Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #96056 üzenetére

    Foglalat nagy menetéhez régen belülről ferdén neki csavartak egy kis csavart azért, hogy az égő kicsavarásakor a foglalat ne csavarodjon le a csőről.

    Vezeték kihúzása: dugj be a vezeték mellé egy acél biztosító tűt, azzal felszabadíthatod a réz vezetéket a csatlakozó karmából. Az acélba meg csak nem fog bleharapni.

    mezis

  • justmemory

    senior tag

    válasz Dyingsoul #103209 üzenetére

    Szia,

    nekünk is műanyag bejárati van, kétszárnyú (plusz még egy ajtónyi fix ablakos rész). Simán két része van osztva, így bőven jön be fény. Nem a neten néztük, hanem egy ablakos céget hívtam ki, ők csináltak meg az alapján, amit megbeszéltünk (nem Pesten vagy környéken lakom...). Szerintem színre is tudnak az ilyen cégek megoldást, anyámnál anno barna ablak lett berakva, most javítani kellett és simán tudták fóliázni...

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • szaszyka

    senior tag

    válasz Dyingsoul #103209 üzenetére

    A Gealan S9000 profilnak elvileg van valami akrilos, színes bevonata extraként, legalábbis 3-4 éve még volt.

    Lenovo Thinkpad X220 :D

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz Dyingsoul #103209 üzenetére

    Minőségi biztonsági ajtó ebben a méretben alaphangon 300k-ról indul. Műanyag ajtó az meg, végülis jó valamire. A hideget kint tartja.

    [ Szerkesztve ]

  • Ispy

    veterán

    válasz Dyingsoul #103209 üzenetére

    Vannak a biztonsági ajtók és minden más, de a biztonsági az acél és 100kg.

    Nekünk a műanyag fehér ablak egy oldalának a fóliázása +40% felárral ment, ha anyagában színezett, akkor még drágább, el kell menni egy ajtós céghez, mi is helyben választottuk ki a színt.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dyingsoul #104159 üzenetére

    Erre valaki?

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Dyingsoul #117778 üzenetére

    Betongerendát (tehertátadó elemet) megfúrni szabad?
    Ja bocsi, fagerenda, nem beton...

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dyingsoul #117778 üzenetére

    Erre valaki?

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • pjen

    félisten

    válasz Dyingsoul #117841 üzenetére

    Ha a fa van felül azt fúrhatod sima vas fúróval.Mikor eléred a betont szárat cserélsz.
    Én egy Bosch universalt vettem eddig jó sima fúrónak.

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Dyingsoul #117857 üzenetére

    Ezek se értenek hozzá. Te rosszul járnál, felteszem azon mesterkednél folyamatosan, hogyan legyél jobb. Ezeket nem érdekli, pénzt ide, csá.

    Nálam az ablakosok mutatványoztak 4 éve, aztán figyeltem az ablakból mikor mennek el, már kasztottam is le az erkélyajtót. De tudnék még mesélni, autót inkább magamnak javítom, fényezni mondjuk nem tudok, az látszik is rajta, hogy nem én csinálom.

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • Because

    őstag

    válasz Dyingsoul #117857 üzenetére

    tothjozsi96

    Amúgy jah, hogy lehiggadtam mondtam anyámnak, hogy ennél ketten szebbet húztunk volna fel...
    Ment a panasz emailben fotókkal kíváncsi leszek mi lesz.

  • arcsin

    senior tag

    válasz Dyingsoul #125377 üzenetére

    1. Megkérdezed a közösképviselöt, vagy egy idösebb lakót.
    2. Sok lesz az. Miért akarnál gázt amikor van indulciós? Háztartásis topikban pont valaki nagyon akart gázt szintén, de minek.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #125377 üzenetére

    1 - teljesen mindegy. Ha most nincs gázfogyasztód, akkor a hatályos szabályzások értelmében lehet létesíteni szolgáltatást. Gázterv, mágnesszelep, elszívó, légbeömlő alap.
    2 - 5-6 éve mi egy átfolyós gázos vízmelegítőt cseréltünk le villanybojlerre. Ehhez hivatalosan le kellett venni a gázmérőt és a visszaszereléskor a szabályok betartása. Összességében kevesebb macera és olcsóbb volt az akkor 2 éves kombi gáztűzhelyet elajándékozni családon belül, új korpuszba új elektromos sütőt és indukciós főzőlapot venni, mint megfelelni a gázszolgáltatónak.
    De hogy értelme is legyen: tavaly gázterv az új lakásban 130k volt alanyi adómentes embernél. Ha a csonk jó helyen van, akkor egy flexibilis cső és bekötés kb 10-15k lehet. Elszívó igény szerint, cső métere 5k, falon két lyuk vágása falazattól függ, csövek eldobozolása ízlés dolga.
    3 - gépész, gáztervhez szaki, valaki, aki kivágja a falat két helyen, festő a helyreállításhoz.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Exodion

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #125388 üzenetére

    Az enyem nem titkos, tessek tampontnak:

    Aljzat:
    - aljzatkiegyenlito: 4zsak baumit nivello quattro (3800Ft/zsak)
    - Arbiton Secura Max Aquastop Smart 2csomag (3600Ft/csomag)
    - 10mm vastag MFP lap 3tabla (6800Ft/tabla)
    - Arteo XL Dakar Tolgy laminal padlo (6800Ft/m2)

    Falak:
    - Rigips Habito Hydro 16tabla (8600Ft/tabla) (falak)
    - Blue acustic 8tabla (3600Ft/tabla) (mennyezet)
    - Impreglant karton 4tabla (2800Ft/tabla) (mennyezet)
    - Profilok, fuggesztok, csavarok ossz 30eFt -ot fizettem, de meg mindig van csavarom kb mindenre eleg.
    - LVT burkolat (en utalom a csempet, az egesz lakasban sehol nem lesz csempe): 86eFt + ragaszto (Murexin LF300 16eFt)

    Vizszereles:
    - 5retegu cso (16mm), krimp csatlakozokkal szerelve, krimp fogo berlessel ~20eFt

    Villanyszereles (ezt mindig egy ceggel csinaltatom), de csak a konyha: 160eFt

    Felszereles
    - Konyhaszekreny egyedi, asztalossal csinaltatva 760eFt
    - Konyhagepek (minden AEG): indukcios fozolap, suto, moso/szarito, beepitett mikro (felso szekrenyes), fali dontott paraelszivo, beepitett kombi huto 1.2mFt
    - Csap+mosogato (Blanco) ~170eFt

    Tartott jo nagy megszakitasokkal tavaly marciustol, szeptember vegeig ahogy az idom engedte. Hat plusz a kajarendeles :)) .

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #125388 üzenetére

    A plombán van egy valamilyen kis logó és egy sorszám, akkor az hatósági. A levételéhez engedély kell, aki az engedélyt adja, tudja a feltételeit. Közös képviselőt kérdezd meg, esetleg egy fényképet küldj a plombáról.

    Egy gázos főzőlaphoz, vagy tűzhelyhez csak falon kívül viheted a csövet. A csövön a flexi cső csatlakozásához kell csap, más toldás nem lehet benne. A csapnak hozzáférhető helyen kell lennie. Mindezek következménye, hogy a konyhapult fölött lesz a konyhában egy gömbcsap és a pulton keresztül megy egy olyan szerelt cső, aminek a csatlakozója kb kétszer nagyobb a csőnél. Vagy a cső a szabadonálló tűzhely mellett megy le, mert ugye a főzőzóna síkja alatt a készülék hátulján van a bekötési pont. Egyszerűen ma ez már sehogy sem esztétikus.

    Ezzel szemben az elektromos vezetéket kis túlzással ott viszed, ahol jól esik, a csatlakozása lehet a falba vésett kötődobozban.

    Nem tudom, mekkora a konyhád és mit érint a konyhafelújítás, illetve mi lenne a kívánt végeredmény. Konyhabútornál az anyaghasználat befolyásolja az árat és a küllemet is. Például egy laminált forgácslapból készült konyha is lehet szép, de a színválaszték adottság és csak sík lapjai vannak. Egy festett MDF már lehet domború, de jellemzően egyszínű. A munkalap is lehet valamilyen dekoritlemezzel burkolt, vagy kő, esetleg fém. Kevés olyan asztalos van, aki mindenféle anyaghoz egyformán jól ért.
    Lehet kész elemeket venni pl IKEA-ból, ezesetben az igényeket kell a lehetőségekhez igazítani, de ez is lehet egy kényelmes, jól használható konyha.
    Ülj le, meditálj rajta. Mi hogy esik kézre, a mostani konyhában mi az, ami nem tetszik, amin változtatnál. Mennyire felel meg neked a konfekció, vagy kell a személyre szabott. Kis túlzással ugyanannyira tudja befolyásolni a mindennapjaidat, mint a cipőd.

    Exodion: Konyhaszekreny egyedi, asztalossal csinaltatva 760eFt - nem mindegy, hogy mekkora és melyik városban.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #125437 üzenetére

    Eclisse-nek van téglafalba futó, vakolható verziója is.
    A lényeg, hogy az ajtólapnak is el kell férnie nyitott állapotban a falban, tehát egy 90 centis ajtóhoz kb 180 cm széles falnyílást kell csinálni, hozzá áthidaló. Maga a szerkezet csak az ajtó súlyát hivatott megtartani, a felette lévő falat nem.
    Sokféle fazonú tolóajtóhoz gyárt az Eclisse vasalatot, érdemes megkérdezni a hazai importőrt. Segítőkész ember. :K

    Amire figyelj: az szerkezetnek szüksége van valamennyi helyre, vastagságra. Ha az ajtózseb felőli oldalra kapcsolót, konnektort is akarsz rakni, annak is kell valamennyi hely. Ez befolyásolja majd a falad vastagságát.
    A vakolható verziónál az ajtózseb teli lemez, amit kívülről fém hálóval borítottak be, hogy a vakolat megálljon rajta. Ez a háló túllóg oldalra és felfelé, így az épített falhoz lehet kötni és nem reped el az illesztésnél a vakolat.
    A tolóajtó súlyát a felső sín tartja. Ezt a sínt ki lehet venni a beépített szerkezetből és így lehet állítani a belső végállásokat.

    A honlapon többek között mindenhez is van rajz, azért kell felhívni az embert, hogy megmondja, melyik változatra van szükséged, esetleg a méretet is kiválaszthatjátok.

    Eagl3: nem. :N Attól, hogy nem tudsz róla, még létezhet egy problémára megoldás. :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • tyielow

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #127285 üzenetére

    Az okosotthonról legyen meg a konkrét elképzelésed már most. Mi a célod, mit szeretnél, az életvitel során hol és mi adjon extra komfortot. Találd meg az ehhez legmegfelelőbb rendszert, ismerd meg milyen elemekből áll, mik az igényeik. Ehhez mérten készítsd elő a csövezést, mélyített szerelvénydobozokat, lakáselosztót, miegymást. A későbbiek folyamán máris nem lesz gond beépíteni.
    Amúgy nemtom én is csak most cummantok a felújítással :D

    [ Szerkesztve ]

    YouTube: toty1ka

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #127285 üzenetére

    Írj össze mindent, de mindent, ami eszedbe jut, hogy mit szeretnél megcsinálni, vagy csináltatni. Ebből már pár rutinos fórumtárs már fogja tudni mondani, hogy mi a logikai sorrend. Például a padlóburkolatok előtt érdemes a padlófűtést kialakítani... :)
    Utána még lehet ötletelni, mi az, amit mindenképp meg kell csinálni, amikor annak ott a sora és mi az, amit lehet később, vagy lehet helyettesíteni olyan ideiglenes megoldással, amit nem fáj kidobni.

    Ha apránként lesz pénzed, akkor a munka is apránként fog haladni, főleg, ha csináltatsz dolgokat. A szakik nem szeretnek és nem is fognak kimenni egy-egy falat külön glettelgetni, mert ennyire telik. Esetemben a felújítás úgy tartott kb 8 hónapig, hogy sem anyagra (kivéve beltéri ajtók), sem pénzre nem kellett várni, de generálkivetelező híján én fogtam össze a munkát. Sógoromék emlékeim szerint 4 éve költöztek be az újonnan épített családi házba, a kerítésként szolgáló sövényt most ültették el, a kapunak való fogadóhoz is most ástak, még nem minden elektromos redőnyhöz telepítette a wifis vezérlőt, az első évben még csak aljzatkiegyenlítő volt a legtöbb helyiségben, a lépcsőt csak márciusban sikerült burkolni...
    Te tudod, mennyi időt tudsz rászánni.

    Ja igen, okosotthon: mindenhez is vezetéket. Szép dolog a "wireless", de áram is kell, nem csak jel. Az IoT eszközök sebezhetőségétől néha hangos a szaksajtó, kertben is lesz ez-az, ami árammal működik. Klímát is érdemes becsövezni, ha készüléket nem is teszel fel egyből. A kondenzvíz elvezetését is illik megoldani. Ha dekorvilágítást akarsz, a ledszalagokat kb minden sarokban be kell táplálni, a ledtáőegységnek jól szellőző hely kell, legyen minden komponens hozzáférhető helyen, mert semmi sem tart örökké.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Dyingsoul #127292 üzenetére

    Nyugodtan megoszthatod. Az ÉTDR rendszerben is bárki által elérhető adatok/metszetek/homlokzatok/látványtervek vannak, még cím és hrsz is szerepel rajtuk. Kivéve név.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #127292 üzenetére

    Alaprajz jöhet. Oldalborda is jó, ha van, csak legyen stabil. Egyik barátom járt úgy, hogy a frissen felújított közös lakásba beköltözés után 3 hónappal adta vissza a menyasszonya a gyűrűt.
    Nekem szerencsém volt, mire saját magamra szabható lakásba kerültem, az volt kb a 15. hely, ahol laktam, így egyfelől már ismertem az igényeimet, másrészt sok dologról volt véleményem, tapasztalatom, hogy a jó, vagy rossz.

    Például ezek a rejtett konnektorok helyet kérnek. Gyakorlatilag egy közönséges hosszabbító dugvillával a végén. Kell egy fali konnektor a bútor mögött, a bútorlap alatt még vagy 5 centi hely, a vezetéket elvezetni. Az energiaoszlop még rosszabb, fiókkal esélytelen. Kiáll a síkból besüllyeszteni nem minden anyagba lehet, korlatozott a színválaszték, így meg azért látszik.

    Alaprajz több példányban, berendezési vázlat több verzióban először papíron, majd ismerkedj meg valami rajzoló programmal. Legyenek meg a szabvány méretek, pl egy szekrény teljes mélysége kb 60 cm, ebből a belső használható mélység kb 55-57 cm.

    Mi a mostani lakásba már úgy kértük a konnektorokat, hogy például az éjjeliszekrények helye is fix volt, illetve megvan az az egy, ahonnan a porszívó mindenhová elér és nem is használjuk másra. Van 12 db UTP végpont, amik a kamrából indulnak, ide került a router. Van egy 6 portos töltő egy kis polc alján, itt van telefonok és egyéb kütyük helye. De ez a mi igényünk.

    Döntsd el, hogy a világos, vagy a sötét tónusok állnak közelebb hozzád. Ne ülj fel a divat vonatra és ne legyen minden szürke...

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dyingsoul #127292 üzenetére

    Kezdem volna magam összeszedni, de ma beszéltem a burkolóval meg az otthoni ősökkel (100km-ről osztják nekem az észt), még bele sem fogtam, már ki van a f@szom az egész felújítással... :W

    Na megpróbálom kicsit még összébb szedni magam, hátha...

    Pár infó:
    -Egyedül vagyok, mint a kisujjam. Ami azért jó, mert senki nem pofázik bele, hogy mit csinálok (a fentiek alapján én kértem ki az otthoniak véleményét, de megbántam mert már azon összekaptunk, hogy honnan rendeljem a csempét...). De azért rossz, mert senki nem mutat rá, ha valamit mégsem gondolok jól, illetve senki nem tud jobbat mondani attól, amit én kitalálok... pedig segítene a tervezésben ha valaki pozitív irányba tudna terelni, az én igényeim felé, mert hiába tudom az igényeim az oda vezető utat vagy az igényeket legjobban kielégítő megoldásokat nem biztos hogy ismerem.
    -Idővel mindent fel szeretnék újítani, de nincs pénz arra, hogy egyszerre (ez számomra nem is baj, csupán prioritizálni nem tudom jól a dolgokat...). Meg azért sincs rá pénz mert nem mindent a lehető legolcsóbban szeretnék megcsinálni/csináltatni hanem próbálnék valami stílust is belevinni, igényesen megoldani. Másképp mondva: Ha úgy megyek be egy üzletbe, hogy a termékeket nézem először és nem az árakat, az esetek 99%-ban a legdrágább termékek tetszenek meg. Aztán meglátom az árukat és továbbsétálok. Ez azért jó mert végül nem veszek semmit. :D
    -Szeretném az elejével, az alapoktól kezdeni. (Oké, az alattam lakók lakásait azért nem akarom felújíttatni... :DDD )
    -Nem a felújítandó lakásban lakom ezért nem hajt a tatár. Persze jó volna mielőbb beköltözni mert most is fizetek albérleti díjat, de kibírható.
    -Alap bútorzattal rendelkezem: Számítógépasztal, faja görgős szék, egy könyvespolc, egy egész jó 1 személyes fenyőágy. (ezeket most is használom az albérletben)
    -Alap gépekkel rendelkezem: mikró, mosógép, mosogatógép, hűtőszekrény-fagyasztó.

    Hivatkozások:
    -A helyiségekre a vásárláskor kapott alaprajz szerint fogok hivatkozni.
    -A Floorplanner-ben is megterveztem a helyiségeket, de ehhez saját méréseimet használtam, nem a fenti alaprajzot. A bútorokat még nem terveztem meg teljesen, az épp folyamatban van.
    -Ide feltöltöttem a beltéri képeket, amiket feliratoztam az alaprajznak megfelelően.

    Amit meg szeretnék valósítani, nem fontossági/időbeli sorrendben:
    -Hangulatban szeretnék valami modernt, de nem ezt az izlésficamos modernt. Hanem letisztult, szép, egyszerű de elegáns stílust. Ezt most főleg a burkolatokra és a falakra értem mert ezekkel kezdeném. Néhol majd megpróbálok behozni egy kis Gamer-séget a lakásba de azt inkább dekorációkkal, 3D nyomtatásokkal, Infinity mirrorral, egyebekkel. Persze a gamerséget csak módjával, nem akarok gyerekszobát készíteni az egész lakásból.
    -Minden helyiségbe mennyezeti LED csíkokat körbe. Ez nem fő fényforrás, csak kiegészítő/hangulati elem lenne, később összekötni valami okosotthon aggyal, Raspberry Pi-vel mondjuk.
    -Egy ajtót betenni ahol most épp nincs: A két kisszoba közé ahol a folyosóról az "étkező"-be érünk.
    -Idővel okosítani, okosotthont varázsolni a lakásból.

    A jelenlegi állapotok:
    -A fűtés még nem tudom milyen, de egy Ariston kondenzációs kazán van benn, remélem elég lesz télre, ha nem majd a gamer géppel meg 3D nyomtatóval ráfűtök.
    -Külső szigetelés nincs a társasházon.
    -A falak csúnyák, helyenként leütöttek, repedtek. Ahol fehér a fal ott mésszel van festve. Festővel már beszéltem, árajánlat folyamatban van: csiszolás, hálózás, festés Héra prémium diszperzittel. Ami kérdéses az a falak színe, erről majd később.
    -Hidegburkolat azaz csempe van a következő helyiségekben: Fürdőszoba, konyha, étkező, folyosó, gardrób, WC. A folyosón és az étkezőben ragasztott PCV burkolat van a csempéken. Feltéptem a PVC-t, hogy meglessük ma a burkolóval aki jött felmérni: csempék állapota fosch. Először a burkoló is azt mondta, hogy miért nem a csempére burkolunk. Felnyitottam a PVC-t, ráálltam, ropogott. Azt mondta érti miért akarom bontani.
    -A fürdő elég gatya, de az jelenlegi előtti albérletemben ettől is rosszabb volt... Nem lesz rá most dellám.
    -A WC szo-szo, de szerintem belefér az első körös felújításba.

    Első körös felújítás (terv):
    -Bontás a következő helyiségekben (én csinálom): Folyosó, gardrób, étkező, konyha. (WC-t nem tudom el tudom-e bontani, vizessel még nem beszéltem.) Sittet elszállítom, már tudom hová kell és 300 kg-ig ingyenes mivel helyi vagyok (van ide szóló lakcímkártyám, ez kell a leadáshoz).
    -Hidegburkolás a floorplannerben szürkével jelölt helyiségekben, azaz: folyosó, gardrób, étkező, konyha. Ezekbe a helyiségekbe én valami szürke-világosszürke, márványkő mintásat gondoltam. Láttam párat és tetszenek, de nem tudom túl giccses lesz-e. Pl ez tetszik, csak a mérete nem jó, mert a burkoló szerint is jobb lenne 30x60-as. PEI értékre próbálok figyelni és 4-est venni.
    -WC felújítás: Padló burkolás (nem tudom milyenre, ha tudtok adjatok tippet!), WC cseréje bidére (erre is jöhet tipp). Jelenleg nincs kézmosó a WC-ben, de szeretnék egy kisebb szanitert betenni, biztos tudjátok van ilyen mini amiket a WC-kbe szoktak betenni. A WC-ben nincs melegvíz, csak a hidegnek van leállása. Ezért azt a tippet kaptam az eddigi szakiktól, hogy tegyek be egy kis ~60 literes bojlert. Jó volna valami olyat találni ami a WC-vel szemben állva jobb oldalon is elférne. A WC-vel szemben állva a bal oldalra szeretném a szanitert meg valami magasabb tárolót, amibe a tisztítószereket elsuvaszthatnám.
    -Falak javítása, festése az egész lakásban.
    -Mennyezeti stukkó, amibe majd mehet alu profil, amibe bele a ledek. Ezt még nem tudom hogy oldjam meg, hogy a festők bele tudják-e tervezni az alu profilt és csak úgy megcsinálják nekem a stukkót vagy sem erről még nem esett szó.
    --Első körös, de ezt már én magam csinálnám a fentiek után: 10mm vastag sötét tölgy laminált padlót tennék a szőnyegekre a következő helyiségekben: Nappali, nagyobbik kisszoba, kissebbik kisszoba. Néztem pár videót róla, a Bauhaus-os kifejezetten hasznosnak tűnik.
    -Nyilászáró szigetelések ellenőrzése, szükség esetén csere. Nincs szúnyogháló sehol, én pedig szeretnék kb mindenhová. Ráadásul mobilt ha lehet, nyilászáróssal még nem beszéltem.

    Második körös felújítás (terv):
    Teljes fürdőszoba felújítás, kivéve a kazán (a kazán a fürdőben van). Csempék bontása a padlóról, falról, kád ki.
    -Hidegburkolás: padló + fali csempe a mennyezetig. (Marhára nem tudom még milyen fürdőszobacsempéket válasszak).
    -Kádcsere.
    -Szaniter, fürdőszoba bútor csere. Jó lenne valami LED-del körben megvilágított óriás tükör. De legalább is a mostanitól nagyobb. Ezt még nem igazán találtam ki. Az sem lenne rossz ha látnám magamat hátulról/oldalról de nem valami beteg módon, csak pl korábban volt bőrgyógyászati műtétem a tarkómon és nagy szenvedés volt kötést cserélni magamnak. Ez nem elsődleges szempont csak sokadlagos, nem tudom ilyesmit hogy lehet megoldani.

    Harmadik körös felújítás (terv):
    Konyha felújítása.
    Szeretnék egy mennyezetig érő konyhabútort, beépített minőségi gépekkel. Jelenleg vannak gépeim de nem beépítettek, ideiglenesen simán elvagyok.

    X. körös felújítás (terv):
    -Szeretnék légkondit a lakásba. Bár mire a felújítások végére érek, úgyis elfogy a pénzem és tél lesz! :DD Ezért ezt félre tudom tenni, majd lesz amikor lesz, viszont igény az van rá, mert a gép nagyon fűt.
    -A teraszról nem írtam mert azzal talán nem is kell csinálni semmit. Kiteszek egy reggeliző asztalt és madárcsiripelés közben megreggelizek majd. Van itt valami béna ruhaszárító (két csavar a szemközti falban, burkolatban, ami össze van kötve egy madzaggal). Csúnya, de hasznos. Ráérek majd kitalálni valami szebbet.
    -Egyéb bútorok vásárlása. Pl vendégággyá alakítható sarokkanapé a nappaliba. További polcok, szekrények, tárolórekeszek, ruhásszekrények vásárlása.

    Big Picture: azaz terveim a helyiségekkel (hiányos!):
    -A kissebbik kisszobából egy "hálókabint" csinálnék. Egy franciaágyat be, mellé egy kis éjjeli szekrényt, falra TV konzollal és 'jóccakát. Más nem tudom befér-e. (lásd floorplanner alaprajz) Jelenleg szőnyeg van. Ráburkolnék laminált padlót.
    -A nagyobbik kisszobából barkácsszobát csinálnék: Kreatív hobbijaim, barkács hajlamaim itt élném ki: kisebb mikro-elektronikai munkák (laptop javítás, mikrokapcsolók cseréje, forrasztás, stb), 3D nyomtatás amit azért emelek ki, mert itt zümmöghetne a nyomtató éjjel-nappal mivel van, hogy egy nyomtatás akár 20 vagy több órán át tart. Terveznék még festeni nyomtatott 3D modelleket airbrush-al, de azt még venni kell persze a felújítás után.
    -A nappali lenne a fő életterem. Itthonról dolgozok home office-ban, ez lesz a munkahelyem is. Itt középen nagy üres teret szeretnék hagyni a VR-ozáshoz. A falakhoz majd kitalálom hol legyenek polcok, asztalok ilyesmik.
    -A konyha: lásd harmadik körös felújítás. Egyelőre csak a padlót cserélném.
    -Fürdő: Semmi extra. Szeretném, hogy szép legyen. Második körös felújítás
    -WC: Ahogy írtam, WC csere bidére, kellene egy melegvizes bojler, egy kis kézmosó plusz valami tisztítószer tároló.
    -A "gardrób"-ból még nem tudom mi legyen.
    -Az "étkező"-ből nem tudom mi legyen.
    -A folyosón még nem döntöttem el, hogy legyen-e ilyen előszoba fal, cipőtároló. Lehetne erre is használni a gardróbot akár. Ideiglenesen biztosan, véglegesen nem tudom eldönteni még.

    Színek még egyszer:
    Valamiért ez okoz a legnagyobb gondot, hogy a teljes lakás színeit megtervezzem... Szóval még egyszer:
    Padló:
    Szürkés/világosszürkés kő, márvány stb mintás burkolatot terveznék a folyosó, étkező, gardrób, étkező, konyha helyiségekbe.
    Fehér köves/márvány mintás hidegburkolatot terveznék a WC-be, fürdőbe.
    Sötét tölgy laminált padlókat a haló/lakó/munka szobákba.
    A falak... Fantáziahiány miatt fehér maradt számomra minden. Valahogy nem merek mást választani. Lehetne mondjuk a háló valami világos barack színű. Nem tudom...

    Kérdések, illetve problémák/amit nem tudok kitalálni:
    -Falszíneket tudtok ajánlani sötét tölgy laminált padlóhoz? Milyen legyen a hálókabin színe? Sokat vagyok fenn este is, az sem rossz ha éjszakai hangulatvilágítás mellett is jól néz ki a fal.
    -Egyelőre úgy állok, hogy a folyosó, gardrób, étkező, konyha mind hidegburkolatos és mivel ez összesen 20 nm, lehet hogy ugyanazt az 1 féle csempét tenném ezekbe a helyiségekbe. Erről mit gondoltok?
    -Nem tudom eldönteni, hogy fényes, vagy matt hidegburkolatot válasszak. Mivel a szobákba mindenképp laminált padlót tervezek (ahogy írtam valami sötét tölgy tetszene), ezért nem akarok hidegburkolatból is famintásat. Inkább valami kő mintásat. A márványszerű minta vonzana. De nem tudom az "sok"-e látszatra, ha azt tennék a felsorolt helyiségek mindegyikébe.
    -2. emeleti a lakásom. Van fölöttem egy 3. emelet is (lakott). Viszont a nappaliban így is látszik egy kis ferde tető ív, a terasz mellett. Megkopogtattam ezt a ferde tetőt, mintha üreges lenne, olyan a hangja. Létezik, hogy nincs benne szigetelés? Lehet ezzel kezdeni valamit?
    -A nappaliban lévő ferde falon lévő "tetőtéri ablak" vagy minek nevezzem kvrv@ ronda. Ehhez szerintem hívok valami nyílászárósat de nem értem miért nem tettek ide normális műanyag ablakot mikor az egész lakásban az van. Itt valamiért fa tok van, belül pedig még egy törött plexi is van. A radiátor fölött pedig egy ilyen hőtükör, gondolom sok hő ment ott el az ablak alatt.
    -Mit kezdjek a harmonika ajtókkal? Cseréljem normál beltéri ajtókra? Igaz azért jók a harmonikák mert helytakarékosak. Viszont gusztustalanul néznek ki. Pláne a dupla harmonika a nappali-étkező között... Na azzal mit kezdjek?
    -Mi legyen a Gardróbból? Készítsek oda egy vagy több mély szekrényt, mivel tároló amúgy sincs a társasházban? (van, de csak 1 darab nagyon pici, seprűket, lapátot ilyesmit tárolnak ott és az az egy jut a 3 szint minden lakójára, mindig nyitva van, nem tárol benne senki semmit ezért.) Vagy készítsek belőle valamiféle öltözőt? Nincs nőm és én sem vagyok páva, de még azt nem találtam ki hogy hol lehetne egy jó egész alakos tükröt-ruhásszekrényt betenni. Lomjaim viszont szoktak lenni. (PC építés, barkácsolgatás ilyesmi.)
    -Ha nem a gardróbba tegyek ruhákat, ruhásszekrényt hová tervezzek? Az "étkezőbe" tegyek egy beépített szekrényt? Vagy kettőt, a két oldalára?
    -Mit kezdjek az "étkező"-vel? Korábban be volt oda téve egy nagy asztal, 6 székkel. Nekem szükségem sincs rá, sok helyet is foglal és csak kerülgetném. Arra gondoltam az egyik oldalra teszek valami szekrényt. De akkor mi legyen a másik oldallal, amin a fürdőszoba bejárata is van? Ha meg teljesen beépítem attól tartok kevés fény jön be a nappali felől.
    -Tudtok ajánlani bidét, bojlert, kis kézkmosót a WC-be?
    -Nézegetem ezeket a hidromasszázs kádakat. Jók ezek? Vagy csak a gond van a takarításukkal?
    -Említettem, hogy a nagyobbik kisszoba "barkácsszoba" lenne. Laminált padló tuti jó választás ide? Bár keveset forrasztok, tartok tőle, hogy lecseppenhet forrasztóón, kilöttyenhet festék, ilyesmi. Persze vigyázok hobbizás közben is. Vinyl jobb lenne? Na meg aztán az csak egy állapot, hogy most erre tervezem, a barkácsolás miatt nem akarok nagyon szélsőséges padlót, pl csempét rakni ide, mert az, hogy ez most egy hobbi szoba, attól ez bármikor változhat. Tudom is én kiadom lakószobának mondjuk...
    -Villanyász még nem járt nálam. Lehet, hogy ez hiba. Villamossági szempontból mit lenne érdemes megnéznem?

    UI.: Bocsi a hosszú posztért, de gondolom nem én vagyok az első... Egyébként tuti így is kimaradt pár dolog... :DDD Igazából már az is segített picit, hogy kiírtam magamból és én is átolvasom/átgondolom a dolgokat, mi maradhatott ki, mit szeretnék még csinálni.

    A floorplannerezés tervezés még folyamatban van de attól tartok a falszínezés ott sem fog segíteni mert élőben, nagy felületen tök más, mint monitoron...

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Reggie0

    félisten

    válasz Dyingsoul #127752 üzenetére

    Csak az nem mondtad el, hogy milyen epulet, mibol vannak a falak, stb. :)

  • Reggie0

    félisten

    válasz Dyingsoul #127754 üzenetére

    Akkor viszont a klima es a festes/ablakcsere temakoret lehet erdemes lenne megfontolni, mert teglafalba be lehet vesni a klima csoveit, hogy szep legyen. Vagy ha nem is veszed most meg a klimat, akkor erdemes lehet a helyet elore kivesni, amibe majd be tudjak huzni.

    Padlobol nekem a nagy lapos(legalabb 70x70cm) ko/marvany az ami igazan bejon, ezt lehet hasznalni a szobakban is, ha raksz ala padlofutest vagy ha azt nem szeretnel, akkor ilyen szobakban az epoxy padlot is erdemes lehet megfontolni, nagyon szep dizajnos mintakat lehet kesziteni hozza. Persze tudom itthon a parketta+csempe kombon tul ritkan lat mast az ember, kulfoldon viszont lattam jopar lakast csak kovezve ilyen nagy lapokbol es baromi jol nez ki es praktikus is.

    [ Szerkesztve ]

  • A Zéé

    addikt

    válasz Dyingsoul #127752 üzenetére

    Ez így egyszerre sok, mindenre esélytelen egyben reagálni...
    Pár dolog csak, ami így hirtelen feltűnt:
    Konstans bidét írsz a WC helyére, pedig a kettő nem csereszabatos. Bidé a WC mellé lehet, nem helyette. Vannak ilyen bidés ülőkék, az lehet megoldás, ha nincs hely külön WC-re és bidére.
    A Led-és hangulatfény jó dolog, de iszonyat jó festőmunka kell hozzá, különben gagyi lesz. Ezt nem is tudja mindenki megcsinálni szépre, és nem is mindig lehet megcsinálni szépre. A mennyezet milyenségének függvényében lehet, hogy meg kell fontolni egy gipszkarton álmenyót, de az meg a belvilágból fog elvenni.
    Szőnyegre nem rakunk lamináltat, csak helyette, és vinyl sem bírja a lecsöppenő olvad ónt.
    300kg ingyen leadható sitt az lópikula, ebből a lakásból még 3000-nél is több fog kijönni már csak a burkolatok bontása során is.

    Felújítási sorrend nem jó, vagy legalábbis én nem úgy csinálnám. Első körösnek a fürdőt, a WC-t kell rendbe rakni, mert azt addig lehet, amig nem laksz benne a lakásban. Ugyanígy első körben raknám be a klíma csöveit is, és a villanyászatot is ekkor kell átalakítani mert ilyenkor még lehet közlekedni a csövekkel mindenfelé, és nem a már elkészült burkolatokat, falakat kell szétverni. A szobákat rendbe lehet rakni egyesével is már akkor is, amikor benn laksz.

    Színekre, burkolatokra nincs jobb ötletem, mint a pinterest, meg a Google, IKEA katalógus (színek, helyiség berendezés ötletek), lakberendezési oldalak/újságok meg járni kell a boltokat. Nincs rá általános igazság, hogy milyen lapokat jó választani. Akkora a kínálat már minden árszinten, hogy nem is lehet átlátni. Annyira ízlés kérdése, hogy mi tetszik, hogy nehéz is távsegíteni. Nekem pl a sötétebb padló, világos (fehér) fal kombó tetszik általában, de a sötét padló nem mindenhova praktikus, mert minden kis kösz, por egyből világít rajta. A fényes padlólap elegáns, de csúszik, és nagyon meglátszik rajta, ha kicsit is megségül. Burkesz persze, hogy a 30x60-at mondja, azokkal elég hálás dolgozni. Ami ennél nagyobb, az macerás, és feláras is szokott lenni. Ha pedig ennyire "vakon vagy", akkor érdemes lehet valaki belsőépítésszel konzultálni (akiket mondjuk nem szeretek, de tudják vezetni az embert azért). Mi sem nagyon tudnánk mást, mint valamilyen ötleteket bedobálni, de erre ott a pinterest is.
    Falszínekről általában: a sötét, erős színek összenyomják a teret, óvatosan kell használni. 1-1 falon jól tud működni, de egész szobában nem biztos. Ezek a színek is különös odafigyelést igényelnek a festőtől, mert minden xar meglátszik rajtuk, és nem lehet foltokban belejavítani.

    Úgy általánosságban úgy gondolom, hogy még nagyon az elején vagy ennek az egész felújításának. Rá kell szánnod az időt, hogy kitaláld mit szeretnél, és azután lehet nekiindulni. Jelenleg még nem ott tartasz, hogy honnan rendelj csempét. ;)Nem tudom mire tervezték időben, pénzben, de itt most nem 2-3 millióról, és nem is pár hónapról van szó összeségében. Szánd rá az időt, hogy átgondold alaposan az egészet, mert ha csak úgy beleugrasz vakon, akkor fogsz nagyon sok pénzt és időt feleslegesen elszórni.

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #127752 üzenetére

    Ezt így, ahogy van, dobd be egy blogba és linkeld ide. Nekünk is könnyebb lesz majd az előzményeket áttekinteni.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #127768 üzenetére

    Azért is javaslom, mert ha vállalod, akkor évek múltán is visszanyúlhatunk érte az újonnan feltett azonos kérdések kapcsán, illetve folytathatod a tapasztalataiddal, mi vált be, mit csinálnál másként. :K
    Te lehetnél a téma bacsis-a. :DDD

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #127774 üzenetére

    Gondolom, az a króm nyúlvány a fúvókákkal a végén fix. Biztos jó lehet egy-egy hasmenéses időszakban tisztítani, vagy annak hiányában nézegetni. A másik irányból nézve lehet, éllel ellátva hasznosabb lenne, mert lehet, útban van a kiegyensúlyozott étrend eredményének és megtöri a lendületet. ;]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • zoli03

    őstag

    válasz Dyingsoul #127964 üzenetére

    Ez szerintem PPR cső, de ez nem túl szakszerű szerelés, a hozzávaló hegesztő sem túl drága.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Dyingsoul #127964 üzenetére

    Ezt a módszert a volt Szovjetúnió területén alkalmazzák előszeretettel, ez nálunk nem túl szabványos, nálunk kötőelemekkel kötik össze a műanyag csöveket.

    Ez az olvasztós módszer 3-4 barnál nagyobb nyomást nem visel el, persze kétségkívüli előnye, hogy gyorsan lehet haladni a szereléssel.

    Egyébként nem szokták lehűteni a műanyag cső végére ráolvasztott fém szerelvényeket, hanem még forró állapotban csavarják össze a csöveket, azok egy kicsit össze is olvadnak, ha elég gyorsan rakják őket össze.

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Borisz76

    veterán

    válasz Dyingsoul #128213 üzenetére

    Hívj föl még másik két szakit, hogy ők mit mondanak.
    Lehet az első csak "bepróbálkozott" nálad ...hátha balek vagy alapon.

    De ha a többi is hasonló árat mond, akkor annyi az annyi.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #128213 üzenetére

    Nem csak maga a szerelés van benne az árban, hanem a felelősség, hogy nem fog szivárogni a gáz leszerelt állapotban, illetve em robban a képedbe felszerelés után. Na meg két kiszállás is kell, 5-10k alkalmanként, felszereléskor a sárga harmonikacsövet elvileg nem szabad visszarakni, abból is új kell és az sincs ingyen.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • pjen

    félisten

    válasz Dyingsoul #128213 üzenetére

    Ha van műszaki érzékkel megálldott rokonod, megoldhatjátok magatok is. A fűtés és víz csőveket elzárod, a kazánt 2-4 csavar tartja a falon a sárga cső simán enged annyit, hogy a kazánt el tudd emelni a faltól. Asszony havonta elhúzza a gáztűzhelyt és a sárga cső simán bírja.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #128239 üzenetére

    Mit értesz csukló ajtó alatt?
    A 143 cm falnyílásra egy, vagy kétszárnyú ajtót szánsz?

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • szotyika77

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #128239 üzenetére

    Van a Kassai úton, a bérházak alatt egy cég, Ajtó-diszkont Kft, itt próbálkoztál már? :) [link]
    A honlapjuk szerint van több fajta csukló ajtójuk is. :)

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #128257 üzenetére

    Akrilt nem akartam, nem bízok benne, meg amúgyis zuhanyzásra használom. Kaldewei acéllemez kádat vettem, a vastagabb, 3,8 mm anyagvastagságút. :K

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Dyingsoul #128263 üzenetére

    180x70 es méretben is keresnék, mert beférne de úgy látom ez egyedi méret lenne, 170x70 a szabvány. 70-nél szélesebbet nem vehetek, mert mellette a radiátor, azt meg nem akarom átrakatni.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #128263 üzenetére

    Kb 160 kg vagyok, nem bízok az akrilban. Az előző lakásban felújításkor kidobtuk a régi kádat, épített zuhanyzó lett helyette, kb 100×75 cm hasznos alapterülettel. Az új lakásba kádat raktunk, Feleségem néha nagyon hálás érte. Én meg a kád peremén túlra tettem fel a zuhanyfüggönytarót, így megvan az a hely, amihez hozzászoktam.
    A kád amúgy egy Kaldewei Sanifo 170×75 cm. Az alja széles, vélhetően sok víz fér bele, de én inkább azért örülök, mert széles az alja és elfér a talpam keresztben is. Viszont istentelenül csúszik, erre a vendégek figyelmét is felhívom. Kb 115 k volt 1 éve lábbal, szifonnal.

    Ha a kádnál van esély, hogy faltól falig érjen, érdemes akkorát venni. Hülyén néz ki egy sor enyhén lejtő csempe, vagy 10 centi hézag a kád és a fal közt.

    Van háztartási gépes topik is, de általában a nagyobb elöltöltős mosógépek (7-9 kg kapacitás) 60×60 cm alapterületet kérnek, ehhez még a mosógép mögötti bekötéseket hozzá kell számolni. A keskeny elöltöltős is 60 cm széles, de csak kb 40 cm mély, kb 5 kg kapacitással. Felültöltős is 60 cm az egyik irányba, a szélessége kapacitástól függ, de itt is 40 cm a minimum.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • szotyika77

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #128263 üzenetére

    Én azt tudom tanácsolni kádválasztáshoz, hogy ahol lehet ülj bele, és próbáld ki. Nem vicc, mert csak szimplán cm-ek alapján nem lehet választani.
    Anno az albinkban volt egy Ravak 170x70 széles kád, nagyon fasza volt, jól elfértünk benne ketten is. Amikor a saját házunkat építettünk Ravak 170x70 kádat vettünk, megnéztük, szép volt minden jó, de ketten nem férünk el benne, mert az alja fele szűkül. :(
    Az egyik eladóval beszélgettem vásárlás után, és ő is azt ajánlja mindenkinek, hogy próbálják ki, üljenek bele a vásárlók. :)

  • Met

    Topikgazda

    válasz Dyingsoul #128283 üzenetére

    Ha a panelban zavart akkor a téglában is fog.
    Hatékonyan csak fentről lehetne hangszigetelni.
    Rakhatsz fel álmennyezetet, kőzetgyapottal kitömve de az csak a léghangok (kiabálás, gyereksírás) ellen hatásos, a testhangok (papucs nélkül rohangálnak, gyerek veri a padlót) ellen nem annyira.

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #128283 üzenetére

    1, elköltözöl
    2, felmész, feltöröd az aljzatbetont, hangszigetelő alátét, új aljzatbeton és burkolatok
    3, tűrsz

    A felső szomszédtól jellemzeőn szerkezeti zaj jön le (hacsak nem a közös strangon), amit a te oldaladon nagyon költséges dolog szigetelni. Gyakorlatilag rugalmas rögzítéssel új falakat, mennyezetet, padlót kell rakni.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Cyborg

    őstag

    válasz Dyingsoul #128314 üzenetére

    leszereled a szerelvényt, és wagoval, vagy csokival megtoldod a vezetéket, amennyi kell.
    szekrény mögött nem fog látszani, de rakhatsz rá egy doboz takarót is :)

  • válasz Dyingsoul #128314 üzenetére

    Ha megoldható, hogy elvidd a nullát is a villanykapcsolóhoz, akkor én egy Sonoff kapcsolót raknék oda (ha jól értem takarná a szekrény a kapcsolót). A Sonoff-ot tudod wifi-n vagy 433MHz-en kapcsolni, a lehetőségek tárháza végtelen.

    A konnektorhoz (ha az egyébként olcsóbb és egyszerűbb wago-s megoldás nem tetszik) lehet kapni ilyen szuper alacsony profilú dugvillát, ami gyakorlatilag a kábel vastagságával emelkedik ki a falból. Azzal el tudod vinni a szükséges eszközbe, vagy hosszabbítóval olyan helyre, ahol már fér az adapter.

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz Dyingsoul #128318 üzenetére

    Az említett Sonoff kapcsolóhoz én DIGOO ajtónyitás szenzorral oldottam meg a spájz világítását. Hidegfehér LED armatúrákkal konkrétan az volt a célom, hogy egy bazinagy hűtő érzését keltse :D

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #128314 üzenetére

    A kapcsoló a konnektort kapcsolja?

    1, A konnektor vonalában vágsz a szekrény hátulján egy lyukat, amin keresztül hozzáférsz.
    2, a konnektort leveszed, a vezetékre wagoval toldasz, és teszel rá egy lengő aljzatot, vagy elosztót, amit akár be is csavarozhatsz a szekrénybe, vagy a szekrény mögött elvezethetsz a szekrény mell.

    A kapcsoló ha rossz helyen van, szintén foglalkozni kell vele. Körkivágóval vághatsz a szekrény oldalán neki helyet, belül pedig kell csinálni akár bútorlapból egy dobozolást, hogy a vezetékekek ne legyenek szabadon. Lehet műanyag szerelvénydobozt is felcsavarozni, a szekrényen belül pedig akár öntapadós kábelcsatornával is operálhatsz.

    Fontos az oldható kötés, ha el akarod mozdítani a szekrényt a jövőben, segít.

    Én mikrokapcsolóval oldottam meg: a ledtápegység 230 V-os ágát kapcsolja. Két állás, így beállítható, hogy a szekrényajtó nyitásakor, vagy csukódásakor kapcsoljon-e fel. A lábakra van megfelelő méretű saru, zsugorcső, illetve a kapcsolón átmenő lyuk csavarral rögzítéshez, kész.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • passatgt

    aktív tag

    válasz Dyingsoul #128318 üzenetére

    Ikea-ban lehet venni ilyen automata világítást, nem is olyan drága.
    Van elemes: [link]
    Meg tápegységes: [link] - ehhez kell egy tápegység külön, viszont abba be lehet dugni több lámpát is, ügyesen ki van találva. Vagy a tradfri tápegység és akkor lehet fényerőt is állítani távirányítóval

    Konyhában én úgy oldottam meg a szekrény mögötti dugaljat, hogy kivettem a régi dugaljat, wago-val meghosszabbítottam, ráraktam egy doboztetőt, szekrény hátulját kifúrtam és áthuztam rajta a vezetéket és belül a szekrény oldalára rácsavaroztam egy falon kívül dupla dugaljat, oda van bedugva a fiók meg a munkalap világításhoz a cucc.

    [ Szerkesztve ]

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #128334 üzenetére

    Nálunk a felújítás előtt a bejárati ajtó melletti beépített szekrény oldalán volt a kaputelefon és a bútorlapot átfúrva ment a gázcső. Ráadásul a bútor sem korpuszokból állt, hanem egymáshoz és sarokvasakkal a gipszkarton előtétfalhoz csavarozott bútorlapokból. Na, az említett szekrényoldal addig maradt a helyén, amíg a gázvezetéket le nem vágtuk, elég sután festett... :W

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák