtam mert azzal talán nem is kell csinálni semmit. Kiteszek egy reggeliző asztalt és madárcsiripelés közben megreggelizek majd. Van itt valami béna ruhaszárító (két csavar a szemközti falban, burkolatban, ami össze van kötve egy madzaggal). Csúnya, de hasznos. Ráérek majd kitalálni valami szebbet.
    -Egyéb bútorok vásárlása. Pl vendégággyá alakítható sarokkanapé a nappaliba. További polcok, szekrények, tárolórekeszek, ruhásszekrények vásárlása.

    Big Picture: azaz terveim a helyiségekkel (hiányos!):
    -A kissebbik kisszobából egy "hálókabint" csinálnék. Egy franciaágyat be, mellé egy kis éjjeli szekrényt, falra TV konzollal és 'jóccakát. Más nem tudom befér-e. (lásd floorplanner alaprajz) Jelenleg szőnyeg van. Ráburkolnék laminált padlót.
    -A nagyobbik kisszobából barkácsszobát csinálnék: Kreatív hobbijaim, barkács hajlamaim itt élném ki: kisebb mikro-elektronikai munkák (laptop javítás, mikrokapcsolók cseréje, forrasztás, stb), 3D nyomtatás amit azért emelek ki, mert itt zümmöghetne a nyomtató éjjel-nappal mivel van, hogy egy nyomtatás akár 20 vagy több órán át tart. Terveznék még festeni nyomtatott 3D modelleket airbrush-al, de azt még venni kell persze a felújítás után.
    -A nappali lenne a fő életterem. Itthonról dolgozok home office-ban, ez lesz a munkahelyem is. Itt középen nagy üres teret szeretnék hagyni a VR-ozáshoz. A falakhoz majd kitalálom hol legyenek polcok, asztalok ilyesmik.
    -A konyha: lásd harmadik körös felújítás. Egyelőre csak a padlót cserélném.
    -Fürdő: Semmi extra. Szeretném, hogy szép legyen. Második körös felújítás
    -WC: Ahogy írtam, WC csere bidére, kellene egy melegvizes bojler, egy kis kézmosó plusz valami tisztítószer tároló.
    -A "gardrób"-ból még nem tudom mi legyen.
    -Az "étkező"-ből nem tudom mi legyen.
    -A folyosón még nem döntöttem el, hogy legyen-e ilyen előszoba fal, cipőtároló. Lehetne erre is használni a gardróbot akár. Ideiglenesen biztosan, véglegesen nem tudom eldönteni még.

    Színek még egyszer:
    Valamiért ez okoz a legnagyobb gondot, hogy a teljes lakás színeit megtervezzem... Szóval még egyszer:
    Padló:
    Szürkés/világosszürkés kő, márvány stb mintás burkolatot terveznék a folyosó, étkező, gardrób, étkező, konyha helyiségekbe.
    Fehér köves/márvány mintás hidegburkolatot terveznék a WC-be, fürdőbe.
    Sötét tölgy laminált padlókat a haló/lakó/munka szobákba.
    A falak... Fantáziahiány miatt fehér maradt számomra minden. Valahogy nem merek mást választani. Lehetne mondjuk a háló valami világos barack színű. Nem tudom...

    Kérdések, illetve problémák/amit nem tudok kitalálni:
    -Falszíneket tudtok ajánlani sötét tölgy laminált padlóhoz? Milyen legyen a hálókabin színe? Sokat vagyok fenn este is, az sem rossz ha éjszakai hangulatvilágítás mellett is jól néz ki a fal.
    -Egyelőre úgy állok, hogy a folyosó, gardrób, étkező, konyha mind hidegburkolatos és mivel ez összesen 20 nm, lehet hogy ugyanazt az 1 féle csempét tenném ezekbe a helyiségekbe. Erről mit gondoltok?
    -Nem tudom eldönteni, hogy fényes, vagy matt hidegburkolatot válasszak. Mivel a szobákba mindenképp laminált padlót tervezek (ahogy írtam valami sötét tölgy tetszene), ezért nem akarok hidegburkolatból is famintásat. Inkább valami kő mintásat. A márványszerű minta vonzana. De nem tudom az "sok"-e látszatra, ha azt tennék a felsorolt helyiségek mindegyikébe.
    -2. emeleti a lakásom. Van fölöttem egy 3. emelet is (lakott). Viszont a nappaliban így is látszik egy kis ferde tető ív, a terasz mellett. Megkopogtattam ezt a ferde tetőt, mintha üreges lenne, olyan a hangja. Létezik, hogy nincs benne szigetelés? Lehet ezzel kezdeni valamit?
    -A nappaliban lévő ferde falon lévő "tetőtéri ablak" vagy minek nevezzem kvrv@ ronda. Ehhez szerintem hívok valami nyílászárósat de nem értem miért nem tettek ide normális műanyag ablakot mikor az egész lakásban az van. Itt valamiért fa tok van, belül pedig még egy törött plexi is van. A radiátor fölött pedig egy ilyen hőtükör, gondolom sok hő ment ott el az ablak alatt.
    -Mit kezdjek a harmonika ajtókkal? Cseréljem normál beltéri ajtókra? Igaz azért jók a harmonikák mert helytakarékosak. Viszont gusztustalanul néznek ki. Pláne a dupla harmonika a nappali-étkező között... Na azzal mit kezdjek?
    -Mi legyen a Gardróbból? Készítsek oda egy vagy több mély szekrényt, mivel tároló amúgy sincs a társasházban? (van, de csak 1 darab nagyon pici, seprűket, lapátot ilyesmit tárolnak ott és az az egy jut a 3 szint minden lakójára, mindig nyitva van, nem tárol benne senki semmit ezért.) Vagy készítsek belőle valamiféle öltözőt? Nincs nőm és én sem vagyok páva, de még azt nem találtam ki hogy hol lehetne egy jó egész alakos tükröt-ruhásszekrényt betenni. Lomjaim viszont szoktak lenni. (PC építés, barkácsolgatás ilyesmi.)
    -Ha nem a gardróbba tegyek ruhákat, ruhásszekrényt hová tervezzek? Az "étkezőbe" tegyek egy beépített szekrényt? Vagy kettőt, a két oldalára?
    -Mit kezdjek az "étkező"-vel? Korábban be volt oda téve egy nagy asztal, 6 székkel. Nekem szükségem sincs rá, sok helyet is foglal és csak kerülgetném. Arra gondoltam az egyik oldalra teszek valami szekrényt. De akkor mi legyen a másik oldallal, amin a fürdőszoba bejárata is van? Ha meg teljesen beépítem attól tartok kevés fény jön be a nappali felől.
    -Tudtok ajánlani bidét, bojlert, kis kézkmosót a WC-be?
    -Nézegetem ezeket a hidromasszázs kádakat. Jók ezek? Vagy csak a gond van a takarításukkal?
    -Említettem, hogy a nagyobbik kisszoba "barkácsszoba" lenne. Laminált padló tuti jó választás ide? Bár keveset forrasztok, tartok tőle, hogy lecseppenhet forrasztóón, kilöttyenhet festék, ilyesmi. Persze vigyázok hobbizás közben is. Vinyl jobb lenne? Na meg aztán az csak egy állapot, hogy most erre tervezem, a barkácsolás miatt nem akarok nagyon szélsőséges padlót, pl csempét rakni ide, mert az, hogy ez most egy hobbi szoba, attól ez bármikor változhat. Tudom is én kiadom lakószobának mondjuk...
    -Villanyász még nem járt nálam. Lehet, hogy ez hiba. Villamossági szempontból mit lenne érdemes megnéznem?

    UI.: Bocsi a hosszú posztért, de gondolom nem én vagyok az első... Egyébként tuti így is kimaradt pár dolog... :DDD Igazából már az is segített picit, hogy kiírtam magamból és én is átolvasom/átgondolom a dolgokat, mi maradhatott ki, mit szeretnék még csinálni.

    A floorplannerezés tervezés még folyamatban van de attól tartok a falszínezés ott sem fog segíteni mert élőben, nagy felületen tök más, mint monitoron...

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Reggie0 #127753 üzenetére

    Valóban, bocsi! :D A ferde tetőből gondoltam egyértelmű, hogy tégla. Egy 1998-as építésű, zárt udvaros, 3 emeletes társasházban ez egy 2. emeleti lakás. A falak úgy tudom téglából vannak, de ez jó kérdés. :D Az alap beton. Nem fúrtam még bele a falba, de az előző tulaj is alig tudta a műszaki adatokat, nem nagyon emlékezett rá.
    Nem tudom milyen adatokra lenne még szükség, kérdezzetek, hátha én sem tudom. :P

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #127758 üzenetére

    Estére utolérem magam és megteszem! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #127770 üzenetére

    Uhh áhh nem szeretnék az lenni. :)) Így is többet foglalkozok vele, mint akartam. Legszívesebben persze azt csinálnám, hogy lakberendező, azt jól megkritizálnám, 10-edjére is csináltatnék vele egy tervet, mert kritizálni azt jól tudok! :DDD Csak hát én nem vagyok gázszerelő...
    Egyébként még eszembe jutott pár dolog még visszamegyek ma este méricskélni.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz A Zéé #127756 üzenetére

    A WC-re hivatkoztam mint helyiség és mint tárgy is, próbáltam úgy írni, hogy ez megkülönböztethető legyen, nem biztos, hogy sikerült.
    A WC-t ilyen WC+bidé kombinált cuccra cserélném. Mint pl ez. Nem konkrétan ez tetszik, csak egy találat a netről.
    Lehet úgy kellett volna kezdenem, hogy a WC+bidé kombinált WC az egyáltalán használható-e? Szerintem nincs hely a kettőnek külön-külön csak egyben, kombinált módban. Vagy legfeljebb úgy lenne hogy egymásra merőlegesen lennének, de az úgy furán nézne ki meg nem is tudom bepasszolna-e. Burkolva van a fal, nem tudom elfér-e ott, vízcsövet el lehet-e oda hozni vagy hogy legyen.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Na találtam egy komolyabb kombinált WC+bidét. Valami ilyesmire gondoltam. De biztos vannak még érdekesek csak körül kell néznem.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #127775 üzenetére

    Nem fix, az motoros. Alaphelyzetben bent van a bidében, használatkor elkezdi tisztítani magát, kijön a bidéből, mos, aztán mikor visszamegy megint tisztítja magát. Most néztem róla én is videót, ilyesmi módon működik.
    Igényem egyébként azért is lenne rá, mert programozok, egész nap a gép előtt ülök... De sokszor meló után is a gép előtt vagyok sokat. Nem akarom részletezni mert nem túl férfias téma, de maradjunk annyiban, hogy higiéniailag én nagy szükségét érzem a nedves tisztálkodásnak amit jelenleg nedves törlőkendőkkel (pl Zewa is gyárt ilyet) oldok meg.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Ilyen tiktok videó jött szembe. Fingom sincs milyen cső ez, de jó ötlet! :D

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Ajtókeret felújítására jó módszer a fóliázás? Vagy mit javasolnátok?

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok!
    A fürdőszobát bontjuk és egy Ariston kondenzációs kazán van a falon. Ezt le kell szerelni ahhoz hogy le tudjuk bontani a csempét és hogy a burkoló hozzáférjen mögötte is. Felhívtam egy szerelőt, 50.000 a le-fel szerelése. Ez létezik? Igaz nem vagyok otthon a témában de én ezt nagyon drágállom.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #128215 üzenetére

    Rendben, köszönöm! :R
    Igazából itt van az utcában, cirka 100-150 méterre az ingatlantól... :D Persze az igaz, hogy biztos ők is cikáznak egész nap a városban ezért nem biztos, hogy a szervizből indul a szerelő, de akkor sem a szomszéd településről kell jönnie.
    Mondjuk az a jó, hogy egy órán belül már tud is jönni.
    Azt külön jó, hogy mondod, hogy a sárga csőből majd újat kell raknia. Van még valami amire érdemes odafigyelni így szereléskor?

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz pjen #128218 üzenetére

    Köszönöm! :R Már mindegy egyébként, közben jöttek is, levették meg még egy radiátort is levetettem velük. De jó is hogy jöttek mert vizes munkákban is tudnak majd segíteni.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Tudnátok ajánlani olyan helyet ahol beltéri tolóajtókat, csuklóajtókat lehet vásárolni jó áron? Eddig a Jola-t néztem itt Debrecenben, 126 ezertől indulnak a csuklóajtók 90x200-as szabványméretben, 201 ezertől az egyedi méret... Néztem egy másik oldalt ahol azt írták, hogy bruttó 600.000-től indulnak az ajtó árak, ezt meg sem jegyeztem érthető okok miatt... Az Open doors-szal volt régebben negatív tapasztalatom ezért ott szét sem néztem most.

    A jola-val viszont az a bajom, hogy nincs dupla ajtójuk. Van egy 143 cm széles boltív is, oda szeretnék tolóajtót tenni.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #128240 üzenetére

    Csuklóajtó:
    [Kép]

    A 143 cm nyílásra tolóajtót, abból is olyat ami csak 1 oldalra tolódik (a nyílás 40 cm-re van a faltól). És az mindegy, hogy egy nagy tábla az egész vagy 2 ajtó ami egymásra tolódik-csukódik. Mondjuk a 2 ajtó jobbnak hangzik, csak olyat kellene találni ami egymásra csukódik.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz szotyika77 #128254 üzenetére

    Itt még nem jártam, köszönöm a tippet! :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Kádakból esetleg tudtok valami jó ár/érték arányút ajánlani? Vagy hogy milyen anyagból érdemes venni? Akryl vagy "öntött márvány" bár ez utóbbiból nem találtam túl sokat, csak olvastam valahol, hogy ennek nagyobb az anyagvastagsága, jobban tartja a meleget. De "öntött márvány" néven nem sok kádat találok, van ennek valami más neve is?

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #128261 üzenetére

    Köszönöm a tippet, Salierinek is!
    Igen énis főként zuhanyozni fogok. Miért, az akrilban nem lehet?
    Amúgy milyen szempontot érdemes figyelembe venni kádválasztásnál? Látom, hogy űrtartalomban is nagy a szórás, van, hogy egy 170x70-es kád 215 literes, míg a másik 170x70-es meg 110 literes.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dyingsoul #128263 üzenetére

    180x70 es méretben is keresnék, mert beférne de úgy látom ez egyedi méret lenne, 170x70 a szabvány. 70-nél szélesebbet nem vehetek, mert mellette a radiátor, azt meg nem akarom átrakatni.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Mindegy

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz macilaci78 #128266 üzenetére

    Igen, most pont ez a helyzet:
    [kép]

    De ahogy keresek egyelőre nem találok 180x70-es kádat

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Van valami bevált módszer a társasházak számára felső szomszédtól jövő zajok csökkentésére?
    3 emeletesben a 2. emeleten van a lakásom, fölöttem van egy lakás ahol van kutya, gyerek meg még nincs, de lesz. Egyelőre nem tudom milyen hangosak mert még a felújítás közben vagyok, nem laktam itt. De a panelben azt utáltam, hogy fentről mindent hallottam, ez most tégla építésű társasház. Nem tudom mekkora lehet a tégla és a panel közötti különbség a felső szomszédból átjövő zajok terén.
    Foglalkozzak-e egyáltalán ezzel? Vagy mit lehet csinálni zajszigetelés címszó alatt?

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Met #128285 üzenetére

    és #128290 macilaci78: Köszönöm, akkor marad így és nem is agyalok rajta! :)

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Adott egy ~230 cm hosszú fal. Van rajta konnektor meg villanykapcsoló is. Ide szeretnék később egy ruhásszekrényt, ami belülről megvilágított lenne. A konnektorral, villanykapcsolókkal ebben az esetben mit kell kezdeni? Tehát az "áram" ott van, azt szeretném felhasználni a szekrény világításához, viszont úgy nem fér el, hogy ha egy adaptert bedugok a konnektorba, mert akkor a szekrény tulságosan ki fog állni a faltól.
    Hogy lehet/kell ezt okosan megoldani?

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Köszönöm a tanácsokat! :R
    A szekrény világítást majd úgy szeretném megoldani, hogy akkor kapcsoljon fel, mikor kinyitom (mint a hűtő). Másnál már láttam ilyet, csak a vezetékezést nem tudtam akkor megnézni és az emlék is fakó mert nem mostanában volt.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz arcsin #128321 üzenetére

    Köszi, oda a GVH intézett nekem kupont! :DDD

    #128329 macilaci78: Nem, a kapcsoló a helyiségben lévő villanyt kapcsolja, a konnektorhoz nincs köze. Igen, az áthelyezést meg kell oldani, plusz a kaputelefon is épp ott van, sajnos útban.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    A következő helyiségekbe:
    -"Hallway" (előtér)
    -"Storage" (Beépített tároló lesz)
    -"Dining" (egy tágas folyosó lesz, két oldalán 1-1 tükrös szekrénnyel, szóval nem étkező)
    -"Kitchen" (konyha)
    keresek hidegburkolatot.

    Jelenleg két versenyző van játékban, mint A és B opció:

    A) A szürkével raknám le mind a 4 helyiséget. (A fehér menne a fürdőszobába, WC-be.)
    60x60-as lapok
    Gyártó, név, paraméterek, ár, további képek...

    B) Ezzel a kombóval úgy csinálnám, hogy a sötéttel ([fekete1] - [fekete 2]) raknám le a konyha kivételével a 3 másik helyiséget (azaz hallway, storage, dining), a világossal (szürke) pedig a konyhát.
    A feketének az értékelései között van kép a lerakottról, egész jól néz ki az is. Ebben a feketében az tetszik, hogy nem az a negro fekete, inkább sötétszürkének tűnik.
    Marble Messina kőporcelán padlólap fekete fényes 30 cm x 60 cm
    Marble Messina kőporcelán padlólap szürke fényes 30 cm x 60 cm

    Szerintetek A vagy B verzió a szebb/jobb?

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dyingsoul #128343 üzenetére

    Felhívtam az OBI-t, a B verzió megvalósíthatatlan, mert nincs készlet és nem is rendelhető, így marad az A).

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    WC (felső tartályos, a cső félig a falban fut) bontáskor van valami amire különösen figyelni kell? [képek]
    (Néztem róla videót, de csak gyorsítottat találtam és a neten keresve sem találtam semmi különöset.)
    Úgy szeretném kibontani, hogy még azért vissza tudjam helyezni miután az alatta lévő csempét és az azalatti misungot feltöröm, eltakarítom. Hogy majd a burkoló vagy egyéb munkások jönnek azért el tudjanak menni WC-re. Egyébként azt hiszem cserélem majd a WC csészét is.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    A szellőzőket érdemes lecserélni? Ha igen mire? Túl nagy gond nincs velük csak kicsit régies a beütésük. [képek]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Azt hiszem végeztem a bontással: kiszedtem két ajtókeretet, oda keretestől új ajtót tervezek (csukló ajtó de van több neve is).
    Előszoba, gardrób, étkező, konyha, fürdőszoba hidegburkolatok leszedve, misung volt alatta az is feljött.
    Kiszedtem a kádat is, WC-t is.
    Logikusan mi következik ilyenkor?
    Szeretnék majd 1-2 villanykapcsolót áttenni ezért én a villanyszerelőre gondoltam, neki nem tudom kell-e majd vésni.
    Tervben van még klíma is, de nem tudom belőni a helyét plusz az murva drága, azért akarnám a végére hagyni, csak nem tudom hagyhatom-e a végére vagy az is olyan amit még a burkolás előtt lenne célszerű? Vagy csak a festés előtt?

    Marha sok kérdésem lenne de nem akarom egyszerre bezúdítani ide mint legutóbb, inkább apránként megírogatom majd.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Ton-ton #128450 üzenetére

    25A-es a kismegszakító a szekrényben, szerintem annak azért el kellene bírnia a háztartás mellett a klímát.
    Szerencsére réz vezetékek vannak a falban mindenütt ezért teljes vezetékcserét nem tervezek, ténylag csak 1-2 dolog van amit arrébb kell tenni.
    Ez jó tipp amit mondasz, hogy a klíma eszközt magát azt ráér klésőbb is betenni. bár gondolom így 2x számolnak majd fel kiszállási díjat de ez van.

    Plusz amit még nem találtam ki, hogy ha én mennyezeti led-et szeretnék körbe minden herlyiségben. Na hogy annak hogy van az áramellátása azt nem tudom. Minden helyiség külön kapjon áramot? De azt szeretném ha mindet lehetne szinkronizálni és akár egyenként lekapcsolni is. Na asszem beszélnem kell valami villanyszerelővel. :D

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák